Automobilių kelių direkcijos laukia pertvarka (0)

Kelias Vilnius - Utena | madeinvilnius.lt nuotr.

Kelias Vilnius – Utena | madeinvilnius.lt nuotr.

Gegužės 28 d. Seimas pritarė Kelių įstatymo pataisoms, kuriomis valstybinės reikšmės kelių atkūrimą, peržiūrą ir plėtrą vykdančią biudžetinę įstaigą Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos pertvarkoma į valstybės įmonę, užtikrinant tinkamą valstybinės reikšmės kelių valstybinę priežiūrą, atkūrimą, plėtrą, pakankamą valstybinės reikšmės kelių valstybinio valdymo finansavimą.

Įstatyme įtvirtinta, kad valstybės įmonė Lietuvos automobilių kelių direkcija organizuos ir koordinuos valstybinės reikšmės kelių atkūrimą, priežiūrą ir plėtrą, taip pat:

1) atliks valstybinės reikšmės kelių projektavimo, tiesimo, statybos, rekonstravimo, taisymo (remonto) ir priežiūros darbų užsakovo funkcijas;

2) atliks valstybinės reikšmės kelių būklės ir eismo tyrimus;

3) tvarkys ir analizuos duomenis apie valstybinės reikšmės kelius;

4) Susisiekimo ministerijai teiks pasiūlymus dėl valstybinės reikšmės kelių tinklo plėtros, modernizavimo ir priežiūros užtikrinimo programų rengimo;

5) atliks planuojamų valstybinės reikšmės kelių tiesimo, statybos ir rekonstrukcijos projektų analizę;

6) atliks valstybinės reikšmės kelių projektavimo, tiesimo, statybos, rekonstravimo, taisymo (remonto) ir priežiūros darbų, kurie finansuojami valstybės biudžeto lėšomis ar iš kitų finansavimo šaltinių, kokybės vertinimą, kokybės kontrolinius patikrinimus ir techninę, ekonominę ir aplinkos apsaugos stebėseną.

Įstatymo pakeitimams pritarė 74 balsavime dalyvavę Seimo nariai. Nė vienas nebalsavo prieš ar susilaikė. Pataisos įsigalios rugsėjo 1 d.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: