Alytuje skambės Tautos dainiaus Pauliaus Širvio kūryba (video) (1)

„Amžinai, amžinai neramus“ – Pauliaus Širvio atminimui | Rengėjų nuotr.

„Amžinai, amžinai neramus“ – Pauliaus Širvio atminimui | Rengėjų nuotr.

Gruodžio 4 d., trečiadienį, 17 val., Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje (Seirijų g. 2), K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas kviečia pamatyti Česlovo Stonio kompoziciją Paulius Širvys – eilėse, dainose, prisiminimuose „Amžinai, amžinai neramus“. Šių metų kovo 27 d. buvo 40 metų kai P. Širvys paliko šį Pasaulį…

Su šia programa fondas tautiečius supažindino jau dvidešimt penkis kartus: Paberžėje (Kėdainių rajone), Plateliuose (Plungės rajone), M. K. Čiurlionio namuose, M. Mažvydo ir A. Mickevičiaus bibliotekose (Vilniuje), Švėkšnoje ir Kintuose (Šilutės rajone), Nidoje, Rietave, Paežerių dvare (Vilkaviškio rajone), Baisogalos dvare (Radviliškio rajone), Bistrampolio dvare (Panevėžio rajone),  Kauno botanikos sode – Aukštosios Fredos dvare, Šilainių bibliotekoje bei Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Kaune), Klaipėdos laikrodžių muziejuje bei Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje, Saldutiškio dvare (Utenos rajone), Tauragės krašto muziejuje, Šiaulių „Aušros“ muziejuje – Chaimo Frenkelio viloje, Žemaičių muziejaus „Alka“ Žemaitijos kaimo ekspozicijoje (Telšiuose), Jurbarko rajono savivaldybės bibliotekoje, Palangos gintaro muziejuje, Marijampolės Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje ir Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje.

 „Amžinai, amžinai neramus“ – Pauliaus Širvio atminimui | Rengėjų nuotr.

„Amžinai, amžinai neramus“ – Pauliaus Širvio atminimui | Rengėjų nuotr.

„Kiek daug apie Paulių Širvį prirašyta. Kiek daug pripasakota. Kiek daug jį pažinojusių, kiek daug „draugų“. O jis parašė: „Aš toks vienas, velnioniškai vienas“… Sakė Česlovas Stonys.

„Mes jo nepažinojom. Mes jį matydavom iš tolo. Mes nedrįsom plekšnoti jam per petį ar siūlytis į „bičiulius“. Mums jis buvo didis Poetas. Toks ir liko.

Kompoziciją „Amžinai, amžinai neramus“ dėliojau kaip mozaiką iš jo paties ir jo Vienintelės prisiminimų, laiškų. Čia skambės Poeto kaimynų, draugų ir… nedraugų mintys apie jį ir jo poeziją. Čia dainuosime pagal jo tekstus sukurtas dainas.

Sunku patikėti, bet buvo ir tokių, kurie ne tik mokė Poetą, kaip rašyti eilėraščius, bet ir įsakmiai nurodinėjo, apie ką rašyti.

Nuo išdavystės, pasipūtimo, primityvizmo, nuo Generolų poezijoje Poetas bėgo į kavines, užkandines, bėgo į jūrą, bėgo į absoliučią Vienatvę. Taip gimė geniali Poezija, taip save naikino Poetas. Tačiau ir Poezija, ir Poetas išliko mūsų širdyse.

Ateikite ne į literatūrinę popietę, ne į susitikimą su aktoriais. Ateikite į svečius pas Paulių Širvį. Jo namų durys visiems buvo atviros. Šį vakarą Jis atvers Jums savo Širdį“ į kompozicijos pristatymą kviečia kompozicijos autorius Č. Stonys.

 Atlikėjai: Česlovas Stonys, Saulius Sipaitis, Pranas Zaremba.

Renginys visiems atviras ir nemokamas.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. T0mas J.:

    Širvys – vienas pačių geriausių tautos poetų.
    Poetas nėra dainius. Dainius – tas kuris dainuoja.
    Čia dar ir STONYS buvo paminėtas, tad pora žodžių apie jį:
    Aktorius Česlovas Stonys straipsnyje „Lietuvą mylėti apsimoka“ – 2013 m. vasario 16 d. – tyčiojasi iš Bažnyčios, kad ši mirusio A.M.Brazausko palaikų nepriėmė į Vilniaus Katedrą. Matyt labai brangus jam AMB buvo.. O apie SAVE tame straipsnyje parašo: „Buvęs pionierius, komjaunuolis, TSKP narys. Mokęsis saugumo mokykloje. Su KGB nebendradarbiavęs“ – štai šito Stonio SŪNUS yra Audrius STONYS (g.1966 m.), kino režisierius, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, narys Premijų komisijos, kuri iš partizanų pasityčiojusiam Mariui Ivaškevičiui paskyrė 30 tūkst. eurų nacionalinę premiją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: