„Mokslo sriuba“: kokią grąžą valstybei generuoja investicijos į mokslą ir studijas? (video) (0)

„Mokslo sriuba“: kokią grąžą valstybei generuoja investicijos į mokslą ir studijas? | LRT

„Mokslo sriuba“: kokią grąžą valstybei generuoja investicijos į mokslą ir studijas? | LRT nuotr.

Praeitų metų pabaigoje Vilniaus universitetas pirmą kartą istorijoje savo valia sustabdė veiklą. 1831 metais po sukilimo universitetą uždarė caras Nikolajus I, 1943 metais – okupacinė nacių valdžia. Šįkart akademikai patys nusprendė dvejoms dienoms sustabdyti darbą, nes Vyriausybė neištęsėjo pažadų padidinti atlyginimus.

Vilniaus universiteto rektoriaus Artūro Žukausko teigimu, investicijų į mokslą grąža yra labai didelė. „Suomijoje paskaičiuota, kad 1 euras, įdėtas į mokslą ir studijas, duoda 8 eurus ekonominės grąžos. „Infobalt“ duomenimis, vienas informacinių technologijų specialistas per pirmuosius metus po universiteto baigimo sugeneruoja maždaug 100 tūkst. bendrojo vidaus gaminio. Visa mūsų valstybės pažanga gali remtis tik proto ir žinojimo kūrimu. Nėra kitų išteklių, neturime dujų, naftos ar anglies“, – sako A. Žukauskas.

 „Mokslo sriuba“: kokią grąžą valstybei generuoja investicijos į mokslą ir studijas? | LRT nuotr.

Vilnius universitetas | LRT nuotr.

Video:

Laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva, kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu. „Mokslo sriubą“ galima ragauti kiekvieną sekmadienį 12.30 val. per LRT Plius.

Vilniaus universiteto rektorius Artūras Žukauskas | LRT nuotr.

Vilniaus universiteto rektorius Artūras Žukauskas | LRT nuotr.

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: