Mitinge prie LRT bus reikalaujama „nutraukti smegenų plovimą už mokesčių mokėtojų pinigus“ (14)

homoseksualistas-su-vaiku-alkas-lt-koliazas

Alkas.lt koliažas

Lapkričio 9 d., 14-16 val. Vilniuje (S. Konarskio 49) telkiamas mitingas  „Atsisakau savo mokesčiais remti antikonstitucinę LRT“, kuriame Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) vadovybė bus raginama laikytis Lietuvos Konstitucijos, Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodekso ir Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo.

Mitingo rengėjai – aktyvūs visuomenininkai ir Lietuvos šeimų gynimo organizacijos – žada kreiptis į LRT Tarybą, reikalaudami užtikrinti LRT teisingų žinių ir įvairių nuomonių pateikimą, laidose jautriais klausimais užtikrinti galimybę pasisakyti įvairių pozicijų atstovams. Taip pat – „liautis LRT ištekliuose propaguoti lytinius iškrypimus ir kitokias šeimos sampratas, nei nurodytos Lietuvos Konstitucijoje ir Civiliniame kodekse“. Galiausiai reikalaujama atsakomybės LRT direktorei Monikai Garbačiauskaitei-Budrienei. Šį mitingą buvo nuspręsta surengti po to kai LRT spalio 7 d. internetiniame portale lrt.lt paskelbė TV laidą „Spalvos. Gėjai tėčiai“ apie „homoseksualistus-tėčius“, įsigijusius iš surogatinės motinos vaiką…

Tiek LRTK, tiek žurnalistų etikos inspektorė gavo skundų dėl portale LRT.lt skelbiamos laidos „Spalvos“, konkrečiau – dėl laidos, kurioje buvo pasakojamos dviejų homoseksualių porų istorijos. Šios poros, pasinaudojusios surogatine motinyste, pagalbinio apvaisinimo būdu susilaukė vaikų.

Jei šie reikalavimai bus neįvykdyti, tuomet žadama reikalauti iš Lietuvos valdžios institucijų nutraukti valstybinį finansavimą „liberalios – ideologinės stovyklos ruporu virtusiam Nacionaliniam transliuotojui, panaikinant ir patį Nacionalinio transliuotojo statusą“.

Mitinge pakviesti pasisakyti rezistentas kunigas Robertas Grigas, Seimo narys Naglis Puteikis, Sąjūdžio veikėjas Arvydas Juozaitis, šeimų organizacijų atstovai, teisininkai, kiti visuomenės veikėjai. Feisbuko puslapyje „Apginkime Lietuvos šeimas“.

„Tai ilgai lauktas signalas TAU! Viskas jau paruošta: Vilniaus savivaldybė išdavė leidimą, prisideda ne viena nevyriausybinė organizacija, bus scena, kalbės neabejingi politikai ir neabejingi visuomenės veikėjai. Tau belieka išdrįsti sau pasakyti: „aš pavargau nuo tos lobotomijos. Man nereikia smegenų skalbimo. Aš turiu vertybes, aš esu, aš ne niekas, aš nenoriu propogandos, kuri net pažeidžia įstatymus. Jei įstatymų nesilaiko Nacionalinis transliuotojas, aš ateisiu – atsivesiu dar savo draugus, tėvus, močiutes, senelius, pusbrolius ir dėdes, kad parodytume jums, jog esame ir turime savo nuomonę!“ Tiesiog tu turi ten būti, nes net nenorėtum sužinot kas mūsų laukia – jeigu to nestabdysim.“ –  Feisbuje rašo viena iš mitingo prie LRT rengėjų, vilnietė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė.

Mitingas prie LRT | Alkas.lt, T. Baranausko nuotr.

Mitingas prie LRT | Alkas.lt, T. Baranausko nuotr.

Feisbuke taip pat skelbiama būsimo mitingo dalyviams siūloma priimti mitingo rezoliucija:

Lietuvos Respublikos Seimui
Lietuvos radijo ir televizijos tarybai

2019 m. lapkričio 9 d. Lietuvos piliečių mitingo
REZOLIUCIJA
Dėl visuomeninio transliuotojo padėties

Mes, Lietuvos piliečiai ir mokesčių mokėtojai, išlaikantys Nacionalinį transliuotoją – LRT, remdamiesi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymu, Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodeksu, Lietuvos Respublikos nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymu, reikalaujame:

1. Užtikrinti LRT netendencingą informacijos pateikimą ir nuomonių įvairovę. Nutraukti konstitucinės piliečių teisės reikšti savo nuomonę bei įsitikinimus ribojimą ir atsisakyti šališkumo atrenkant laidų dalyvius bei įvykių komentuotojus pagal pažiūras.
2. Laidose jautriais politiniais, kultūriniais ir socialiniais klausimais užtikrinti galimybę pasisakyti įvairių visuomenės pozicijų atstovams.
3. Liautis LRT transliacijose propaguoti kitokią šeimos sampratą, nei nurodyta Lietuvos Respublikos Konstitucijoje ir Civiliniame kodekse.
4. Atstatydinti LRT generalinę direktorę Moniką Garbačiauskaitę-Budrienę, kuriai vadovaujant LRT virto vienos politinės ideologijos – kraštutinio liberalizmo – propagandos ruporu.
5. Pašalinti iš LRT Ritą Miliūtę, kurios laidos rengiamos pagal išankstinius nusistatymus ir tenkinant grupinius, politinius interesus.
6. Pašalinti iš LRT interneto portalo vadovų tendencingą ir šališką redaktorių Mindaugą Jackevičių.
7. Siūlyti Seimui Estijos pavyzdžiu įsteigti Nacionalinio transliuotojo kontrolieriaus (žiniasklaidos ombudsmeno) instituciją, kuri prižiūrėtų, kaip LRT veikla atitinka gerosios žurnalistikos praktikos standartus ir nagrinėtų pateikiamus skundus.
8. Nacionalinio radijo ir televizijos įstatyme nustatyti, kad visuomeninio transliuotojo kontrolierius turi būti tiesioginiu balsavimu renkamas pareigūnas, nepriklausomas nei nuo politinių, nei nuo LRT valdymo organų.

Lapkričio 6 d. posėdžiavusi Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) nariai nutarė, kad portale LRT.lt parodyta laida „Spalvos. Gėjai tėčiai“, esą, nepažeidė įstatymo ir nepilnamečiams nekenkia.

Skundų autoriai tvirtino, kad ši informacija pažeidžia Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymą ir turėtų būti rodoma su „S“ ženklu.

LRT teisės skyriaus patarėjas Armenas Airapetianas posėdyje teigė, kad įstatymas, kuriuo grindžiamas galimai LRT padarytas pažeidimas, vis dėlto yra pasenęs: „Sutikime, kad įstatymas vis dėlto yra beviltiškai pasenęs. Kalbėsiu nelabai teisine kalba, bet gyvenimas įvairiaspalvis, jis juda į priekį ir kartais teisinė bazė nespėja paskui gyvenimą.“

Pasak vieno iš mitingo rengėjų politologo Mariaus Kundroto: „LRT vadovybė parodė tiek moralinį, tiek teisinį nihilizmą. Iš pradžių pažeistas įstatymas, o tada jis pavadintas atgyvenusiu. Tai suteikia precedentą bet kokio įstatymo laužymui.“

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

14 komentarų

 1. Išties:

  LRT, kaip ir LRT Taryba, jau senokai tapo liberalmarksistinės ideologijos ruporu, ypač šio Visuomeninio transliuotojo kraštutinė liberalioji veikla sustiprėjo vadovaujant ,,delfistei” M.Garbačiauskaitei-Budrienei.Šią institucijos veiklą ir vadovavimą būtina iš pagrindų keisti. Šios kadencijos Seimas neturi politinių jėgų kardinaliai pertvarkyti sudelfintos LRT ,- tam priešinasi,deja, ypač Gabrieliaus konservatoriai, įvairiaus ,,plauko” liberalai ir socdemiški politikai. Karbauskio pagirtinos pastangos keisti iš esmės LRT veiklą nesulaukia Seimo daugumos narių palaikymo.Tad,Seimo daugelio narių antivisuomeninis nusistatymas dėl LRT veiklos yra apgailėtinas ir neleistinas.Tikėkimes,kad kitos kadencijos Seimas sugebės šį Visuomeninį transliuotoją pastatyti ant tinkamų vertybinių bėgių.

  • Šarūnas:

   “IŠTIES” teisus 100 procentu ir netgi daugiau. LRT valdo tokia šutvė parsidavėlių ir valstybės niekintojų ir netgi parsidavėlių, jog darosi baisu. Bet dar siaubingiau, kad tos šutvės jau faktiškai neįmanoma bus nei pakeisti, nei bet kokiomis visuomenės jėgomis nukelti. Turint omenyje, kas yra M.G. antroji pusė. Juk turint tokį užnugarį gali veikti nebaudžiamas. Ir joks Seimas yra bejėgis tą širšių lizdą nukenksminti.
   Tačiau didžiulė pagarba visuomenininkams, drįsusiems atvirai reikalauti šios šutvės likvidavimo ar bet sutramdymo.

 2. Darius:

  Reikia ateiti dėl vaikų, dėl anūkų. Mūsų jau neapgaus.
  Vaikus gali auginti tik vyro ir moters sukurta šeima.
  Taip buvo tūkstančius metų. Tai turime perduoti savo vaikams.

 3. stasys:

  Susidorojimas nukreiptas prieš konkrečius asmenis ,sunku kaip nors kitaip tuos mitingo tikslus pavadinti . Nepatinka esamas LRT laidu tinklelis ? siūlote nauja kaip papildyti . Bet kad va taip grubiai paminti laisva žurnalisto žodį .. retai pamatysi .

 4. Ta rezoliucija yra grynai politinė, o turėtų būti dalykinė. Be to, ji teiktina kaip LRT auditorijos asociacijos poreikiniai reikalavimai LRT vykdant visuomenės informavimo ir švietimo misiją. Netgi Garbačiauskaitės ir jos susikviestų žurnalistų dalykinis neišmanymas rezoliucijoje vadinamas nežinia ką galinčiu reikšti žodžiu – liberalizmas. Šiandien senųjų ideologijų jau nėra – yra sąžiningi, išmanantys žmones arba atvirkščiai. Juk derėtų konkrečiai Seimo pareikalauti, kad keičiant LRT įstatymą būtų nustatyta, kad jos taryboje 1/3 dalį sudarytų auditorijos asociacijos deleguoti asmenys. Jau vien tai keistų susidarusią nepakenčiamą padėtį dėl netinkamo LRT misijos vykdymo, dėl lėkšto programų turinio, mėgėjiško lygio laidų formos, radijo balso, ypač dėl jame įsigalėjusio laidų vedėjų kalbėjimo skiemenuojamu robotų ar nusmailintu laputišku balsu (pvz., Darius Matas). Atkreiptinas dėmesys ir į tai, dėl kažkokios neaiškios valios portale lrt.lt galima sakyti nėra dalykinio turinio komentarų. O tie, kurie “prasmunka”, dažniausiai yra žemo lygio ir būna labai siauri – partiškai politizuoti. Iš dalykinės pusės pasirengimas mitingui silpnas…

  • stasys:

   Kažin …auditorijos asocijuoti asmenys gali reikšti ir tuos pačius politinius kurmius kuriu plaukuotos nosys tampa matomos kai tik kalba pakrypsta apie LRT finansavimą, ir politinės deklaracijos tampa populiarios dėka to kad nereikia įvardinti konkrečiu detaliu o kaip keistusi siūloma nauja tvarka LRT .

   • Asmenis, kurie “kurmiuotų”, auditorijos asociacijos valioje būtų teisė juos atšaukti, be to, tikimybė, kad visi 4 jos asmenys imtų “kurmiuoti”, praktiškai būtų ne per didelė… Būtent, šie asmenys ir informuotų auditoriją, visuomenę, kaip būtų keičiamas LRT programų turinys, apskritai procesus, vykstančius LRT viduje, verstų viešais.

 5. Sigutė:

  Šalies laimės rodiklis: nuomonės ir įsitikinimų laisvės – nė už grašį, atvirų diskusijų – nė už ką. Uždanga. Ir žmonės tyli. Gromuliuoja savo nuoskaudas, savo patirtis, savo kančias ir tyli. Visai kaip prie ruso. Ir dar baisiau, nes “superpatriotai” be teismų ir tremčių kiekvieną prabilusį “drąsuolį” išvarys iš Lietuvos kaip Vanagaitę…

 6. Ne to reikalaujat:

  Reikalaut reikia ,kad būtu išvaikyta dabartinė ĖLĖRTĖ ir atkurti nepriklausomi “Lietuvos Radijas” ir “Lietuvos Televizija”.

  • LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

   Geras pastebėjimas.
   Būtina išjungti visą komunistuojančią tarybą:
   komunistės Dalios Grybauskaitės 4 statytinius;
   komunistus dangstančių partijų 4 statytinius.
   ___________________________________________
   Užvaldyta Lietuva (Lrt, …), 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį
   režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų landsberginių, brazauskinių,
   grybauskinių, karbauskinių bei panašių.
   2019 lapkričio 8

 7. Erkė:

  Susitiko 3 tautų atstovai ir ginčijasi kas daugiau paneš avinų, Kartvel: odin baran po myšku drugoi baran pod myšku-dva barana. Razbaižanec: odin baran pod myšku drugoj baran pod myšku tretjego na šišku-tri barana. R-mianin: odin baran pod myšku drugoi baran pod myšku-razbaidžanca na šyšku-četyre baran-. Kas laimėjo? ATS: LRT teisės skyriaus patarėjas Armenas Airapetianas.

 8. Anoks:

  Pudrina Garbačiauskaitė smegenis savo pederastišku mąstymu. Reikėtų LRT nebefinansuoti mokesčių mokėtojų pinigais. nes tai visdėlto valstybės televizija. O ir kitose laidose dažnai matosi neturinčių savo minčių gerų žmonių prieglobstis

 9. Žemyna:

  Dešimtmečius žmonių mėgtos ir vertintos už profesionalumą laidos subanalėjo, buvę jų vedėjai išvaikyti. Pradedant nuo spaudos apžvalgų. Į jų vietas, kaip suprantu, atrinkti neprofesionalūs, negimę tokiam darbui, kas už MMA dirbti sutinka. Šiems visko trūksta – nuo fizinių duomenų (švaraus stipraus, malonaus tembro balso) iki mentaliteto, gebėjimo mąstyti, išsilavinimo, inteligentiškumo, atitinkamo lygio kalbėsenos, minčių dėstymo. Kitas brokas – laidų ir pasirenkamų rodyti filmų turinys bei lygis (seksas, „mordobojus”, iškrypėliškas žiaurumas); temų ir žodyno nusileidimas iki pavarčių gezų lygio. Net privatus save gerbiantis kanalas daug ko iš mūsų „visuomeninio” repertuaro sau nesirinktų. Žodynas – jau ne tik laidų dalyviai, bet ir kai kurie vedėjai keiksmažodį ar vulgarumą laiko kone laidos, ar filmo kokybės ženklu. Beje, vertėjo meistriškumo taip pat stinga – verčia pažodžiui, užuot GERBĘS ir tausojęs LT žiūrovo ir klausytojo jausmus, neleidęs, kad jų klausą smūgiuotų vulgarybės ir keiksmai.
  Jaunimo ir paauglių auditorijai lyg specialiai parenkami filmai, seksualizuojantys jų mąstymą. Jų protas sąmoningai kreipiamas ta linkme, nors šis amžius jaunuoliams skirtas kuo didesnio žinių kraičio įsisavinimui. Tačiau išsilavinusių, mąstančių valstybei nereikia? Reikia tik tinkamų sekso vergų prekybai, arba tokių, kuriems nieko nereikia, išskyrus seksą ir kvaišalus ir alkoholį – kad „elitui” netrukdytų savo reikalus vartyti? Kad ir šiomis savaitėmis popietę per Kultūrą+(!!!) rodomas serialas apie gimnazistus. Kai šokinėju per kanalus, vis užtinku tuos paauglius arba lovoje, arba kalbančius sekso tema. Dienos metu netrūksta ne tik kalbų, vaizdo užuominų, bet atvirų sekso scenų. Tai ne vienintelis draudimas, kuris nuo naujosios vadovės laikų įžūliai ir nuolat laužomas, tačiau jokios komisijos, kaip ir „dera”, to „nepastebi”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: