Seimas patikslino valstybės tarnautojų atsakomybę už tarnybinius nusižengimus (0)

Seimas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Seimas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Birželio 25 d. Seimas pritarė Valstybės tarnybos įstatymo pataisoms, atsižvelgiant į Konstitucinio Teismo rekomendacijas, patikslindamas valstybės tarnautojų atsakomybės už tarnybinius nusižengimus teisinį reglamentavimą.

Nustatyta, kad už mažareikšmius tarnybinius nusižengimus valstybės tarnautojai nebūtų traukiami tarnybinėn atsakomybėn. Už įstatymą balsavo 87, nė vienas nebalsavo prieš, susilaikė vienas Seimo narys.

Įstatyme įtvirtinta, kad tarnybiniu nusižengimu bus laikomas valstybės tarnautojo pareigų neatlikimas ar netinkamas atlikimas dėl valstybės tarnautojo kaltės.

Mažareikšmiu tarnybiniu nusižengimu bus laikomas tarnybinis nusižengimas, kurio tyrimą atlikus nustatyta, kad jis yra formalaus pobūdžio, nesukėlęs neigiamų pasekmių, o tarnybinės nuobaudos paskyrimas būtų neproporcingas tarnybinio nusižengimo sunkumui.

Įstatymas papildytas nuostatomis, reglamentuojančiomis asmenų, dėl kurių pradėtas tarnybinio nusižengimo tyrimas, teises.

Priimtomis pataisomis taip pat sudarytos sąlygos biudžetinių įstaigų darbuotojų duomenis kaupti Valstybės tarnautojų registre ir Valstybės tarnybos valdymo informacinėje sistemoje. Sudarytos teisinės prielaidos valstybės tarnautojui vertinimo procesą perkelti į elektroninę erdvę ir tobulinti teisinį reguliavimą, susijusį su valstybės institucijų skirstymo į grupes kriterijų nustatymu.

Nuostatos dėl nusižengimų klasifikavimo įsigalios rugpjūčio 1 d. Tarnybinio nusižengimo tyrimo procedūros, pradėtos iki 2020 m. liepos 31 d., bus atliekamos iki šio įstatymo įsigaliojimo galiojusia tvarka.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: