Mokytojai ministerijai išsiuntė savo reikalavimus, derybos prasidės kitą savaitę (0)

ŠMM nuotr.

ŠMM nuotr.

Didžiausia šalyje Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM) išsiuntė derybinius reikalavimus kitą savaitę pradedamoms deryboms dėl Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties. Pirmas derybinis susitikimas įvyks vasario 25 d.

Derybose dėl sutarties pakeitimų ir papildymų kartu su LŠMPS dalyvaus ir kitos švietimo ir mokslo darbuotojus vienijančios profesinės sąjungos.

„Reikalavimai suformuoti pagal mūsų parengtą švietimo viziją 2025. Vienas iš esminių siūlymų – įvesti bazinį pareiginį atlyginimą mokyklų, darželių mokytojams ir pagalbos mokiniui specialistams“, – sako LŠMPS  pirmininkas Egidijus Milešinas.

Pasak E. Milešino, susitarimas dėl iškeltų reikalavimų leistų pabaigti niekaip nesibaigiančią švietimo reformą.

„Švietimo sistemoje tris dešimtmečius tvyro įtampa, nežinia ir neužtikrintumas. Vyksta reforma be aiškių tikslų, ambicijos ir vizijų. Dabartinėje ekonominėje situacijoje turime unikalią galimybę bent vienoje srityje pabaigti reformą ir pasiekti tikslus, taip svarbius šalies ateičiai“, – įsitikinęs E. Milešinas.

Kaip teigia LŠMPS pirmininkas, tiek šalies Prezidentas Gitanas Nausėda, tiek Premjeras Saulius Skvernelis supranta, jog nuo švietimo sistemos ateities priklauso visos šalies ateitis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: