Per stebuklą išlikusi gyva moteris iš policijos atgaus 10 eurų (video) (0)

ivykio-vietoje-5cc2af07a73d0-LKP_nuotr

Lietuvos kelių policijos nuotr.

Balandžio 20 d. Vilniaus miesto apylinkės teismas (VMAT) išplatino pranešimą, kad pagaliau buvo priimtas teismo sprendimas, jog administracinė nuobauda Vilniaus „Europos“ parkingo aikštelėje nukentėjusiai vairuotojai skirta nepagrįstai. Teismas panaikino Vilniaus miesto policijos komisariato skirtą 10 eur administracinę baudą.

Primename, kad nukentėjusi vairuotoja pernai balandį iškrito iš daugiaaukštės aikštelės 5 aukšto dėl nenustatytos priežasties pajudėjus jau sustojusiam automobiliui. 

Š.m. balandžio pradžioje teismo sprendimas įsiteisėjo. Teismas pažymėjo, kad parkavimo aikštelės statybų projekte buvo numatyti apsauginiai turėklai, kurių paskirtis užtikrinti žmonių ir automobilių saugumą – tačiau jie įrengti nebuvo. 

Teisme liudijęs PC „Europa“ pastatą projektavęs architektas Audrius Ambrasas sakė, kad projekte buvo numatyti apsauginiai turėklai per visą parkavimo aikštelės išorinės sienos perimetrą. Projekto pakeitimai, kuriais turėklų būtų atsisakoma, įteisinti nebuvo, tad nėra įrengta beveik kilometras apsauginių turėklų. Jų neįrengus, nuo iškritimo automobilius aikštelėje skiria tik žemi ratų stabdymo borteliai ir ažūrinė aliuminio apdaila. 

„Panaikindamas nukentėjusiajai skirtą baudą, teismas atsižvelgė į faktą, kad „Europos“ parkinge nėra įrengti žmonių bei automobilių saugumą privalantys užtikrinti turėklai; o tai ir lėmė automobilio iškritimą ir patirtą sunkų vairuotojos sveikatos sutrikdymą. Šis teismo sprendimas ištaisė policijos tyrimo broką, nes pareigūnams praslydo pro akis akivaizdūs parkingo saugumo trūkumai“, – sakė nukentėjusiai byloje atstovaujantis advokatų kontoros AVERUS advokatas Marius Barisevičius.

Pasak jo, automobilių ir žmonių saugumą užtikrinantys apsauginiai atitvarai PC „Europa“  nėra įrengti iki šiol.

Primename, kad dėl minėtos nelaimės PC „Europa“ automobilių aikštelės saugumo ikiteisminį tyrimą atlieka ir Vilniaus apygardos prokuratūra. 2019 m. balandį iš aikštelės 5 aukšto iškritus automobiliui, nukentėjusi vairuotoja atsidūrė reanimacijoje dėl sunkių sveikatos sužalojimų. Tyrimas atliekamas pagal nusikalstamos veikos požymius, numatytus Baudžiamojo kodekso 137 straipsnyje „Sunkus sveikatos sutrikdymas dėl neatsargumo“. 

Per stebuklą gyva likusi moteris iš „Europa” savininkų reikalauja atlyginti turtinę ir neturtinę žalą bei siekia, kad apsauginiai turėklai būtų įrengti taip, kaip numatyta pastato projekte. 

Automobilių aikštelės savininkai pagal NT registrų centro duomenis yra „Hanner“ teisių perėmėja (AB „Prime location property fund“) ir UAB „BH Europa“.

Primename, kad 2019 m. balandžio 25 d. Vilniuje, Lvovo gatvėje, iš „Europos“ prekybos centro aikštelės penktojo aukšto iškrito „BMW X6“ automobilis. Jis trenkėsi priekiu į asfaltą, vertėsi ir liko gulėti ant stogo.  1979 m. gimimo automobilio vairuotoja tik per stebuklą liko gyva, jai nustatytas kepenų plyšimas, šešių šonkaulių lūžiai su hematoroksu.

Tuomet birželio mėnesį buvo pranešta, kad Vilniaus policija vairuotojai dėl šio įvykio esą skyrė 5 eurų baudą (dabar kažkodėl skelbiama, kad tai buvo 10 eur, – Alkas.lt) už Kelių eismo taisyklių pažeidimą pagal Administracinių nusižengimų kodekso 417 straipsnio 8 dalį. Už tai moteris galėjo būti nubausta nuo 10 iki 12 eurų. Tačiau tuomet vairuotojai nuspręsta skirti pusę baudos nes tai esą buvo jos pirmas nusižengimas.

Spalį Vilniaus miesto apylinkės teismui buvo pateiktas BMW vairuotojos ieškinys, kuriuo ji iš aikštelės valdytojų siekia priteisti 200 tūkst. eurų turtinės ir neturtinės žalos. Jame teigiama, kad valdytojai nesiėmė veiksmų padidinti aikštelės saugumą. Taip pat reikalauta, kad kol nebus įrengti apsauginiai atitvarai, aikštelė būtų uždaryta.

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: