Skelbiamos 2020 metų Baltų apdovanojimo varžytuvės (0)

Skelbiamos 2020 metų Baltų apdovanojimo varžytuvės | urm.lt nuotr.

Skelbiamos 2020 metų Baltų apdovanojimo varžytuvės | urm.lt nuotr.

Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų ministerijos skelbia varžytuves 2020 metų Baltų apdovanojimui gauti. Baltų apdovanojimu bus įvertinti pasiekimai ir indėlis šiose srityse:  lietuvių literatūros vertimas į latvių kalbą arba latvių literatūros į lietuvių kalbą, lietuvių kalbos mokymas ir puoselėjimas Latvijoje arba latvių kalbos – Lietuvoje, abiejų šalių materialaus ir nematerialaus kultūros ir istorijos paveldo tyrimai, tiriamoji žurnalistika apie šalių istoriją, kultūrą ir turizmą.

Sprendimą dėl laimėtojo žiuri priims rugpjūčio mėnesį, o laimėtojas bus paskelbtas rudens pradžioje, Latvijoje surengtose iškilmėse.

Baltų apdovanojimas yra 3000 eurų suma, kurią lygiomis dalimis skirs Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų ministerijos. Apdovanojimo žiuri sudaro abiejų šalių užsienio reikalų ministerijų atstovai ir kalbotyros, literatūros ir istorijos žinovai. Apdovanonimas gali būti teikiamas tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims.

Kandidatūras apdovanojimui galima pateikti iki birželio 30 dienos.

Pirmasis Baltų apdovanojimas buvo simboliškai paskirtas 2018 metais, kai Lietuva ir Latvija šventė savo šimtmečius. Jį gavo kalbininkė profesorė Laimutė Baluodė už išskirtinius pasiekimus tyrinėjant, puoselėjant ir stiprinant Baltų paveldą. 2019 metais apdovanojimas skirtas profesoriui Alvydui Butkui.

Paraiškos forma kartu su kandidato iš Lietuvos gyvenimo aprašymu anglų kalba turi būti pateikta Lietuvos užsienio reikalų ministerijai elektroniniu paštu urm@urm.lt arba paštu, adresu J. Tumo-Vaižganto g. 2, LT-01511, Vilnius su nuoroda „Baltų apdovanojimas“.

Baltų apdovanojimo taisykles ir paraiškos formą galima rasti čia: Susitarimas dėl „Baltų apdovanojimas“.

Kategorijos: Baltų žemėse, Istorija, Kultūra, Kultūros paveldas, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: