Seime vyks visuotinis Lietuvos mokslininkų suvažiavimas (tiesioginė transliacija) (0)

2017 m. konferencija „Lietuvos mokslo ir studijų sistemos pažangos kryptys“ | lrs.lt, O. Posaškovos nuotr.

2017 m. konferencija „Lietuvos mokslo ir studijų sistemos pažangos kryptys“ | lrs.lt, O. Posaškovos nuotr.

 

Gruodžio 13 d., penktadienį, 10 val. istorinėje Seimo Kovo 11-osios Akto salėje (I rūmuose) vyks visuotinis Lietuvos mokslininkų suvažiavimas, skirtas svarbiausiems mokslo ir studijų sistemos klausimams aptarti. Renginio pradžia – 10 val. Įėjimas – per Seimo III rūmų apsaugos postą.

Suvažiavime numatoma aptarti šiuos klausimus:

 1. Lietuvos mokslininkų potencialo išsaugojimas ir sutelkimas, kuriant ir įgyvendinant valstybės strategiją. Jaunųjų mokslininkų potencialo ugdymas. Mokslininkų veiklos prestižo atkūrimas visuomenėje.
 2. Mokslinių tyrimų tęstinumas, mokslo ir studijų institucijų tinklo optimizavimo ir kitų reformų kontekste.
 3. Mokslininkų bei mokslo ir studijų institucijų veiklos vertinimo sistemos ir ją reglamentuojančios teisinės bazės tobulinimas.
 4. Mokslo finansavimo ir mokslininkų darbo užmokesčio sistemos gerinimas.
 5. Mokslo draugijų, mokslininkų ir dėstytojų profesinių sąjungų, šakinių ir kitų asociacijų telkimas į bendrą sambūrį. Mokslininkų savivaldos atkūrimas.
 6. Pasaulio lietuvių mokslininkų potencialo panaudojimas valstybės ūkiui stiprinti ir kultūrai plėtoti.
 7. Visuomenės informavimo apie mokslo ir studijų institucijas ir mokslininkus sistemos atkūrimas. Mokslo populiarinimas bei visuomenės įtraukimas į mokslinių tyrimų programų kūrimą.

Suvažiavimui žadama priimti šiuos sprendimus:

 1. Lietuvos mokslininkų indėlio, kuriant ir įgyvendinant ilgalaikę valstybės strategiją, stiprinimas. Žymiai platesnis mokslininkų kompetencijų panaudojimas visose valstybės raidos kryptyse. Tam yra būtinas mokslinio pedagoginio darbo prestižas, nuolatinis akademinės bendruomenės atsinaujinimas ir jaunųjų mokslininkų rengimas, išnaudojant Lietuvos ir užsienio institucijų galimybes.
 2. Visos akademinės bendrijos, kaip santykinai savarankiškos visuomenės dalies, savireguliacijos ir viešosios raiškos stiprinimas. Mokslo draugijų ir organizacijų veiklos Lietuvoje ir užsienyje pripažinimas bei skatinimas Visos valstybės mastu. Būtina grąžinti Lietuvos mokslo tarybai visos mokslo ir studijų sistemos savivaldos ir pagrindinio valstybės eksperto visais mokslo ir studijų sistemos plėtros klausimais funkcijas.
 3. Mokslininkų bei mokslo ir studijų institucijų veiklos vertinimo kriterijų tobulinimas, visapusiškai skatinant jų indėlį į visos valstybės ir visuomenės raidą. Mokslo indėlio į švietimą, verslo plėtrą ir visuomenės socialinę raidą skatinimas, plėtojant atliekamų tyrimų tarp tautiškumą.
 4. Reikalaujame ilgalaikės mokslo ir studijų finansavimo didinimo programos, atsižvelgiant į mokslininko profesijos prestižą, tarptautinius standartus (lyginant su kitomis šalimis) ir tarptautinių organizacijų pripažintas socialinių sričių finansavimo proporcijas. Būtina atlikti profesionalią visos mokslo ir studijų sistemos finansavimo raidos analizę ir įvertinti padarytas klaidas.

Suvažiavime priimti sprendimai bus įteikti Lietuvos Respublikos Prezidentui, Seimui ir Vyriausybei.

Tiesioginė transliacija:

Suvažiavimo darbotvarkė:

10.00 – 10.20 – Suvažiavimo atidarymas. Sveikinimai. Pirmininkauja Jonas Jasaitis, Lauras Stacevičius, Vitalija Skėruvienė.

10.20 – 11.40 – Darbotvarkės patvirtinimas. Pranešimai:

 1. Alvydas Jokubaitis, VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorius. Universitetų vaidmuo šiuolaikinėje visuomenėje
 2. Valdemaras Razumas, LMA akademikas, Švietimo, mokslo ir sporto viceministras. Valstybės užsakymas – akademinei bendruomenei.
 3. Jonas Jasaitis. LMS pirmininkas. Akademinės bendruomenės  vaidmuo, ugdant ateities visuomenę.
 4. Vitalija Skėruvienė, LAMPSS vicepirmininkė. Mokslo ir studijų įstatymo nuostatos Konstitucinio teismo požiūriu.
 5. Salomėja Vanagienė, LJMS pirmininkė. Jaunųjų tyrėjų dabartis ir ateitis: mokslo potencialo ugdymas

11.40-12.10  Kavos pertrauka

12.10-13.30 – Pranešimai ir pasisakymai.

Bronislovas Kaulakys, VU vyriausiasis mokslo darbuotojas. Reformos ir antireformos.

Rasa Melnikienė, Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto direktorė. Socialinių mokslų tyrimo institutų vaidmuo reformų kryžkelėje ir ilgalaikėje perspektyvoje.

Pasisakyti kviečiami LR Prezidento, Seimo ir Vyriausybės, ministerijų ir kitų institucijų bei inovacijas diegiančių verslo struktūrų atstovai, akademinės bendruomenės nariai.

13.30 – 13.40 – Balsų skaičiavimo ir redakcinės komisijų sudarymas

13.40 – 15.00 – Visuotinio mokslininkų suvažiavimo rezoliucijų pateikimas. Diskusijos.

Moderuoja Vygintas Gontis, VU vyriausiasis mokslo darbuotojas.

15.30 – 15.45 – Rezoliucijų priėmimas

15.45 – 16.00 – Suvažiavimo apibendrinimas. Lauras Stacevičius, LR Seimo narys, Laikinosios Seimo ir akademinės bendruomenės bendradarbiavimo grupės pirmininkas. Mokslininkų ir parlamento bendradarbiavimo sistemos kūrimas.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Politika ir ekonomika, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: