Kovotojai už Katalonijos nepriklausomybę nuteisti iki 13 m. kalėjimo. Siekiama suimti ir Prezidentą K. Pučdemoną (video) (12)

Katalonija – paskelbė nepriklausomybę | Youtube.com stop kadras

Katalonija – paskelbė nepriklausomybę | Youtube.com stop kadras

Spalio 14 d. Ispanijos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Pablo Larenas (Pablo Llarena) išdavė tarptautinį ir Europos arešto orderius suimtį buvusį Katalonijos prezidentą Karlesą Pučdemoną (Carles Puigdemont). Orderiai buvo išduoti remiantis kaltinimais kurstyti maištą ir valstybės lėšų švaistymo. Kaip žinia, 2017 metais po nesėkmingos kovos dėl Katalonijos nepriklausomybės K. Pučdemonas siekdamas išvengti Ispanijos valdžios persekiojimo pasitraukė į Belgiją.

Ispanijos Aukščiausias Teismas K. Pučdemono suėmimo Europos orderį išdavė jau antrą kartą. Pirmą kartą toks orderis buvo išduotas 2018 m. Tuomet K. Pučdemonas buvo sulaikytas Vokietijoje. 2018 m. liepos 12 d. Aukščiausias Šlezvigo žemės teismas davė sutikimą išduoti K. Pučdemoną Ispanijai, tačiau tik su sąlyga, kad jis bus teisiamas tik už valstybės lėšų iššvaistymą. Tačiau Ispanijos valdžiai su tuo nesutikus ir K. Pučdemono Europinis arešto orderis buvo atšauktas.

Spalio 14 d. Ispanijos Aukščiausiasis teismas paskelbė nuosprendį 12 Katalonijos politikų rengusių referendumą dėl Katalonijos nepriklausomybės. 9 politikai pripažinti kaltais kurstant maištą ir nuteisti nuo 9 iki 13 metų kalėti. 3 politikams, pripažintiems kaltais dėl nepaklusimo aukštesnei valdžiai, skirtos piniginės baudos.

Protestuodami prieš šiuos Ispanijos Aukščiausiojo teismo sprendimus katalonai surengė protesto akcijas. Protesto akcijos buvo surengtos Katalonijos sostinėje Barselonoje, Žironoje, Leridoje ir Taragone. Universitetiniame Barselonos rajone studentai blokavo vieną iš svarbiausių magistralių – Diagonalės prospektą ir keletą gretimų gatvių.

Protesto akcijas ketinama pratęsti spalio 17-18 dienomis. Socialiniuose tinkluose ėmė plisti įvairių visuomeninių organizacijų raginimai išeiti į gatves.

Valdžia būgštauja, kad protestuotojai gali imtis ir geležinkelių blokados.
Prieš du metus Katalonijos valdžia surengė referendumą dėl Katalonijos regiono nepriklausomybės. Referendume dalyvavo per 40 nuošimčių rinkėjų, 90 nuošimčių iš jų balsavo už Katalonijos atsiskyrimą nuo Ispanijos. 2017 m. spalio 27 d. Katalonijos parlamentas paskelbė nepriklausomybę.

Po šių įvykių Ispanijos valdžia paleido Katalonijos parlamentą ir vyriausybę ir įvedė tiesioginį valdymą bei paskelbė išankstinius rinkimus.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: