„Sodra“ pradėjo mokėti ligos išmokos dėl karantino (0)

Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

„Sodra“ pradėjo mokėti ligos išmokas gyventojams, kuriems nedarbingumo pažymėjimai išduoti dėl ekstremaliosios padėties ar karantino. Iki Velykų „Sodra“ išmokėjo ligos išmokas maždaug 30 tūkst. gavėjų (beveik pusei) ir toliau jas nuosekliai mokės nevėluodama.

Ligos išmokos skirto susirgus, prireikus saviizoliuotis ar prižiūrint vaikus, kai jų ugdymo įstaigos uždarytos dėl karantino, taip pat prižiūrint asmenis su negalia ir pensinį amžių sulaukusius asmenis, kuriems iki karantino nestacionarių socialinių paslaugų įstaigose (dienos centruose) buvo teikiama dienos ar trumpalaikė socialinė globa.

Tuos, kuriems nedarbingumo pažymėjimai išduoti kovą ir kurie turi teisę gauti išmoką, ligos išmokos turėtų pasiekti iki balandžio pabaigos, o išmokos laikas priklauso ir nuo to, kada ir kokiam laikotarpiui nedarbingumo pažymėjimas buvo išduotas ir ar gauti visi reikalingi duomenys bei dokumentai.

„Pastebime, kad yra gyventojų, kuriems išduotas nedarbingumo pažymėjimas, tačiau jie „Sodrai“ nėra pateikę prašymo ligos išmokai gauti. Tad raginame per asmeninę „Sodros“ paskyrą gyventojams www.sodra.lt/gyventojui pateikti neterminuotą ligos išmokos prašymą. Be prašymo ligos išmoka negali būti skiriama. Jeigu prašymą pateikėte seniau, prašome patikrinti, ar nurodytas teisingas sąskaitos numeris.

Išmokos paskiriamos ir išmokamos per 17 darbo dienų pasibaigus nedarbingumo laikotarpiui ir gavus visus reikiamus ligos išmokai skirti dokumentus bei duomenis arba, jeigu pažymėjimas buvo pratęstas, per 17 darbo dienų pasibaigus 14 dienų nedarbingumo periodui, jei yra gauti visi reikiami dokumentai ir duomenys“, – sako „Sodros“ Pašalpų ir nedarbingumo kontrolės skyriaus vedėjas Rimantas Mitkevičius.

„Sodros“ duomenimis, iš viso kovo mėnesį dėl epideminės padėties išduoti 125 tūkst. nedarbingumo pažymėjimų. Iš jų 22 tūkst. išduoti gyventojui susirgus ir apie 103 tūkst. prižiūrėti vaikus, kurių mokyklos uždarytos dėl karantino. Tiesa, išmokų gavėjų yra mažiau, nes į šį skaičių patenka ir pratęsti nedarbingumo pažymėjimai, tad skaičiuojam, kad išmokų gavėjų yra apie 70 tūkst.

Ligos išmoka susirgus sudaro 62,06 proc. gavėjo kompensuojamojo darbo užmokesčio – ją nuo trečios nedarbingumo dienos moka „Sodra“, o už pirmas dvi dienas – darbdavys.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: