Lietuvoje nustatytas 9 koronaviruso atvejis (1)

Pexels.com nuotr.

Pexels.com nuotr.

Kovo 14 d., šeštadienį iš viso Lietuvoje patvirtinti trys nauji užsikrėtimo koronavirusu (COVID-19) atvejai.

Devintas užsikrėtimo koronavirusu atvejis patvirtintas šeštadienį vėlai vakare. Užsikrėtė panevėžietis grįžęs iš komandiruotės Olandijoje. Jis šiuo metu yra atskirtas ir gydomas Respublikinėje Panevėžio ligoninėje.

Kovo 12 d. jis grįžo iš Olandijos darbo reikalais. Kovo 13 d. pradėjo karščiuoti, kreipėsi pagalbos į GMP. Pranešama, kad jo būklė yra gera. Su juo bendravę šeimos nariai šiuo metu yra atsiskyrę nuo visuomenės.

SAM primena, kas pirmasis užsikrėtimo atvejis Lietuvoje nustatytas vasario 28 d. iš Veronos (Italija) grįžusiai moteriai. Kovo 10 d. vėlai vakare Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje atlikti tyrimai patvirtino, kad Lietuvoje nustatyti kiti du koronaviruso (COVID-19) atvejai – iš Italijos grįžusiai porai, ji gydoma Kauno klinikinėje ligoninėje. Kovo 13 dieną patvirtinti trys nauji atvejai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, šiandien – po atvejį Klaipėdoje ir Vilniuje. Kol kas visi 9 atvejai yra įvežtiniai – susirgo iš užsienio į Lietuvą grįžusieji.

Ieškodama būdų riboti viruso plitimą, Vyriausybė visoje šalyje nuo pirmadienio paskelbė karantiną. Jis bus taikomas nuo kovo 16 d. 00.00 val. iki kovo 30 d. 24.00 val., šio nutarimo galiojimas gali būti pratęsiamas.

Karantino metu bus draudžiama atvykti į Lietuvą užsieniečiams, o iš šalies – išvykti Lietuvos gyventojams. Bus uždarytos kavinės, nebūtinų prekių parduotuvės, bažnyčiose nevyks pamaldos. Jau anksčiau Vyriausybė nutraukė ugdymą mokyklose, darželiuose ir universitetuuose.

Pasaulyje koronavirusas nustatytas daugiau nei 155 tūkst. žmonių, 5,8 tūkst. mirė, 72,5 tūkst. pasveiko.

Plačiau apie karantino laikotarpio draudimus skaitykite čia.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

1 komentaras

  1. Žemyna:

    Nedrausmingi, neatsakingi, ožius rodę sugrįžėliai, žinoma, pakenkė LT prestižui, pakenkė visiems, kas keliaus per užsidariusias valstybes. Juk nuskambėjo, kad lietuvis gali nepaklusti nurodymui iki LT keliauti tiksliai jam nurodytu maršrutu, jei jis kitaip keliauti norėtų!..
    Ar kaimynė gali ir šią padėtį išnaudoti LT spaudimui?
    Pvz, autobusiuke DE-PL pasienyje uždaryti lietuviai.
    Kai žmonių grupė keliauja savo atskiru autobusiuku į LT, blogiausiu atveju PL gali skirti apmokamą konvojų jiems iki LT sienos palydėti, kad jie nedrįstų niekur sustoti, iškrypti iš maršruto. Ar buvo būtina rengti tokį šou, kad, pasak sulaikytųjų, jų net į „nuliuką” neišleidžia? Ar nepakako Skvernelio pokalbio telefonu? Būtinai reikėjo priversti jį važiuoti į pasienį?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: