A. Armonaitė toliau kovoja su Vyčiu: nori, kad Prezidentas vetuotų įstatymo projektą dėl Lukiškių aikštės (36)

Mitingas dėl Vyčio Lukiškių aikštėje | Alkas.lt nuotr.

Mitingas dėl Vyčio Lukiškių aikštėje | Alkas.lt nuotr.

Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus draugė ir rėmėja, Laisvės partijos (LP) pirmininkė Aušrinė Armonaitė nenuleidžia rankų – toliau kovoja, kad sostinės Lukiškių aikštėje neatsirastų istorinis Lietuvos valstybės simbolis Vytis.

Birželio 30 d. A. Armonaitė paprašė Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos vetuoti birželio 29 d. Seimo priimtą Lukiškių aikštės memorialinio statuso įstatymo projektą XIIIP-5022(2).

Pasak A. Armonaitės, įstatymo projektas savo turiniu esą neatitinka esminių įstatymo požymių ir negali būti įstatymo reguliavimo objektas. Pasak jos, Konstitucinis Teismas savo nutarimuose ne kartą paaiškino, kad įstatymai turi nustatyti bendro pobūdžio taisykles. Be to, pasak jos, įstatymo projektas galimai prieštarauja savivaldos autonomijos principui, nes savivaldybės veikia laisvai ir savarankiškai pagal Konstitucijos bei įstatymų apibrėžtą kompetenciją. A. Armonaitė taip pat abejoja ar šį įstatymo projektą galima buvo priimti skubos tvarka.

A. Armonaitė palaiko savo partiečio R. Šimašiaus sprendimą Vilniaus Lukiškių aikštėje įrengti paplūdimio imitaciją.  Praeitą savaitę nederinus su visuomene istorinėje aikštėje supiltu dirbtiniu pliažu piktinasi ne tik valdantieji, bet ir konservatoriai, istorikai, paveldosaugininkai ir plačioji visuomenė.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: