Vyriausybė priėmė sprendimą dėl medikų algų didėjimo (0)

Medicina. Gydymas | nvi.lt nuotr.

Medicina. Gydymas | nvi.lt nuotr.

Medikams, kurie dirba per karantiną, algos turėtų didėti 15 proc., o dirbantiesiems koronaviruso židiniuose – nuo 50 proc. iki 100 proc., sako Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Jo teigimu, tam balandžio 1 d. pritarė Vyriausybė. Bus laukiama ir Seimo pritarimo.

„Manau, kad antradienį susirinkęs Seimas tikrai susitelks ir bus pakankamas žmonių skaičius, manau, kad rasime bendrus sprendimus su opozicijos atstovais, kurie nori racionalių, pamatuotų ir atsakingų sprendimų, ir bus priimti tie projektai, kas pirmiausia susiję su medikų atlyginimais, tai yra visiems medikams – 15 proc., o tiems, kas dirba židiniuose ar betarpiškai kovoja su pandemija, – nuo 50 iki 100 proc. galimybės padidinti atlyginimus“, – Vyriausybėje kalbėjo S. Skvernelis.

Seimas valdančiųjų teikimu planavo ligos židiniuose dirbančių medikų atlyginimus padidinti nuo 50 iki 100 procentų. Tačiau svarstant įstatymą opoziciniai konservatoriai pateikė pasiūlymą 50 proc. priedus mokėti visiems šalies sveikatos priežiūros darbuotojams, o dirbantiems židiniuose – nuo 100 iki 150 procentų.

Seimo opozicijos lyderis, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas ir TS-LKD partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis balandžio 1 d. esminiu posūkiu  pavadino Vyriausybės įsiklausymą į konservatorių reikalavimą atlyginimus didinti visiems medikams, pandemijos akivaizdoje kasdien rizikuojantiems savo gyvybe.

„Jau rytoj mūsų atstovai sės prie derybų stalo su Vyriausybe. Džiaugiamės, kad nugalėjo proto balsas – būtų nežmoniška rūšiuoti medikus, nes šiandien serga medikai, dirbantys pačiuose įvairiausiuose skyriuose. Ieškosime kompromiso dėl visų – rizikuoja ne tik gydytojai, bet ir seselės, slaugės, visas su pacientais dirbantis personalas. Ieškosime variantų tiek, kiek reikės“, – sakė TS-LKD lyderis G. Landsbergis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: