Šaulių žvaigždės nušvietė Pagėgių krašto dangų (nuotraukos) (0)

Tilžės Akto minėjimas Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejuje | S. Stonio nuotr.

Tilžės Akto minėjimas Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejuje | S. Stonio nuotr.

Tilžės akto, šiemet mininčio 101-ąsias metines, dieną visus neabejingus krašto istorijai, jos garbingiems šviesuoliams į jaukų renginį sukvietė Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus darbuotojai.

Jau tradiciniu tapusiame renginyje muziejus direktorė Liudvika Burzdžiuvienė sveikinosi su Pagėgių savivaldybės mero pavaduotoja Ligita Kazlauskiene, Pagėgių savivaldybės tarybos nariais, svečiais ir pristatė karybos istoriką, profesorių Valdą Rakutį, kurio pranešime buvo apžvelgta Lietuvos savanorių ir šaulių sąjungos istorija tarpukariu. Sudėtinga to laikmečio istorija buvo papasakota paprastai ir suprantamai. Atiduota duoklė ir Bitėnų panteone besiilsinčiam visuomenės, kultūros veikėjui, buvusiam Klaipėdos šaulių sąjungos nariui  Jonui Vanagaičiui, kurio 150-ąsias metine šiemet mini Lietuva. Muziejaus direktorė perskaitė pranešimą apie J. Vanagaičio gyvenimo veiklą, trumpai apžvelgė muziejaus ekspoziciją skirtą šiam šviesuoliui ir pasidžiaugė iki šiol palaikomais gyvais ryšiais su Jono Vanagaičio palikuonimis gyvenančiais Amerikoje.

Tradiciškai apžvelgti šiais, nueinančiais metais muziejui padovanoti ar įsigyti eksponatai, padėkota nuolatiniams globėjams, mecenatams. Visgi, kaip sakė direktorė, muziejininkų svajonei buvo lemta išsipildyti ir svarbiausiu 2019-ųjų metų įvykiu galima laikyti Martyno Jankaus sodybos dalies įsigijimą ir sodybos vientisumo atstatymą. Dar kartą dėkodama politikams, muziejaus vadovė patikino, kad netrukus atsiras kraštotyrinė ekspozicija, kuriai eksponatai jau nebetelpa saugyklose, o apie rimtesnius rekonstravimo darbus taipogi galima drąsiau svajoti, nes turint nuosavybės dokumentus ir dar pernai atliktą sodybos virtualiąją vizualizaciją, paraiškų įvairiems rėmimo fondams rengimui nebeliko kliūčių.   

Na, o baigiamuoju iškilios datos paminėjimo akcentu buvo džiugus momentas, kuriuo simboliškai baigti Valstybiniai šaulių metai, šiemet minintys 100-metį. Už darbus Tėvynės labui, už šaulišką veiklą, už nuopelnus Lietuvai ir Lietuvos Šaulių Sąjungai remiantis Lietuvos Šaulių Sąjungos Išeivijoje Statuto &39 ir &185-192 str. įsteigtais Šaulių Žvaigždės medaliais už ilgametį darbą su Šaulių Sąjungos jaunimu, aktyvų dalyvavimą Šaulių Sąjungos veikloje bei vadovavimą šaulių kuopoms apdovanoti Tauragės LDK Kunigaikščio Kęstučio 7-osios rinktinės šaulė Pagėgių savivaldybės mero pavaduotoja Ligita Kazlauskienė ir Tauragės LDK Kunigaikščio Kęstučio 7-osios rinktinės šaulys, buvęs Pagėgių 9 kuopos jaunųjų šaulių vadas Algirdas Saročka. Už darbą įamžinant Pagėgių krašte savanorių, Vyties Kryžiaus kavalieriaus, majoro Jono Šimkaus ir eilinio Jurgio Civinsko atminimą bei suorganizuotus renginius, konferencijas ir aktyvią informacijos sklaidą tuo pačiu garbingu Šaulių Žvaigždės medaliu apdovanotos Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus direktorė Liudvika Burdžiuvienė ir Pagėgių savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Ingrida Jokšienė. Pernykščiu Tilžės Akto 100-mečio atminimo ženklu už finansinę paramą įamžinant savanorių atminimą Pagėgių krašte padėkota Pagėgių savivaldybės tarybos nariui Kęstui Komskiui.

Garbingus apdovanojimus įteikė Vakarų (jūros) šaulių 3-osios rinktinės vado, atsargos majoro Rolando Lukšo įgaliotas Lietuvos šaulių sąjungos 308-osios kuopos vado pavaduotojas Donatas Jaunius.

Išsakytos dėkingumo kalbos, padėkota Dievui ir Tėvynei, pasidalinta šauliško darbo Tėvynės labui patirtimi, sustota bendrai nuotraukai, o renginys, kaip ir dera muziejuje, užbaigtas pabaigtuvių kava ir smagiu pasibendravimu.

Kasdienis, tylus, kantrus darbas savo Tėvynei, pagarba praeičiai ir garbingai istorijai – vertybės, kurios reikalingos Lietuvai ir jos ateičiai. Neškime patriotizmo ir tvirtos moralės vėliavą savo širdyse ir pasaulis taps gražesnis visiems.

Tilžės aktą pasirašė 24 asmenys: Jonas Vanagaitis, Viktoras Gailius, Martynas Jankus, Mikelis Deivikas, Mikas Banaitis, A. Smalakys, Kristupas Paura, Mikelis Lymantas, D. Kalniškys, Fridrikas Zubaitis, Kristupas Kiupelis, Enzys Jagomastas, Jurgis Arnašius, Jurgis Lėbartas, Liudvikas Deivikas, Jonas Užpurvis, Jurgis Gronavas, Mikelis Mačiulis, Emilis Bendikas, Mikelis Reidys, Valteris Didžys, Jokūbas Juška, Mikelis Klečkus, Jurgis Margys. Buvo pasirašyti šeši „Pareiškimo“ egzemplioriai. Jo tekstą taryba paskelbė ir išplatino kaip atsišaukimą.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: