Pirmadienis, 4 gegužės, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Gamta ir žmogus

Rado būdą kovoti su vienatve: apsaugo nuo ligų ir liūdesio

www.alkas.lt
2019-12-31 10:00:41
48
PERŽIŪROS
0
Rado būdą kovoti su vienatve: apsaugo nuo ligų ir liūdesio

Rado būdą kovoti su vienatve: apsaugo nuo ligų ir liūdesio | M. Čiuželio labdaros ir paramos fondo nuotr.

Rado būdą kovoti su vienatve: apsaugo nuo ligų ir liūdesio | M. Čiuželio labdaros ir paramos fondo nuotr.
Rado būdą kovoti su vienatve: apsaugo nuo ligų ir liūdesio | M. Čiuželio labdaros ir paramos fondo nuotr.

Įvairūs moksliniai tyrimai rodo, kad silpni socialiniai ryšiai ne tik neigiamai veikia gyvenimo kokybę, bet ir paskatina ligų atsiradimą. Ši problema ypač paaštrėja senėjančiose visuomenėse.

Tačiau Lietuvoje jau ketvirtus metus veikianti nemokama bendravimo ir psichologinės pagalbos paslauga „Sidabrinė linija“ rado būdą kaip spręsti vyresnio amžiaus žmonių atskirumo, vienišumo, bendravimo trūkumo problemas, suteikdama senoliams galimybę džiaugtis visaverčiu gyvenimu. Į šią misiją įsitraukia ir šalies verslas, kuris prisideda ne tik finansine parama.

„Lietuva – sparčiausiai visoje Europos Sąjungoje senėjanti visuomenė. Skaičiuojama, kad iki 2030-ųjų kas trečias šalies gyventojas bus vyresnis nei 60 metų. Mūsų tikslas, kad ši visuomenės dalis, nepriklausomai nuo amžiaus, socialinės padėties, sveikatos būtų kuo ilgiau aktyvi, įsitraukusi, bendraujanti. Socialiniai ryšiai yra vienas svarbiausių kokybiško ir visaverčio gyvenimo veiksnių – kartais net ir vienas pokalbis telefonu padeda sukurti draugystės, artumo ir bendravimo ryšį, praskaidrina nuotaiką ir gerina psichinę sveikatą, dovanoja džiaugsmą ir viltį, sugrąžina norą gyventi“, – sako „Sidabrinės linijos“ įkūrėjas Marius Čiuželis.

Pasak jo, yra įrodyta, kad buvimas bendruomenėje ir pojūtis, kad esi jos dalis, padeda kovoti su tokiomis ligomis kaip depresija ir demencija, mažina širdies ligų tikimybę, atitolina Alzheimerio ar Parkinsono ligas.

„Mūsų tikslas – pasiekti visus, netgi atokiausiuose šalies kampeliuose gyvenančius vienišus ar bendravimo stokojančius vyresnio amžiaus žmones. Tam reikia ne tik investicijų, bet ir partnerių, kurie padėtų skleisti žinią apie mus ir egzistuojančią saugią ir patikimą pokalbių liniją“, – planais dalinasi M. Čiuželis.

Šiais metais prie „Sidabrinės linijos“ projekto prisideda ir didžiausia integruotų telekomunikacijų bendrovė „Telia“. Bendrovė vien namų interneto ir telefonijos paslaugų srityje aptarnauja 600 tūkst. klientų.

„Esame bendrovė, kuri padeda žmonėms kurti ir palaikyti ryšius, kad ir kur jie bebūtų – teikiame telefono, mobiliojo ryšio ir interneto paslaugas. Tačiau visada ieškome, ką galime padaryti papildomai, kad visuomenės atskirtis, ne tik skaitmeninė, nuolat mažėtų. Tad nuo šiol mūsų inžinieriai, kurie lankosi klientų namuose, galės ne tik pasirūpinti teikiamų paslaugų kokybe, bet bus kompetentingi įvertinti, ar garbaus amžiaus asmenys jaučiasi vieniši, ar jiems trūksta artimo bendravimo. Jie su savimi turės ir specialius „Sidabrinės linijos“ lankstinukus, galės suteikti pagrindinę informaciją apie šį projektą ir jo naudą“, – sako Indrė Bimbirytė-Jun (Yun), „Telia“ socialinės atsakomybės vadovė.

Lapkričio mėnesį ši praktika pradėta taikyti Alytuje ir Marijampolėje. Gruodį papildomai apmokyti „Telia“ specialistai jau buriasi ir Utenoje, Tauragėje, Šiauliuose. Teigiamų atsiliepimų sulaukta ne tik iš klientų, bet ir iš pačių inžinierių.

„Kartais nesusimąstome, koks svarbus gali būti nuoširdus rūpestis ir paprastas pokalbis. Jautriomis istorijomis jau ne kartą dalinosi ir patys mūsų inžinieriai – aplankyti klientai neretai atvirai dalinasi savo istorijomis, prasitaria besijaučiantys vieniši. Todėl tikime, kad šis mūsų indėlis prisidės prie „Sidabrinės linijos“ žinomumo ir populiarumo tarp tų žmonių, kuriems jos kuriamos galimybės atneš džiaugsmo ir vertės“, – sako I. Bimbirytė-Jun.

Šiandien „Sidabrinėje linijoje“ užsiregistravusių senolių skaičius artėja link 2.000. Pokalbiai su bendraminčiais – telefoniniais draugais – jiems leidžia vėl jaustis svarbiems ir reikalingiems gyvenimo saulėlydyje. Projektui padeda ir 300 savanorių, o nuo „Sidabrinės linijos“ veiklos pradžios 2016 metais iš viso jau įvyko daugiau nei 31.000 pokalbių, kurių bendra trukmė siekia 750.000 minučių, arba daugiau nei 12.500 valandų.

„Sidabrinė linija“ vienišiems, atskirtį ir izoliaciją išgyvenantiems ar tiesiog bendravimo išsiilgusiems vyresnio amžiaus žmonėms padeda atrasti pašnekovą pokalbiams telefonu. Ši iniciatyva suteikia galimybę kiekvienam senoliui ne tik „čia ir dabar“ gauti svarbią informaciją, psichologinę pagalbą ar nukreipimą į specializuotą pagalbą teikiančias institucijas, bet ir tiesiog šiltai bei nuoširdžiai pasikalbėti.

2014 metais įkurto M. Čiuželio labdaros ir paramos fondo vizija – tapti socialinių iniciatyvų kūrimo, vystymo, finansavimo ir plėtros centru, siekiančiu padėti labiausiai socialiai pažeidžiamoms mūsų visuomenės grupėms. Šiuo metu viena pagrindinių fondo veiklos krypčių yra garbaus amžiaus žmonių gyvenimo kokybės gerinimas. Fondas siekia, kad Lietuva taptų draugiška šalimi senatvei, o garbaus amžiaus žmogus būtų neatsiejama ir svarbi visuomenės dalis. Nuo 2016 m. fondas vykdo ir administruoja „Sidabrinės linijos“ projektą, 2017-2018 metais kartu su partneriais įgyvendino Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui pažymėti skirtą projektą „100 metų kartu“, skleidžia Pasaulio sveikatos organizacijos inicijuoto „Draugiškos šalies senatvei“ judėjimo idėjas, o Vilniaus miesto savivaldybė tapo pirmąja ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse, prisijungusia prie šios daugiau nei 300 draugiškų senatvei miestų vienijančios bendruomenės.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Mokslininkai aptarė senėjančios visuomenės keliamus iššūkius
  2. Mokslininkas Feliksas Bukauskas garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje
  3. Jau veikia „Sidabrinė linija“, skirta senoliams visą parą nemokamai bendrauti telefonu
  4. Naujas iššūkis – Cukraus detoksas
  5. Kelias į laimingą ir sveiką gyvenimą (video)
  6. Tęsiamas tarptautinis projektas „Amžius nėra kliūtis“
  7. Prieš gražiausias metų šventes – pažintis su Lietuvos šimtamečiais (video)

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Gimtoji kalba
Kalba

Išleistas 4-asis 2026 m. „Gimtosios kalbos“ numeris

2026 05 04
Sosnovskio barščių naikinimas
Gamta ir ekologija

Nenaikinamas Sosnovskio barštis grasina negrįžtamais pokyčiais

2026 05 04
Gamtinio karkaso nuostatai stiprins biologinės įvairovės apsaugą
Gamta ir ekologija

Nauji Gamtinio karkaso nuostatai stiprins biologinės įvairovės apsaugą

2026 05 04
Sveikata
Lietuvoje

Mobili komanda kvies moksleivius rinktis slaugytojo darbą

2026 05 03
Paroda „Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras E. Petrovas (1936–2023)“
Istorija

Seime bus atverta paroda „Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras E. Petrovas (1936–2023)“

2026 05 02
Dirbtinis protas
Kalba

Konferencijoje apie tai, kaip dirbtinis protas keičia lietuvių kalbą

2026 05 02
„Metai su knyga“ įtrauks visą Lietuvą
Kultūra

Skaityti madinga – „Metai su knyga“ įtrauks visą Lietuvą

2026 05 02
Kultūros politikos forumas
Kultūra

Kultūros ministerija telkia kultūros lauką bendriems sprendimams

2026 05 01
Sveikata
Lietuvoje

Paslaugos pas specialistus nuo gegužės 1 d. – jau be priemokų

2026 04 30
Kauno geležinkelio stotis
Lietuvoje

Atnaujintos Kauno geležinkelio stoties prieigos

2026 04 30
Kristijonas Bartoševičius | lrs.lt, O. Posaškovos nuotr.
Lietuvoje

K. Bartoševičius lieka nuteistas už seksualinius nusikaltimus prieš vaikus

2026 04 30
Būstas
Lietuvoje

Svarstoma savivaldybės būsto nuomininkams leisti įsigyti būstą išperkamosios nuomos būdu

2026 04 30

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • +++ apie V. Rubavičius. Pasaulio valdymas globalios krizės instrumentais
  • P.Skutas apie V. Rubavičius. Pasaulio valdymas globalios krizės instrumentais
  • +++ apie V. Rubavičius. Pasaulio valdymas globalios krizės instrumentais
  • P.Skutas apie V. Rubavičius. Pasaulio valdymas globalios krizės instrumentais

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Išleistas 4-asis 2026 m. „Gimtosios kalbos“ numeris
  • Nenaikinamas Sosnovskio barštis grasina negrįžtamais pokyčiais
  • Nauji Gamtinio karkaso nuostatai stiprins biologinės įvairovės apsaugą
  • Kokių naudotų detalių automobiliui geriau nepirkti?

Kiti Straipsniai

Būstas

9 iš 10 lietuvių gyvena nuosavame būste: kokybe patenkinti ne visi

2026 04 26
Erkė

Šiemet erkės gali būti aktyvesnės nei pernai

2026 04 19
ES jaunųjų mokslininkų varžytuvių nacionalinės dalies laimėtojų apdovanojimai

ES jaunųjų mokslininkų varžytuvių nacionalinės dalies laimėtojų apdovanojimai

2026 04 12
Būstas

Lietuviams klimatas rūpi, bet renkantis būstą svarbiausia – visai kas kita

2026 03 28
Kauno klinikinė ligoninė stiprina jėgas kovai su vaikų tuberkulioze

Pasaulinė tuberkuliozės diena: rodikliai primena, kad budrumas būtinas

2026 03 24
Erkė

Erkių galima sutikti net miesto parkuose ar prie namų

2026 03 22
Sveikata | sam.lrv.lt nuotr.

Pavasarį grįžo ir nuovargis: 5 tyrimai, padedantys nustatyti priežastis

2026 03 21
Sveikata

Tirpsta rankos ar kojos: kada reikėtų sunerimti

2026 03 15
Sėdimas darbas, nugaros skausmai

Nugaros skausmas: kada padės šiluma ir judesys, kada – tik skubi pagalba?

2026 03 08
Kosulio ignoruoti nevertėtų: kada jis praneša apie uždegimą?

Kosulys ne visuomet praeina savaime

2026 02 21

Skaitytojų nuomonės:

  • +++ apie V. Rubavičius. Pasaulio valdymas globalios krizės instrumentais
  • P.Skutas apie V. Rubavičius. Pasaulio valdymas globalios krizės instrumentais
  • +++ apie V. Rubavičius. Pasaulio valdymas globalios krizės instrumentais
  • P.Skutas apie V. Rubavičius. Pasaulio valdymas globalios krizės instrumentais
  • +++ apie V. Rubavičius. Pasaulio valdymas globalios krizės instrumentais
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Naujametinė „Traviata“: iš pagarbos praeičiai, su meile – ateičiai

Naujametinė „Traviata“: iš pagarbos praeičiai, su meile – ateičiai

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY | DARBO SKELBIMAI

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai