Aptartas politinių partijų susitarimo dėl Lietuvos švietimo projektas (1)

 tes.com nuotr.

tes.com nuotr.

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su Seime atstovaujančių partijų atstovais ir aptarė Politinių partijų susitarimo dėl Lietuvos švietimo projektą. Pasak S. Skvernelio, politinių partijų atstovai yra linkę perduoti mokyklų tikslinių dotacijų administravimą savivaldybėms, o diskusijos apie nacionalinį susitarimą dėl švietimo politikos kelsis į Seimą.

„Seime politinės partijos turės galimybę dar jį patobulinti, ir aš tikiuosi, kad jeigu tai ne deklaracijos, o esminis mūsų valstybės tikslas yra švietimas, ateitis, tai bus galimybė tikrai pasirašyti maksimaliai sukonkretinant tą dokumentą, padarant jį maksimaliai strateginį, kad nepriklausomai nuo valdžių pasikeitimo politinės partijos turėtų įsipareigojimą tų tikslų pasiekti“, – kalbėjo premjeras.

Svarstymui buvo pateikti du variantai – perduoti mokyklas, išskyrus pradines, valstybės pavaldumui ribotam laikui, po kurio pavaldumas vėl būtų grąžintas, arba tikslinių dotacijų administravimą ir skirstymą perduoti savivaldybėms.

S. Skvernelio manymu, pradžioje svarbu pasitarti dėl esminių momentų, kurie partijoms būtų „raudona linija“. Vėliau ketinama suorganizuoti susitikimą su įvairiais švietimo ekspertais, išgirsti jų nuomones ir toliau derinti susitarimo projektą su partijų atstovais.

S. Skvernelis pabrėžė, kad nors pasiekti susitarimą nėra lengva, tačiau nuo permainų pavargusi švietimo bendruomenė laukia aiškumo ir krypties.

Projekte siūloma spręsti jau ne vieną dešimtmetį besikaupiančias švietimo sistemos problemas ir visų pirma užtikrinti tvarų finansavimą, skiriant jį švietimo sistemos kokybei gerinti. Tam reikėtų efektyvinti bendrojo ugdymo mokyklų tinklą ir skirti ypatingą dėmesį mokinių pasiekimų atotrūkiui tarp skirtingų regionų mažinti. Taip pat siūloma užtikrinti adekvačius bei tvarius mokytojų, mokyklų vadovų, dėstytojų, mokslo darbuotojų, kitų švietimo darbuotojų atlyginimus. Be to, susitarimo projekte numatoma ilgalaikė vizija –  siūloma ankstinti privalomąjį ugdymą ir ilginti pradinį ugdymą, be to, įtrauktos nuostatos dėl pedagogų rengimo, švietimo pagalbos ir kitų švietimo sistemai svarbių sričių stiprinimo.

Šis susitarimas galiotų iki 2030 metų ir būtų įgyvendinamas atitinkamoms valstybės institucijoms priimant reikiamus teisės aktus bei kitus sprendimus, neatsižvelgiant į rinkimų ciklus, kampanijas, rezultatus ir politinės valdžios pasikeitimus, įtraukiant socialinius partnerius.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: