N. Venckienė. Lietuvos prokuratūra piktnaudžiauja tarnybine padėtimi (13)

Neringa Venckienė | J. Valiušaičio nuotr.

Neringa Venckienė | J. Valiušaičio nuotr.

Neseniai kreipiausi į visuomenę su pranešimu, jog į teismą perduotoje baudžiamojoje byloje kaltinamajame akte nurodytas ir penktas nusikaltimas, esą  piktnaudžiavau globėjos teisėmis, taip laužant Lietuvos ir JAV ekstradicijos sutartį.

Nors Generalinė prokuratūra ir nurodė, jog mano teiginiai dėl penkto kaltinimo klaidinantys, tačiau pripažino – į kaltinimą įrašytas piktnaudžiavimas globėjos teisėmis kaip kitos nusikalstamos veikos padarymo požymis.

Tenka pažymėti – Lietuvos Vyriausybė kreipėsi į JAV šią veiką įvardindama atskiru nusikaltimu, tačiau, kai JAV nesutiko persekioti pagal šį straipsnį, Lietuvos pareigūnai gudraudami padarė kito nusikaltimo požymiu.

Mūsų šalies prokurorai gana keistokai suvokia įstatymo raidę – teisti negalima, tačiau atsakomybę užkrauti reikia.

Užuot pagal ekstradicijos sutartį laikęsi galimos mano atsakomybės ribų, piktnaudžiaujantys savo tarnybine padėtimi pareigūnai dabar bando jas praplėsti.

Lietuvos prokuratūros „išvedžiojimo“  kaina – 70 000 eurų.

Baudžiamojo kodekso 163 straipsnis skamba taip – „Piktnaudžiavimas tėvų, globėjo ar rūpintojo arba kitų teisėtų vaiko atstovų teisėmis ar pareigomis“: Tas, kas piktnaudžiavo tėvo, motinos, globėjo ar rūpintojo teisėmis…, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Ne kitaip, o būtent taip įrašyta kaltinamajame akte: piktnaudžiavo globėjos teisėmis. Tai yra atskiras nusikaltimas su iš to išplaukiančiomis pasekmėmis – žalos atlyginimu.

Pažymėsiu, L. Stankūnaitė žalos atlyginimui jau yra pareiškusi 70 000 eurų ieškinį.

Ekstradicijos dokumentuose (EX-VENCKIENE-00140 140 lapas) nurodyta nusikaltimų, padarytų 2012 m. gegužės 17 d. ideali nusikaltimų sutaptis:

 • LR BK 163 str. (piktnaudžiavimas globėjos teisėmis)
 • BK 231 str. 1 d. (Trukdymas antstolio veiklai)
 • BK 140 str. 1 d. (Fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas)
 • BK 286 str. (Pasipriešinimas valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui)

Todėl teigiu – visi prokuratūros išvedžiojimai yra neteisėti, nes Jungtinės Amerikos Valstijos vykdyti baudžiamąjį persekiojimą dėl šio nusikaltimo nedavė.

Faktai apie Lietuvos prokuratūros veiklą taip vadinamoje Garliavos byloje:

Nors pagal 2009-10-06 Vilniaus apygardos teismo įsiteisėjusią nutartį sostinės prokurorai privalėjo pateikti įtarimus L. Stankūnaitei, tačiau šis teismo sprendimas liko nevykdytas.

Seimas, 2010 m. sausio 21 d. nutarimu patvirtinęs Garliavos įvykių parlamentinio tyrimo išvadas, nustatė, kad: „ikiteisminis tyrimas pagal D. Kedžio skundą ir paskesnius skundus (prašymus, pareiškimus) Kauno apskrities Vyriausiajame policijos komisariate buvo atliekamas aplaidžiai, neoperatyviai ir nekvalifikuotai“.

Seimo nutarimu pritariama Teisės ir teisėtvarkos komiteto  apibendrinimui, kad: „policijos tyrėjai ir prokuratūros pareigūnai, aplaidžiai ir nekompetentingai atlikdami tyrimą ir šio tyrimo kontrolę, pakenkė tyrimui ir sukomplikavo galimybę sėkmingai jį baigti, o užsitęsęs šios bylos tyrimas rodo, kad teisingumui įgyvendinti gali būti padaryta žala, kurios nebus galima pašalinti.“

2010 m. vasario 5 d. atsistatydina tuometinis Generalinis prokuroras A. Valantinas.

Kiek vėliau nuo pareigų nušalinamas Kauno apygardos prokuratūros vadovas K. Betingis, o devyniems Lietuvos prokuratūros darbuotojams, sužlugdžiusiems pedofilijos bylos tyrimą, skiriamos drausminės nuobaudos: atleidimai iš darbo, pažeminimai pareigose, papeikimai.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

13 komentarų

 1. Žemyna:

  „Po slapto policijos tyrimo – šokiruojantys įrodymai: suglumo net visko matę pareigūnai”
  – delfi.lt/news/daily/lithuania/po-slapto-policijos-tyrimo-sokiruojantys-irodymai-suglumo-net-visko-mate-pareigunai.d?id=83802931#

  • Kęstutis:

   Mane tai suglumino, kad jau pradėjo rašyti, o dar labiau suglumino teismo skirtos bausmės… 101-ąjį kartą pasitvirtino, jog Venckienė teisi…

   • Žemyna:

    O taip! Gal todėl ir leido parašyti, kad pademonstruotų, jog, jei faktas pasitvirtina, jie baudžia, nieko neslepia.
    Ne vienas nudžiugo, pradėjęs skaityti, jog buvo teisus iš „patvorinių” šaipydamasis, bet… teksto pabaiga turėjo didžiulį klaustuką jų „pilkosiose ląstelėse” įrašyti…
    O kai tai buvo tik teisingumo imitacija, tai ir įspūdingo teksto nebuvo iš ko išpūsti…

 2. Juozas Valiušaitis:

  Labiausiai nevalyta sovietinė Nepriklausomos Respublikos sritis buvo ir, deja, liko – Lietuvos Teisėsauga, kuri saugojo ir tebesaugo Teisę, o ne Tiesą.

  • stasys:

   Nesutinku gerbiamasis . Šios bylos rėmuose galima konstatuoti jog šitą teisingumo bizūną reikėjo kur kas anksčiau panaudoti ir ‘nesicackinti‘ su tvoros šešėliuose besiglaudžiančiais . Teisė visada suvaržoma atsakomybe o va Tiesa kaip ta prostitutė, kas daugiau moka tam ir šoka nuogais papais.

 3. Paukštė:

  Mintis iš paminėto straipsnio…
  „Šiandien mums beveik to nesuvokiant, pornografijos pramonė baigia užkariauti pasaulį – jos kasmetinis pelnas yra didesnis negu viso profesionalaus sporto kartu sudėjus, – yra sakiusi Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro vadovė Kristina Mišinienė.

  Skaitykite daugiau: h tt ps://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/po-slapto-policijos-tyrimo-sokiruojantys-irodymai-suglumo-net-visko-mate-pareigunai.d?id=83802931

 4. S:

  Ar Stanke vyva siuo metu…ar Mergsite gyva siuo metu ? O sitie isgamos. Nebijo Dievo, bet atsirado koronovirusas ir pamatysit kad jis visus sues, kieno purvina sazine…Pagarba ir Kantrybes GERBIAMAI NERINGAI VENCKIENEI !!!

 5. S:

  Palecki adare paslaptimi….Stanke ir Mergaite padaryta paslaptimi…..ir kol jos nepadirodys teisme….tol bus sita pekla……Kur irodymai, kad jos gyvos…nori 70/000 buk maloni, nors irasa pateik, kad Mergaite gyva sveika, nes sendien Stanke ir yra tom teisem piknaudziaijanti, nes nese klykiancia mergaite su fantomasu…

 6. Romas:

  Jie gelbėjo ir tebegelbėja munduro garbę. Vardan jos galima paaukoti Tiesą, persekioti nekaltuosius, sufabrikuoti bylą, žudyti liudininkus, meluoti…
  Nes “savi marškiniai…”

 7. stasys:

  Įprasta jau tapo skaityti tos moters nusiskundimus .Teismu sistema su ja elgiasi kaip su išpaikinta tėvų dukrelę … Tenkina ne tik jos visus paikus norus bet ir teismu posėdžius kiloja po visą Lietuvą . Teisingumas ir Tiesa tai kažkas daugiau vieno noro įtikti moteriai kuri tiek metu drumzlino Lietuvos teismu darbą , o šiandiena viešai verkia radusi ne ten padėta kablelį teismo protokoluose . Nereikia pataikauti politiniam neįgalumui ..patys žinome kur toks kelias vedą ir kokios pasekmes tokie sprendimai subrandina .. (su pagarba stasys) .

  • Kęstutis:

   Na tikrai, kad teismas “tenkina” jos norus, tik kai Venckienė paprašė vieno, vienintelio dalyko, kad teismo posėdžiai būtų vieši – buvo atsakyta…

   • stasys:

    Tai liečia ne vienos Jos interesus Kęstuti , kai imame kalbėti apie teismo posėdžiu tvarka .

    • Kęstutis:

     Visi keturi jai inkriminuojami nusikaltimai siejasi su valstybės pareigūnų, vieša veikla – nepakluso vaikų teisių reikalavimams, trukdė anstolių veiklai, “primušė” Aro pareigūną, pasipriešino valstybės tarnautojui atliekančiam pareigas… Ar yra prasmė slėpti valstybės tarnautojų viešą darbą? Kaip tik teiskim viešai, kad ir kiti žinotų ko nereikią daryti, jei jau taip.
     Ir dar kaip ir ne į temą, bet prie to pačio. Koronos viruso dūmų uždanga taip ir neuždengė kodėl reikėjo Vijūnėlės dvarą nugriauti, o Palangos botanikos sode išdygę “dušai” – vsio zakonno. Neįdomu nei prokuratūrai, nei statybų inspekcijai, nei teismams? Tai jums irgi siejasi su “teisine valstybe” ir teisingumu Lietuvoje? Kažkelintas kartas Venckienė teisi – Lietuvoje korumpuota teisėsauga ir teismai, ir jais negalima pasitikėti, viskas turi būti vieša ir viešinama…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: