Prasidėjo „Vyčių rinktinės žygis“ į Vilnių (video, nuotraukos) (26)

„Vyčių rinktinės“ palydėtuvės | L. Mockės nuotr.

„Vyčių rinktinės“ palydėtuvės | L. Mockės nuotr.

Rugsėjo 20 d. rytą prie Kauno pilies kieme stūksančio „Laisvės kario“ skulptūros įvyko raitelių  jojančių žemaitukais, pasivadinusių „Vyčių rinktine“, palydėtuvės į Vilnių. Keliaujama bus per Ruklą ir Kernavę. Žygis truks 3 dienas. Žygio dalyviai Vilniuje bus iškilmingai sutikti rugsėjo 22 dieną.

Žygio rengėjai žygį skiria Lietuvos valstybingumo 100-mečiui ir žmonėms bei žirgams kūrusiems ir kuriantiems mūsų tautos istoriją.

„Žygis įprasmins nuo seno neatsiejamą lietuvio ir žirgo draugystę. Juk Vytis, tai Tautos ir Valstybės simbolis per amžius vedantis mus į priekį, į ateitį, į Laisvę!!!  Žygio šūkis „kiekviename iš mūsų glūdi Vytis“, skelbia, kad kiekvienas pilietis gali ir turi būti „Lietuvos pilies“ gynėjas!“, – rašoma žygio rengėjų pranešime.

Žygio dalyviai Vilniun atjos rugsėjo 22 d., sekmadienį, ir prajoję Gedimino prospektu bus iškilmingai pasitikti 17.30 val. Vilniaus Katedros aikštėje.


Žygio rengėjai Žemaitukų arklių augintojų asociacija ir Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamentas. Žygį remia Lietuvos Žemės ūkio ministerija.

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Komentarai:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

26 komentarai

 1. O kur?:

  O KUR VILNIUJE BUS SUTINKAMI ir kelintą valandą???

 2. tai va:

  labai būtinas žyis,tegul Dievai stiprina jus kelyje už LIETUVĄ

 3. Skalvis:

  Jeigu Vytis reiškia: Vyti slavus iš Baltų žemių – ką jie vys ? Ukrainiečius ? Ką mano tvartelio vatagalviai ?

  • Žemyna:

   Tą, ką konkrečiu laiku reiks, kas nekviestas į svečius brausis, tą ir vys. Tada buvo slavai.

   • Skalvis:

    ” Tą, ką konkrečiu laiku reiks, kas nekviestas į svečius brausis, tą ir vys. Tada buvo slavai.” Juk ką tik bėdavojot, jog aplink namus vien rusiškai šneka ? Tada jie buvo slavai, dabar nebe ? Jei brausis…, bet, kad jiems brautis nebereikia, pati Lietuva juos su beigeliais į svečius vilioja. O jei lietuviams vietos nebebus ( sakyčiau, jau nebėra, trečdalį lietuvių jau išvijo ) – nepyksim, nevysim, mylėsim. Nes, kaip čia sako, jie mūsų broliai amžinai. Ką mano tvartelio vatagalviai ?

  • Vatagalvė:

   Kadangi teismas atmetė LT piliečių prašymą neleisti statyti maketo, kol nebaigta teisena dėl savivaldybės sauvaliavimo – tautos iniciatyva ir balsais išrinkto monumento paniekinimo ir kėslų paversti Lukiškes išsityčiojimo iš Tautos kovų už Laisvę aikšte (kableliai ne tose vietose sudėti, ar kreipimosi turinys nepakankamai dramatiškas, nejaudinantis?) :
   Aistros dėl „Laisvės kalvos“ maketo: teismas atmetė Vyčio šalininkų prašymus
   – diena.lt/naujienos/vilnius/miesto-pulsas/aistros-del-laisves-kalvos-maketo-teismas-atmete-vycio-salininku-prasymus-931420 ,
   tamsta galėsi šiąnakt ir dar dvi savaites ramiai ilsėtis – niekas vejamas nebus.
   Labanakt… 🙂

  • mociute:

   butu labai grazu kad kolxozinese fermose atsirade koloradiniai “skalviai”, atseit, pirmiausiai patys susiprastu issinesdinti paskui savo “isvaduotojus” o jau Lietuviai ir be ju susitvarkys ……..
   Ukrainieciai musu broliai nuo garbingos Lietuvos Didziosios Kunigaikstystes laiku ir jais liks amziams……

 4. Žemyna:

  Kaip gražu, net pavydu. Tik – ar ne šalta naktį bus? Sinoptikai žada šalnų „užfundyti”…
  Sėkmingo, gražaus žygio, mielieji!

 5. Abi dukreles ir anuke isjojo i zygi myli jos ta musu Lietuvele-gintaro asarele Sveikatos jums

 6. !!!:

  Idėja graži bet….vaizdą gadina kaubojiški skribliai…vienintelis į temą tas ilgaplaukis barzdotas vyras,šauniai atrodo.Vertėtų organizatoriams apie tai pagalvoti.

 7. Žemyna:

  Rinktinė išjojo, paliko Vytį be apsaugos, o tuo pasinaudojo „Laisvės” „partija” iš Wilno. – Taip sakant, šeimininkai iš namų, o laisvės su niekuo nesiskaityti, tai, kas ne jiems priklauso, naikinti, bet ką purvais apipilti „partija” jau čia…
  Laisvės partija įsteigė Kauno skyrių
  – kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/miesto-pulsas/laisves-partija-isteige-kauno-skyriu-931457

 8. O kodėl į Lukiškių aikštę neužsuksit?:

  Norėjau įkelt foto nuorodą ,kaip Lukiškių aikštėj linksminasi Linksmas Paradas. Bet kažkoks cenzorius nepraleidžia 🙁

 9. Jeigu raiteliai būtų sutinkami K. Škirpos alėjoje, prajotų karaliaus Mindaugo tiltu, sustodami prie Noreikai – Vėtrai skirtos lentos, tai tada rastųsi jotynių istorinė prasmė, o dabar kažkoks kosmopoltiškas (juk raitelis daugelio ženklas), lietuviškai tuščias renginys, – neaktualus, netgi galėtų, kaip minėtų asmenų atminimą įžeidžiantis, atrodyti…

 10. Skalvis:

  ”Prasidėjo „Vyčių rinktinės žygis“ į Vilnių ” Jei būtų : Prasidėjo slavų Vyties iš Vilniaus žygis – jočiau ir aš. O dabar, tik tuščias pūtimasis, vaidinimas ir pasislavinimas. Bet ką gali žinoti, gal užsuks, bent į Vilniaus savivaldybę ? Bent šimašistus vys lauk ? Ar tik kojas išbučiuos ?

  • Bau:

   O lia, viskas nevienareikšmišką. Kas kvietė, kas finansuoja „žygį” su Trojos arkliu į Vilnių? Nekviesti svečiai blogiau už priešą. Bijokite Danajų dovanų, su prislėptu kaaunietišku smetonistų psudopatriotišku kamšalu išdurti sostinę.

 11. Nukosėjau::

  iš čia:
  propatria.lt/2019/09/kita-savaite-lukiskiu-aiksteje-bus.html?showComment=1569069648741#c8847150318483933189

  Tai tik akivaizdžiai rodo, kokie idiotai mes, lietuviai esame. Leidome sau ant galvos užsilipti visokiems išsigimėliams ir šikti ant mūsų. Ir dar vadiname juos – “mūsų valdžia”. Na, tikrai mūsų – kokie mes, tokia ir valdžia ant mūsų. Bet svarbiausia (svarbiausia!), nesugebame tarpusavyje susitarti ir tuos škiėjus nuo savęs nugraibyti. Be abejo, tarp nesisteminių yra daug “šikėjų” infiltruotų ir nupirktų atstovų. Didžiausia kaltė yra tų, kurie drąsko sau drabužius, rauna sau nuo galvos plaukus ir vaidina patriotus, bet nesugeba susitarti ir apsijungti bendram darbui, o jau po to aiškintis visas plonybes ir dalintis portfeliais. Istorija kartojasi – nei 1939m. (Klaipėda, Vilnius), nei 1940m. (visa Lietuva), siekiant apginti savo valstybę nebuvo paleistas nė vienas šūvis, tam kad būtų pasipriešinta galvažudžiams. Nesugebėjo susitarti!!! To neutraumo rezultatas buvo dar baisesnis. Šiandien tokia pati situacija. Aš siūlau ateinančiuose rinkimuose nebalsuoti už jokias nesistemines-opozicines-patriotines partijas iki jos visos neapsijungs į vieną rinkiminį sąrašą su bendrais kandidtais. Apie liberastų ir pseudo-konsrevatorių elektoratą nekalbu. Prieštaraujantiems atsakysiu – jei nesikeis nesisteminės opozicijos taktika ir politinė strategija – rezultatas bus toks pats, nesvarbu už ką balsuosime, valstybės likučiai grims į dugną.

 12. Žemyna:

  Apie visuomenės, meno ,,pažangą”; apie ,,liberalų” bei ,,laisvūnų” GAMINAMĄ ,,naują žmogų” (dar bolševikai jį gamino!); apie tai, kaip JIE, tolerantiškieji, nusprendžia, katrą visuomenės dalį MES Į ISTORIJOS ŠIUKŠLYNĄ; apie jų pažiūrų ir veiksmų ŽIAURUMĄ:
  – mediateka/irasas/2000068984/brandus-pokalbiai-pazangos-mitas
  Duosim jiems kelią?

 13. Bet informacijos, kad sekmadienį būtų atjoję į Vilnių kaip ir nėra…, tai gal dar joja ar kur prie demarkacinės linijos stovi vaizduodami 1939 m. rugsėjo lenkiškąjį- rusiškąjį smetonizmą…

 14. RYTOJ LUKIŠKIŲ a.:

  iškilus skulptorius pagerbs Vyčių rinktinės žygį pastatydamas Laisvės krūvos maketo du segmentus.

 15. Žemyna:

  Reikalaujame Vilniaus miesto mero R. Šimašiaus atsistatydinimo / Peticijos
  – peticijos.lt/visos/75349/reikalaujame-vilniaus-miesto-mero-r-simasiaus-atsistatydinimo/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: