Telkiamos pajėgos prieš gaisrų pavojų (0)

keduredija.lt nuotr.

keduredija.lt nuotr.

Šį savaitgalį Lietuvoje vyks reidai, kad būtų išvengta gaisrų atvirosiose vietovėse ir miškuose. „Nors ir nuolat primename, kad gyventojai elgtųsi atsakingai, bet ugniagesiams vis dar tenka kiekvieną parą gesinti degančios pernykštės žolės gaisrus, kurių metu pleška pastatai, pamiškės ir miškai. Iš tiesų, gyventojai nepakantūs miškų kirtimams, bet tokių gaisrų metu ugnis gali „iškirsti“ šimtus medžių. Todėl labai norėtųsi, kad žmonės jaustųsi atsakingi, nes šie gaisrai reikalauja didelių fizinių ir materialinių sąnaudų“, – sako Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius.

Pasak departamento Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko Jūrio Targonsko,

 šių reidų metu ypatingas dėmesys bus kreipiamas į pamiškėse bei miškuose gyventojų vykdomas veiklas. Taip pat bus tikrinama, kaip laikomasi karantino taisyklių. „Šie reidai rengiami savaitgalį, nes tuo metu išauga tokių gaisrų skaičius. Valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnų maršrutai bus derinami su Valstybinių miškų urėdijos regioninių padalinių atstovais,“ – sakė jis.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, iki balandžio 23 d. atvirosiose teritorijose kilo 1231 gaisras. Šių gaisrų metu išdegė  776 ha pievų, ražienų, durpynų, miško ir miško paklotės. Tai sudaro per 35 proc. visų šalyje kilusių gaisrų.

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: