Po aštrios kritikos aplinkos viceministrė traukiasi iš pareigų (3)

Medžioklė lanku | wikipedia.org nuotr.

Medžioklė lanku | wikipedia.org nuotr.

Dėl Medžioklės taisyklių pakeitimų kritikuota aplinkos viceministrė Rasa Vaitkevičiūtė įteikė prašymą atleisti ją iš pareigų. Ministro Kęstučio Mažeikos teigimu ji nebedirbs nuo nuo kitos savaitės.

Aplinkos ministerija sulaukė aštrios gamtininkų ir politikų  kritikos po to, kai aplinkos ministras praėjusią savaitę pasirašė įsakymą, įteisinantį medžioklę lankais nuo nuo 2022 metų bei kitus pakeitimus dėl medžioklės su šunimis, prožektoriais bei kita. Vėliau ministras pasirašė kitą įsakymą, kuriuo medžiolę su lankais atšaukė.

K. Mažeika teigė, kad  sprendimą įtraukti lankus į įsakymą priėmė Medžioklės taryba, kuriai vadovauja R. Vaitkevičiūtė.

Žemės ūkio mokslų daktarė R. Vaitkevičiūtė viceministre buvo paskirta 2019 metų gegužės pradžioje. Netrukus po to Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pranešė pradėjusį tyrimą dėl jos elgesio – etikos sargai vertino pranešimus, kad R. Vaitkevičiūtė dar dirbama Aplinkos apsaugos departamente galbūt nedeklaravo ryšio su medžiotojų ir žvejų draugija „Medeina“.

„Šias aplinkybes R. Vaitkevičiūtė deklaravo vėluodama ir nesilaikydama įstatyme nustatytų terminų“, – sakoma VTEK pranešime.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

3 komentarai

 1. Žemyna:

  Ar tik kas nors nepagąsdino, jog turi daugiau demaskuojančių nuotraukų?
  Tik jos atsitraukimas savaime neišteisina paties ministro!

  • Žemyna:

   Kokius ryšius nutyli aplinkos viceministrė: medžioklės su lankais istorijoje kyšo gerai pažįstamų veikėjų ausys papildyta – Gediminas Kirkilas sako esąs nustebęs
   – delfi.lt/news/daily/lithuania/kokius-rysius-nutyli-aplinkos-viceministre-medziokles-su-lankais-istorijoje-kyso-gerai-pazistamu-veikeju-ausys.d?id=84263205

  • Žemyna:

   Ornitologų draugijai užkliuvo viceministrės Vaitkevičiūtės medžioklė: ŠAUDĖ NYKSTANČIUS paukščius?
   – delfi.lt/news/daily/lithuania/ornitologu-draugijai-uzkliuvo-viceministres-vaitkeviciutes-medziokle-saude-nykstancius-paukscius.d?id=84273689 –

   ne tik šaudė, bet ir darinėjo, gardžiavosi . Tskant, raz pošla takaja pjanka – režj poslednij ogurec!

   Juk įteisino ne tik lankus, bet ir durklus, prožektorius NAKTINEI medžioklei, šunis. Stebimės, baisimės, kad žvėrys nenatūraliai, priešingai jų prigimčiai elgiasi, kad užplūdo kiemus, net ir miestus. Bet juk iš jų atimta jų buveinė, JŲ gyvybinė erdvė! Girti ginkluoti išgamos nei dieną, nei naktį jiems neduoda ramybės JIEMS, o ne žmogui priklausančioje teritorijoje! Manai, jog savo vardu registravai „NT”, tai ir laukų, miško, padangių ar vandenų gyvybė tau priklauso?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: