Prezidentas G. Nausėda žydų genocidą paminės ne Jaruzalėje, o Aušvice (23)

Gitanas Nausėda | penki.lt nuotr.

Gitanas Nausėda | penki.lt nuotr.

Prezidentas Gitanas Nausėda persigalvojo ir nusprendė nevykti į sausio 23 d. vyksiantį žydų genocido (holokausto) pasaulinį forumą Izraelyje. Žydų kankinius jis nusprendė pagerbti sausio 27 d. Aušvice Lenkijoje vyksiančiose Aušvico-Birkenau mirties stovyklos išvadavimo 75-ųjų metinių minėjimo iškilmėse.

Sausio 20 d. buvo viešai skelbiama, kad G. Nausėda dalyvaus Jeruzalėje vyksiančiose iškilmėse. Dabar pranešama, kad į Jeruzalę voietoj Prezidento vyks Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Manoma, kad šis G. Nausėdos sprendimas pagristas kaimyninės Lenkijos palaikymu. Mat Lenkijos prezidentas Andžejus Duda  (Andrzejus Duda) prieš tai atsisakė kvietimo į Jeruzalę, nes jam nebuvo suteikta teisė šiame minėjime pasisakyti. Tuo tarpu į minėjimą pakviestam Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui tokia galimybė suteikta.

Prisimenant neseniai plačiai nuskambėjusius V. Putino propagandinius pareiškimus, esą Lenkija yra atsakinga už Antrąjį pasaulinį karą, kolaboravo su nacių diktatoriumi Adolfu Hitleriu ir prisidėjo prie Antrojo pasaulinio karo pradėjimo… Tuometį Lenkijos ambasadorių Vokietijoje Juzefą Lipskį (Józef Lipski) V. Putinas viešai išvadino „niekšu ir antisemitine kiaule“. Lenkija į tokį elgesiį tuomet atsakė Rusijos ambasadoriaus iškvietimu į URM, o Lenkijos premjeras Mateušas Moravieckis (Mateuszas Morawiecki) apkaltino V. Putiną melu.

Taip pat yra žinoma, kad prie minėjimo Jeruzalėje rengimo prisideda Kremliui artimas milijardierius, žinomas Rusijos žydų bendruomenės veikėjas ir Europos žydų kongreso pirmininkas Mošė Kantoras, kuris yra įtrauktas į JAV iždo departamento sudarytą „Kremliaus sąrašą“, kuriame surašytu V.Putino valdymo metais suklestėję pareigūnai ir oligarchai.

„Vykstu į simbolinę vietą – Aušvico-Birkenau mirties stovyklą – išreikšti pagarbos milijonams žydų, kurių gyvybes Antrojo pasaulinio karo metais nusinešė holokaustas. Lenkiuosi ir tiems dviem šimtams tūkstančių žydų, kurie buvo mūsų tautiečiai. Privalome pagerbti holokausto aukų atminimą, siekti istorinio teisingumo ir kartu visomis išgalėmis priešintis bet kokioms neapykantos formoms“, – prieš kelionė sakė šalies vadovas.

Aušvico-Birkenau valstybinio muziejaus renginį, kuriame laukiama 120 valstybių vadovų ir atstovų, globoja Lenkijos Prezidentas A. Duda.

Nacistinės Vokietijos okupuotoje Lenkijos teritorijoje įkurtas Aušvicas buvo didžiausia koncentracijos ir naikinimo stovykla. 1940–1945 m. čia buvo nužudyta apie 1,5 mln. įvairių tautybių žmonių. Likę gyvi Aušvico koncentracijos stovyklos kaliniai buvo išlaisvinti 1945 m. sausio 27 dieną.

Aušvico-Birkenau mirties stovyklos išvadavimo 75-osios metinės minimos ir kituose pasaulio miestuose.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

23 komentarai

 1. Stebėtojas:

  Nesuvokiu, kuo čia aplamai dėtas Izraelis (?!)… Ten juk nebuvo jokio žydų genocido! Na, gal tik palestiniečių genocidas?… 🤔 Bet čia jau visai kita tema…

 2. Lii:

  ne JAruzalė, o Jeruzalė. 🙂

 3. Toks Nausėdos susimėtymas dar kartą sakytų, kad jam ėmus valdyti Lietuva praranda savarankišką užsienio politiką – tampa Lenkijos užsienio politikos trubadūru…

 4. Žodžio laisvė...:

  O ką pametė Jeruzalėje Viktoras Pranckietis?

 5. Bartas:

  O ką daryti su Lietuvos Tautos genocidu.?Kam nors tai rūpi?

  • Tvankstas:

   Tai ž…bolševikų darbas ir Lubiankai ir jos darbuotojams Lietuvoje tikrai nerūpi gojų-gyvulių lietuvių likimas.

  • Iš tikrųjų, kodėl valdžiai nerūpi kitas Tautos patirtas genocidas. Yra priimtas ir galiojantis EŽTT sprendimas, kuriuo pripažinta, kad Sovietų vykdytas partizanų ir jų palaikymo dalyvių naikinimas yra Lietuvos gyventojų genocidas. Tai suteikia teisinį pagrindą Seimui analogiškai holokausto dienai nutatyti ir Sovietų vykdyto Lietuvos gyventojų genocido atminčiai skirtą dieną. Tačiau Seimas ir Prezidentas tyli, jiems tas kaip ir nerūpi. Kodėl? Nejaugi valdžiai tai – kalės vaikas… Vien dėl šio nesirūpinimo Prezidentas vertas nulinio reitingo!

 6. T0mas J.:

  2019 XI mėn. Europos Teisingumo Teismas (ETT) paskelbė, kad Izraelis yra okupantas (Golano aukštumos, Jeruzalės Rytai, Vakarų Krantas) ir nurodė, kad okupuotose teritorijose pagamintų prekių kilmė prekiaujant Europos Sąjungoje turi būti privalomai nurodoma, aiškiai įvardyta.
  Reikalaukim iš Seimo, Vyriausybės ir prezidento, kad šią šalį vertintų atitinkamai: nedera artimai bendradarbiauti su agresore, negerbiančia tarptautinės teisės.
  Pasmerkime okupantą!

 7. T0mas J.:

  2019 XI mėn. Europos Teisingumo Teismas (ETT) paskelbė, kad Izraelis yra okupantas (Golano aukštumos, Jeruzalės Rytai, Vakarų Krantas) ir nurodė, kad okupuotose teritorijose pagamintų prekių kilmė prekiaujant Europos Sąjungoje turi būti privalomai nurodoma, aiškiai įvardyta. Reikalaukim iš Seimo, Vyriausybės ir prezidento, kad šią šalį vertintų atitinkamai: nedera artimai bendradarbiauti su agresore, negerbiančia tarptautinės teisės.
  Pasmerkime okupantą!

 8. Tvankstas:

  Kraupi tiesa : visi judėjai, išsiųsti sušaudyti IX forte, buvo pagal Kauno geto Judenrat sudarytus sąrašus, išsiųsti sušaudyti Paneriuose buvo pagal Vilniaus Judenrat sudarytus sąrašus.
  Taip buvo kiekviename gete : Judenrat sudarė sąrašus žmonių, kuriuos reikia siųsti sušaudyti.
  Neužmirškime paprastos tiesos, o judėjams palinkėkime išsispręsti savo Judenrat kanibališką veiklą.
  Daugybė Judenrat veikėjų po karo yra parašę atsiminimus – tai atperka jų kaltę siunčiant savo brolius ir seseris į duobes ?

 9. Tvankstas:

  Aušvico aukų skaičius 1944 m. registracijos knygoje, skirtoje Raudonojo Kryžiaus patikrinimas, buvo 68tūkst. aukų, iš jų judėjų buvo apie 30tūkst.
  Dėl šiltinės mirę ir sudeginti esesininkai, įskaitant ir mano suvokietinta pavarde – tai holokausto aukos ?
  Pastatyta 50 krematoriumų, kurio kiekvieno užkrova 1 lavonas, kūrenti tiko iki 3000kartų, tai max galėjo būti 150tūkst. aukų, tikroviškai – apie 120-130tūkst. aukų, iš jų apie 55tūkst. Mozės tikėjimo.
  Aušvice buvo sintetinio benzino ir sintetinio kaučiuko gamyklos.
  Dujų pavyzdinė kamera atsidaro į vidų – tai Disneyland. Dujų kamerų žudyti žmonėms nebuvo.
  Ešelonų iš Budapešto nebuvo – tą dieną skraidė JAV žvalgybinis lėktuvas ir jokio ešelono, tuo labiau žmonių iš ešelono, neįamžino.
  Primo Levi, chemikas su universitetiniu išsilavinimu, 1946 m. parašė atsiminimų knygą apie Aušvicą – jokių dujų kamerų nepaminėjo, tik darbo stovykla įvardino savo įkalinimo vietą.
  Tarp kitko, holokausto industrijos propagandistas Elias Wesel aprašo, kad 1945.01.27 jį iš Aušvico išlaisvino RA, negana to, 1945 balandžio mėnesį dar sykį išlaisvino amerikiečiai iš Buchenvaldo.
  Gali taip būti ? Ar tai tik gražios Nobelio taikos premijos laureato 1986 m. schizofreninės fantazijos apie du kartus ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: