„Iš savo varpinės“: M. Kundrotas: Moralė ir politika – ar tai suderinama? (video) (9)

Vladimiras Putinas ir Angela Merkel | Youtube nuotr.

Vladimiras Putinas ir Angela Merkel | Youtube nuotr.

Moralė ir politika. Ar tai suderinami dalykai? Šioje „Iš savo varpinės“ laidoje apie tai kalbame su politologu, bei XFM radijo laidos „Polis ant kalvos“ autoriumi Mariumi Kundrotu. Daugiausiai kalbėjome apie užsienio politikos neatitikimą deklaruojamoms vertybinėms nuostatoms, kur dažnai akis bado atviras ciniškumas.

Vis tik sunku pateisinti atvejus, kai didžiosios valstybės išduoda savo sąjungininkus, arba, kai vienų tautų laisvės ir nepriklausomybės siekiai aktyviai remiami, o tuo tarpu kitos tautos lieka už „civilizuoto“ Pasaulio dėmesio ribos.

Kategorijos: Akiračiai, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

9 komentarai

 1. Prašalietis:

  M. Kundrotas: Moralė ir politika – ar tai suderinama?… Toks klausimas gali kilti tik visiškam beraščiui, visiškam naivuoliui, puskvailiui ir t.t. Per 30 metų jau ir išsivaikščiojusio tautinio kaimo apgriuvusiame tvarte gyvenančiam leisgyviam nuo darbo kuinui yra aišku, kad tikri aristokratai su savo neeiliniais išsilavinimais,moralėmis, garbėmis, etikomis, elgesio taisyklėmis ir t.t. valdę šalis šimtus metų pasibaigė su TSRS sugriuvimu. Ideologijų, moralių, gyvenimo būdų konkurencija pasibaigė. Tad dabar valstybes gali “valdyti ir sėkmingai valdo” jokių moralių neišpažįstantys, jokios valdymo patirties neturintys, riboto išsilavinimo ir išmintingumo klounai(Ukraina), biznesmenai(JAV), rimtesnių bankelių buvę darbuotojai( Prancūzija, Lietuva), senelių anūkėliai ir t.t.

 2. Še tau, boba, Devintinės:

  Strasbūras: kenkė tik N. Venckienė, po žinios iš teismo prakalbo L. Stankūnaitės tėvas
  – lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2019/10/30/news/strasburas-kenke-tik-n-venckiene-po-zinios-is-teismo-prakalbo-l-stankunaites-tevas-12369978/
  Antstolės smurto operacija pateisinta. Valstybė išteisinta.
  Kažin, kokia teismo sudėtis? Kas konsultavo?

  • Tvankstas:

   Strasbūre nagrinėta tik tai, kas pateikta.
   Tai negi buvo pateikta : Stankūnaitė vežiojo dukrą pas ‘sysalus’ ?
   Teismai mėgsta teisės cirkus su atkirstomis priežastimis.

   • Žemynos:

    Štai šito ir nepagalvojau, jog EŽTT bylos nagrinėjimo
    taip ilgai laukiama ne todėl, kad tas teismas renka medžiagą, kad ji tikrinama ir pertikrinama. Deja. Jie tik dar kartą kramto tą patį kramtalą, pažiūri grynai biurokratinę pusę – ar nepažeisti ritualai…

    • Tvankstas:

     Esu turėjęs reikalų su EŽTT Strasbūre daugiau kaip metus laiko be advokato ( taip pat lygiagrečiai su EP, daug laiko su jo Peticijų komitetu), įgijau neįkainojamą patirtį pažįstant demokratijos teisę kaip mąstytojas ir teisės filosofijos sandarą, kaip kastinę sanklodą, iš vidaus, taip nominalias ir faktines žmogaus teises, konstitucinę teisę. Abejoju, ar pajėgtų su manimi ginčytis E.Kūris, D. Žalimas ir Co, man mano gyvenimo tikrų ir nesumeluotų įvykių užtenka išjuokti jų argumentus.
     1. EŽTT galėjo būti tik byla ‘Stankūnaitė versus Lithuania’, kas čia kalbama apie N. Venckienę ar kitus, yra tik virvės iš bezdalų, MIP demagogija.
     2. EŽTT atmetė bylą kaip niekinę, nes Stankūnaitei buvo perduota dukra po 5 mėnesių nuo teismo nutarties įsigaliojimo.
     Teismo nutartis Lietuvoje buvo paskelbta atmetus faktą, kad Stankūnaitė vežiojo dukrą pas ‘sysalus’.
     EŽTT jokių naujų dokumentų, be pateiktų byloje, neprašo. Gali paprašyti tik daugiau dokumentų iš Stankūnaitės naudai išspręstos bylos.
     Lietuva, kaip sunaikinusi faktą – Stankūnaitė vežiojo dukrą pas sysalus – pati priteisusi dukrą grąžinti motinai, tikrai nepateiks kaip kontrargumento faktą apie vežiojimą.
     EŽTT nagrinėja 3 nuoš. bylų, 97 nuoš. atmeta, o be eilės nagrinėjamos LGBT diskriminacijos apraiškos, paidofilų nuskriaudimai, kalinių buities negerovės ir panašios.
     EŽTT yra demokratijos kastinės teisės koštuvas ir troškintuvas kovoti ‘su vis dar pasitaikančiu neteisingumu’.
     Kai išgirstu – ‘paduosiu į EŽTT’, pirmiausia pasidomiu, ar tai ne Simonko ir Co. sako, nes visi kiti užsiima įsivaizduojamo popierinio tigro EŽTT grėsmės išsakymu Lietuvos aukščiausiajai kastai.
     Tiesa, EŽTT labai naudinga buvo byla ‘Paksas vs. Lithuania’, bet tai kita kalba.

     • stasys:

      Tvanksui .. švelniai tariant kvepia narcyzu ..ir tuo akmenskaldžiu kuris dirba už dyka.. Tik nesakykite kad Lietuvoje atsirado dar vienas mąstytojas St. Tomas kuriam špyga kitu panosėje geriausias argumentas .:)))

 3. LRT Radijas DABAR -Putinaitės monografija:

  apie dainų švenčių bei mūsų patriotizmo sovietiškumą,
  apie to meto rašytojus, kėlusius mus į Sąjūdį

 4. stasys:

  Moralinis valstybės autoritetas negali būti realizuotas tik vienos užsienio politikos svertais. Pykite nepykite bet jei valstybėje didelį nesutarimai jos istorinės atminties klausimais , jei valstybe nuolatos purto gelbėtojai –didvyriai ir tie patvoriniai procesai tęsiasi ilgus metus ir skaldo visuomene, jei politinis jo aktyvas labiau panašus į sovietinio relikto palikimą nei autoritetą o pati visuomenė nesugeba sutartį esminiais jos gyvenimo klausimais tokia valstybė savo autoritetu gali priminti tik didelį gražų balioną su labai dideliais norais . Kiek gi metu praėjo nuo to kai Lietuvos valstybė ėmėsi rimtai rūpintis savo kariuomene ? jau neminint to fakto kad tam supratimui pribręsti reikėjo pralieti kitoje posovietinėje upes kraujo .Ar tai moralinio autoriteto , gebančio žinoti ko reikia stipriai valstybei požymiai ? Mes su Kundrotu matyt skirtingai suprantame autoriteto rodmenis . Gink dieve nesakau kad nėra pokyčiu , bet tiems siekiams reikia septynmylių batu ir visos sutelktos visuomenės pastangų pašalinti kliūtis kurios sistemiškai trukdė tai Lietuvai tapti autoritetu kitu akyse. Senos Orwelo mantros apie išminti pigus srėbalas kopūstienės kuria proto neturintis individai iškelia sau kaip vėliava ..Demokratija tai viduramžiu kalvė kurioje nerasi dviejų vienodu nukaldintu pasagu ..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: