URK negalėjo priimti sprendimo dėl Lietuvos pozicijos dėl Astravo atominės elektrinės (2)

„Mokslo sriuba“: Astravo atominė elektrinė – pavojingas statinys prie pat Lietuvos sienos | LRT.lt nuotr.

„Mokslo sriuba“: Astravo atominė elektrinė | lrt.lt nuotr.

Spalio 16 d. Seimo Užsienio reikalų komitetas (URK) ketvirtą kartą svarstė Lietuvos poziciją formuojant Europos Sąjungos poziciją dėl ES ir Baltarusijos partnerystės prioritetų.

Šiandien komiteto pirmininkas Juozas Bernatonis pasiūlė jau trečią komiteto sprendimo projektą, kuriame primenamas 2017 m. vasario 10 d. pasirašytas Lietuvos parlamentinių partijų susitarimas, ir atsižvelgiama į Lietuvos Respublikos Prezidento išreikštą poziciją dėl Astravo AE. Komiteto sprendimu taip pat buvo siūloma Užsienio reikalų, Energetikos ir Aplinkos ministerijoms:

„1. Principingai laikytis strateginės ir ilgalaikės nekintančios nuostatos, kad Astravo atominė elektrinė, pastatyta ant netinkamai parinktos statybų aikštelės ir esanti pernelyg arti Lietuvos Respublikos, Europos Sąjungos narės sostinės, kelia pavojų ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos Sąjungos saugumui.

2. Siekti, kad nuostata dėl elektros energijos iš Baltarusijos neįsileidimo į savo šalių elektros rinkas taptų visos ES vieninga pozicija.

3. Tvirtai laikytis šios pozicijos derybose dėl ES-Baltarusijos partnerystės prioritetų ir kitų susitarimų dėl ES-Baltarusijos santykių ateityje.“

Deja, komiteto nariai Audronius Ažubalis, Emanuelis Zingeris ir Žygimantą Pavilionį pavaduojantis narys Laurynas Kasčiūnas, nepritardami siūlomam sprendimo projektui, paliko posėdžio salę. Posėdyje likus mažiau nei pusei komiteto narių, sprendimas dėl Lietuvos Respublikos pozicijos dėl Astravo AE vėl negalėjo būti priimtas.

Nepriimto sprendimo projektasURK sprendimas del AE

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

2 komentarai

 1. ŽEMAITIS - TURKIJOS OKUPANTAI - LAUK IŠ KURDISTANO!!!:

  Ar tai vis dar aktualu?

  Reikėjo tuomet spręsti, kai mūsų žalieji populistai aršiai siekė, kad neatsirastų Visagino AE.
  Viskas labai logiška – nenorėjote Visagine, darba turėsime visai prie Vilniaus Neries vandeniu aušinamą elektrinę…

  “Padėkokime” už tai mūsų visiškai žaliems žaliesiems…

 2. Virginijus:

  Čia ne tik žaliesiems reiktų priminti jų “nuopelnus”. Visa derybų dėl stojimo į ES grupė, vadovaujama V.Ušacko ir P.Auštrevičiaus, tuometis URM vadas Valionis, Seimo pirmininkas A.Paulauskas, ir, žinoma. prezidentas A. Brazauskas yra atsakingi už tai, ką šiandien turime pašonėj. Apie eilinius Seimo tešlagalvius neverta kalbėt, nes jie balsavo už beleką, net neskaitydami teksto ir tylomis pritarė tam, kad tautiečiai už butelį alaus ir pokelį skalbimo miltelių parduotų savo balsus. Ar kada nors šiems personažamas bus iškeltos bylos už Lietuvos interesų išdavystę? Abejoju. Nors manau, kad visi jie nusipelnė cypės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: