Kaip valyti puodus, kad jie taptų tarsi nauji? (1)

Puodų valymas | zana.lt nuotr.

Puodų valymas | zana.lt nuotr.

Puodų rinkiniai ir visi kiti virtuvėje esantys indai reikalauja ypatingo dėmesio – juk juose ne tik verdami įvairių rūšių patiekalai, tačiau dėl stilingo dizaino ir estetiškos išvaizdos dar garuojantys puodai neretai dedami tiesiai ant stalo. Dažniausia problema, kuri iškyla maistą ruošiant puode, yra prisvilimai, skysčių pratekėjimas, riebalų įsigėrimas į sieneles. Nors gali pasirodyti, kad savo mėgstamiausiam virtuvės indui jau nebepavyks sugrąžinti prieš tai buvusios išvaizdos, tai nėra taip sudėtingai įgyvendinama – pakanka susipažinti su keletu patarimų ir gudrybių, kurios padės puodo šveitimo procese pasiekti stulbinamų rezultatų. Įdomu? Skaitykite toliau!

Valome puodą, kuriame pridegė maistas

Vienas dažniausių nutikimų virtuvėje – tai pridegęs maistas. Žinoma, jog pirmoji priemonė, kurios būtų galima griebtis – tai brangi buitinė chemija, tačiau net ir ji ne visada pajėgi padėti. Jeigu norite sutaupyti pinigų ir mėgstate natūralias švaros priemones, jums padės ūkinis muilas. Puodų rinkiniai internetu yra pagaminti iš itin kokybiško ir tvirto nerūdijančio plieno, tačiau jeigu suskubsite puodus gramdyti netinkamomis, aštriomis priemonėmis, galite dar labiau pažeisti jų paviršių. Tuomet teks dairytis naujo rinkinio.

Pirmasis žingsnis, nuo kurio reikėtų pradėti valymo vyksmą – užmerkite puodą šiltame vandenyje, įtarkuokite į jį šiek tiek ūkinio muilo ir palikite iki 1 valandos. Kai pastebėsite, kad degėsiai atmirko, pamėginkite juos nuvalyti švelnia kempinėle ir minkštu šveistuku. Būtina paminėti, kad puodą reikia labai gerai išplauti, jog jame neliktų jokių muilo likučių.

Jeigu tai nepadeda, išmėginkite acto arba citrinos sulčių, skiestų vandeniu, tirpalus. Tiesa ta, kad puodų rinkiniai, pagaminti iš nerūdijančio plieno, pridega kur kas rečiau, tačiau taip nutikus, verta prisiminti, kad jiems netinka druskos šveitikliai.

Prisvilęs pienas

Pienas dažniausiai pridega itin greitai – norint to išvengti, reikia nuolat stovėti prie puodo ir pieną maišyti, stebėti. Tačiau, savaime suprantama, kad tam dažniausiai nėra laiko, nes reikia ruošti kitus patiekalui reikalingus ingredientus. Vos nusisukus nuo puodo su verdančiu pienu, jis pridega nepastebimai, o žala būna tikrai nemenka. Prisvilusį pieną dažniausiai būna labai sunku išvalyti.

Šioje situacijoje geriausias būdas greitai atsikratyti nešvarumų – tai aktyvuota anglis. Ta pati, kurią daugelis žmonių vartoja, kuomet sustoja virškinti skrandis. Taigi, puodų rinkiniai kaipmat blizgės, jeigu sutrinsite vieną ar kelias  aktyvuotos anglies tabletes į miltelius, subersite juos į puodą ir tiesiog užpilsite vandeniu. Užpiltą puodą palikite pastovėti maždaug 15–20 minučių. Praėjus laikui, jį nuplaukite po tekančiu vandeniu ir naudokite ploviklį. Svarbu, kad gerai išplautumėte visus aktyvuotos anglies tabletės miltelius.

Kaip kovoti su riebalais?

Jeigu puodą naudojate jau ne vienerius metus, tikriausiai susidūrėte su įsisenėjusių riebalų problema. Be to, valyti riebalus tikriausiai yra pati sunkiausia ir dažnai – nemaloniausia užduotis virtuvėje. Tačiau ją palengvinti gali labai paprastos priemonės, esančios kiekvienuose namuose – tai paprasta druska ir karštas vanduo.

Kaip atrodo šis procesas? Labai paprastai! Tiesiog užpilkite puodą karštu vandeniu ir įberkite druskos (1 litrui vandens tereikia 2–3 valgomųjų šaukštų). Puodai ar puodų rinkiniai turėtų būti užpilami kuo karštesniu vandeniu – kuo aukštesnė jo temperatūra, tuo aktyviau tirpsta riebalai. Palikite indą pastovėti 30–40 minučių.

Jeigu naudosite aukščiau išvardintus būdus valyti puodams, galite net neabejoti, kad jų estetišką ir elegantišką išvaizdą išlaikysite tikrai ilgai! Juk švariame puode kur kas smagiau gaminti maistą. Svarbu paminėti, kad visas priemones reikėtų naudoti saikingai ir atsargiai – kaskart jas gerai išplauti ir tik tuomet puodą naudoti maisto gamybai. Na, o jei puodas išties senas, naudotas ne vienos kartos, galbūt verta pagalvoti apie naują rinkinį? Smagių kulinarinių kelionių!

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: