Lenkija skelbia epidemiologinės grėsmės padėtį, uždaromos sienos (0)

Lenkijos vėliava-pixabay.com

Pixabay.com nuotr.

Lenkijos Vyriausybė paskelbė epidemiologinės grėsmės padėtį ir nuo kovo 15 d. 00:00 val. (1 val. Lietuvos laiku) uždarys savo sienas 10-čiai dienų su galimybe šį laiką pratęsti.

Lenkijos Vyriausybė priėmė sprendimą laikinai atnaujinti sienų kontrolę, į šalį draudžiama atvykti užsieniečiams. Turintys legalų statusą gyventi Lenkijoje bus įleidžiami, tačiau bus privalomas 2 savaičių trukmės karantinas. Stabdomas tarptautinis keleivių susisiekimas oro ir geležinkelių jungtimis. Šis apribojimas galios 2 savaites su galimybe pratęsti. Taikomas namų karantinas asmenims, atvykstantiems į Lenkijos Respublikos teritoriją, tačiau paliekamos atviros sienos prekybai.

Parduotuvės dirbs ir toliau, tačiau  bus iš dalies uždaryti prekybos centrai. Maisto prekių parduotuvės ir paslaugų punktai bus atidaryti, o restoranai, barai ir kavinės galės teikti maisto išsinešimo paslaugą.

Apribotas žmonių skaičius visuomeniniuose, valstybiniuose bei religiniuose susirinkimuose iki 50 asmenų. 

Lenkijoje šiuo metu nustatyti 68 užsikrėtimo koronavirusu atvejai.

Sienos uždaromos ir kitose Europos valstybėse

Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos taryba pranešė, kad nuo kovo 16 dienos 00.00 val. į Ukrainos teritoriją nebus įleidžiami užsienio valstybių piliečiai. Išimtys bus taikomos tik užsieniečiams, turintiems galiojančius leidimus gyventi Ukrainoje, bei užsienio valstybių diplomatams ir tarptautinių organizacijų atstovams, turintiems galiojančias Ukrainos Užsienio reikalų ministerijos akreditacijos korteles. Šį apribojimą užsieniečiams planuojama taikyti dvi savaites.

Nuo kovo 17 dienos 00.00 val. Ukrainoje visiškai bus nutrauktas keleivių susisiekimas oro transportu. Apie šio apribojimo trukmę nepranešama.

Kaimyninės Slovakija ir Čekija taip pat uždarė savo sienas užsieniečiams.
Tą patį nuo šeštadienio vidurdienio (13 val. Lietuvos laiku) ketina padaryti ir Danija.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Naujienos, Sveikata, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: