Vilniuje vėl keičiami autobusų ir troleibusų tvarkaraščiai (0)

Troleibusas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Troleibusas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Karantino metu Vilniuje žymiai sumažėjus keleivių srautams, nuo kovo 26 d. papildomai keičiami viešojo transporto tvarkaraščiai. Piko valandomis autobusų ir troleibusų judėjimo dažnumas nesikeis, jog judėjimas mieste, esant būtinybei, vyktų sklandžiai, o keleiviai galėtų užimti tik sėdimas vietas, laikytis atstumo. Dienos metu ir vakare viešasis transportas kursuos pagal naujus tvarkaraščius.

„Viešasis transportas mieste ir toliau kursuos, ši paslauga nesustoja, tačiau judėjimas vyks dar atsakingiau. Stebėdami mažėjančius keleivių srautus, tvarkaraščius pakeitėme jau praėjusią savaitę, o dabar juos koreguojame papildomai. Stengiamės maksimaliai užtikrinti keleivių, vairuotojų, kontrolierių sveikatos apsaugą – ir mes, ir vežėjai turi įvairaus amžiaus darbuotojų, o vyresniesiems šiuo metu tikrai saugiausia namuose.

Sudarėme tokius tvarkaraščius, jog būtinosiomis aplinkybėmis judėti būtų patogu, saugu, keleiviai galėtų laikytis atstumo ir viešajame transporte sėdėti, vairuotojų darbo vietas esame atskyrę įspėjamosiomis juostomis. Viešojo transporto dažnumą dienos metu ir savaitgaliais mažiname, trumpiname kursavimo laiką, o ir visiems miestiečiams darkart primenu likti namuose, saugoti save ir aplinkinius“, – sako SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė.

Remiantis naujausiais duomenimis, įvedus karantiną vidutinis keleivių srautas greituosiuose maršrutuose sumažėjo maždaug 80 proc., pagrindiniuose ir privežamuosiuose autobusų maršrutuose – 72 proc., troleibusų maršrutuose – 77 proc. Bendri viso transporto srautai mieste rytinio ir vakarinio piko metu vidutiniškai sumažėjo maždaug 44 proc., lyginant su laikotarpiu prieš karantino paskelbimą.

Tvarkaraščių pasikeitimus keleiviai ras www.stops.lt, programėlėse m.Ticket, Trafi, teirautis galima ir telefonu 8 5 210 7050. Pačiose stotelėse esančių tvarkaraščių laikinai stebėti nereikėtų. Planuojama, jog tokie tvarkaraščiai galios karantino metu, o srautams dar labiau mažėjant ar esant naujiems LR Vyriausybės nutarimams, SĮ „Susisiekimo paslaugos“ juos atitinkamai koreguos.

Dar daugiau dėmesio vairuotojų ir keleivių apsaugai

Aktyviai tęsiama ir viešojo transporto dezinfekcija. Mieste veikia 28 dezinfekcijos brigados, autobusus ir troleibusus jos valo po kiekvieno reiso, UAB „Grinda“ pajėgos dezinfekuoja ir viešojo transporto stoteles. Naktį viešojo transporto parkuose dezinfekuojamas visas transporto priemonės salonas.

Keleiviai dezinfekuotis rankas gali ir autobusų, troleibusų viduje, prie vidurinių durų – tai daryti rekomenduojama kaskart įlipus ir išlipus iš viešojo transporto. Aktyviausiose stotelėse keleivių srautus reguliuoja viešojo transporto kontrolė.

Nuolat dezinfekuojamuose transporto priemonėse dirbantys vairuotojai raginami laikytis pagrindinių rekomendacijų savo ir aplinkinių sveikatai. Jų darbo vietos atskirtos įspėjamosiomis juostomis, laikinai nevykdoma prekyba vienkartiniais popieriniais bilietais. Vairuotojai savo sveikatą darbo valandomis gali pasitikrinti pas kiekviename transporto padalinyje budinčią slaugytoją.

„Šiuo visiems sudėtingu laikotarpiu saugoti vairuotojų sveikatą kaip niekada svarbu. Esame dėkingi ir vertiname kiekvieno vairuotojo darbą bei pastangas. Suprasdami situacijos rimtumą raginame vairuotojus didžiausią dėmesį skirti savo ir aplinkinių sveikatai, raginame stebėti savo sveikatos būklę ir vadovautis visais LR Vyriausybės nutarimais dėl saviizoliacijos. Savo ruožtu ir toliau nuolat dezinfekuojame transporto priemones, suteikiame galimybę bei skatiname vairuotojus naudotis visomis įmanomomis asmeninės higienos priemonėmis, esant galimybei stengiamės dar labiau atitverti vairuotojus nuo keleivių“, – UAB „Vilniaus viešasis transportas“ generalinis direktorius Rimantas Markauskas.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: