Dėl COVID-19 išsitirti kviečiami vaistininkai, prekybos vietų ir darželių darbuotojai (1)

Koronavirusas, tyrimai | sam.lt nuotr.

Koronavirusas, tyrimai | sam.lt nuotr.

Gegužės 9-10 d. visi vaistinių  ir prekybos vietų darbuotojai (tiek prekybos centrų, tiek mažų parduotuvėlių darbuotojai, tiek mobiliųjų tinklų klientų aptarnavimo specialistai) gali pasinaudoti galimybe išsitirti dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19). Profilaktiškai atliekamas tyrimas padės užtikrinti šių darbuotojų ir jų aptarnaujamų klientų saugumą. Taip pat Sveikatos apsaugos ministerija kviečia tirtis ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojus, tiesiogiai dirbančius su vaikais, kurie užtikrino mažųjų piliečių priežiūrą karantino metu arba planuoja grįžti į darbą.

Pagal jau anksčiau nustatytą tvarką ėminiai tyrimams dėl koronaviruso infekcijos imami vaistinių, prekybos vietų ir ugdymo įstaigų darbuotojų savivaldybių mobiliuose punktuose. Registruotis tyrimui reikia Karštosios koronaviruso linijos telefonu 1808. Linijos konsultantas nurodys tikslų laiką, kada reikia atvykti. Tokiu būdu bus užtikrintas sklandesnis mėginių paėmimas ir suvaldyti srautai.

Apie gautus rezultatus tiriamiesiems bus pranešta trumpąją SMS žinute, savo rezultatą galima bus matyti ir prisijungus prie esveikata.lt portalo.

Prevenciniai vaistinių darbuotojų (įskaitant vaistininkus, farmakotechnikus, konsultantus ir t. t.) ir prekybos darbuotojų (prekybos centrų ir mažų parduotuvėlių darbuotojų, taip pat mobiliųjų tinklų klientų aptarnavimo specialistų) tyrimai numatyti sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimuose. Operacijų vadovo sprendimas dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojų, tiesiogiai dirbančių su vaikais, prevencinių tyrimų bus priimtas artimiausiu metu.

Vaistinių ir prekybos vietų darbuotojai, kurie paskelbto karantino laikotarpiu nuolat dirba nuotoliniu būdu ar nedirba, neturėtų būti tiriami.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: