VSD pradėjo tyrimą dėl V. Bako veiksmų (7)

Dainius Gaižauskas | Asmeninė nuotr.

Dainius Gaižauskas | asmeninė nuotr.

Valstybės saugumo departamentas (VSD) raštu informavo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą (NSGK) apie tai, jog yra pradėjusi tyrimą dėl įslaptintos informacijos atskleidimo po to, kai buvęs NSGK vadovas Vytautas Bakas pranešė gavęs duomenų iš pranešėjo.

Kaip nurodoma VSD pateiktoje informacijoje, 2020 m. kovo 5 d. naujienų portale „Delfi“ paskelbtame rašinyje „Skandalą dėl VSD veiklos sukėlęs dokumentas: pateikiame pilną versiją“ atskleidžiama VSD įslaptinta informacija, numatyta VSD Detalaus įslaptintos informacijos, susijusios su LR valstybės saugumo departamento veikla, sąraše. Dėl to VSD balandžio 8 d. kreipėsi LR generalinę prokuratūrą prašydamas pateikti vertinimą, ar pranešėjo apklausa vykdant tyrimą dėl galimo įslaptintos informacijos neteisėto atskleidimo gali būti vertinama kaip neigiamo poveikio darymas.

NSGK pirmininko Dainiaus Gaižausko teigimu: „VSD taip pat atkreipė komiteto dėmesį, kad Straipsnyje pateiktas dokumentas, ne tik atskleidė VSD įslaptintą informaciją, bet taip pat paviešino tam tikrus pranešėjo duomenis, kurie VSD pareigūnams ir darbuotojams leido identifikuoti pranešėjo asmens tapatybę. Apmaudu, kad tiek įslaptintą informaciją „nutekinę“ asmenys, tiek žiniasklaidos priemonė nepasirūpino ir derama asmens duomenų apsauga. Tai skatina vykdyti pranešėjų apsaugą užtikrinančių teisės aktų taikymo parlamentinę kontrolę ir vertinti, ar neturėtų būti griežtinama asmenų atsakomybė už pranešėjo tapatybės atskleidimą be jo sutikimo.“

Pranešėjo instituto įvedimas Lietuvos teisė sistemoje bei jo apsaugos užtikrinimas – vienas iš prioritetinių LVŽS antikorupcinės darbotvarkės darbų šioje Seimo kadencijoje… Pranešėjų teisinės apsaugos įstatymas buvo priimtas 2017 m. lapkričio 28 d.

Buvęs NSGK pirmininkas V. Bakas teigia, kad šis VSD pradėtas tyrimas dar vienas bandymas susidoroti su tam tikrais žmonėmis ir juos įbauginti. Asmeninėje Feisbuko paskyroje V. Bakas rašo:

Primename, kad vienas aukštas žvalgybos pareigūnas 2019 m. balandį tuometiniam NSGK pirmininkui V. Bakui pranešė apie VSD vykdytą galimą neteisėtą informacijos rinkimą 2018–2019 metais apie tuometinio kandidato į prezidentus Gitano Nausėdos aplinkos žmones ir diplomatą Vygaudą Ušacką. Žvalgybininko pateiktame asmenų, apie kuriuos VSD rinko žinias, sąraše išvardinta daugiau nei 60 pavardžių, tarp kurių yra ir žinomų  verslo, kultūros bei pramogų srities žmonių. Žvalgybininko, kuriam buvo suteiktas pranešėjo statusas, nuomone, šiais veiksmais galėjo būti pažeisti teisėtumo ir politinio neutralumo principai.

Dėl šio pranešimo tyrimą atlikęs Seimo NSGK nusprendė, kad VSD tikrindamas kandidatų į prezidentus aplinką veikė teisėtai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: