Panevėžiečiai siekia neleisti griauti „rekonstruojamo“ kino centro „Garsas“ (4)

KC-garsas-panevezio-miesto-savivaldybes-nuotr

KC „Garsas‘‘ | Panevėžio m. savivaldybės nuotr.

Rugsėjo 3 d. Pilietinė iniciatyvinė grupė „Išsaugoti „Garsą“ pateikė prašymą Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai, Kultūros paveldo departamentui prie Kultūros ministerijos, Panevėžio miesto Tarybai, Panevėžio apygardos prokuratūrai dėl viešojo intereso gynimo Panevėžyje. Jame prašoma  kreiptis į prokuratūrą arba į teismą dėl viešo intereso gynimo, sustabdant statybos leidimo galiojimą.

„Susipažinę su Valstybinės teritorijų planavimo ir Statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos  Vidurio Lietuvos Statybos valstybinės priežiūros departamento (VTPSI) atsakymais  į  pilietinės iniciatyvinės grupės „Išsaugoti „Garsą‘‘ kreipimąsi dėl galimų Statybos ir kitų įstatymų pažeidimų išduodant statybos leidimą Kino centro (KC) „Garsas‘‘ pastatui „rekonstruoti‘‘, jį visiškai nugriaunant, kuriuose teigiama, kad „leidimas rekonstruoti išduotas teisėtai‘‘, teigiame, kad mūsų prašymai buvo išnagrinėti netinkamai, nes išduodant leidimą  buvo akivaizdžiai nesilaikoma Statybos įstatymo ir  Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo reikalavimų“ – rašoma Pilietinė iniciatyvinė grupė „Išsaugoti „Garsą“ prašyme.

Pasak šios iniciatyvinės grupės narių, Panevėžio miesto savivaldybė, planuodama vykdyti statybos darbus kultūros paveldo vietovėje, privalėjo kreiptis į  Kultūros paveldo departamentui prie Kultūros ministerijos (jo teritorinį padalinį) dėl specialiųjų paveldosaugos  reikalavimų ir   projektų sprendinių atitikties  nustatytiems paveldosaugos reikalavimams, tačiau to nepadarė.  VTPSI  Vidurio Lietuvos Statybos valstybinės priežiūros departamentas turėjo nustatyti Statybos įstatymo ir Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo pažeidimus ir sustabdyti statybos leidimo galiojimą, tačiau to nepadarė.

Pilietinės iniciatyvinės grupės „Išsaugoti „Garsą“ nariai reikalauja, jog Lietuvos Respublikos įstatymų būtų laikomasi, jie galiotų visiems vienodai, kad vertingi visuomenei objektai ir vietovės  būtų ginami ir saugomi. 

Peticiją dėl ketinamo nugriauti KC „Garsas‘‘ pastato  (Respublikos g. 40) ir 90 metų senumo kinoteatro išsaugojimo pasirašė trys tūkstančiai aštuoni šimtai keturiasdešimt šeši piliečiai . Jie reikalauja, kad kino teatras „Garsas“ būtų paskelbtas  nekilnojamuoju kultūros paveldo objektu. Viešojo intereso vardan reikalaujama, kad šios KC „Garsas‘‘ ir aplinkinės teritorijos vertingosios savybės būtų išsaugotos.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Kultūros politika, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

4 komentarai

  1. Paukštė:

    Giminės puikūs žmonės, draugai puikūs, kaimynai puikūs, klasiokai ir kursiokai puikūs, pažįstami puikūs ir t.t.
    Iš kur atsiranda tie valdininkai, kurie, nusispjaudami ant miesto ir žmonių nuomonės, stumia kažkokio siaubūniško vaiduoklio statybą senamiestyje???
    Stiprybės, pajėgas sutelkusiems žmonėms. Kantrybės jums. (Katiną ilgai reikia paėmus už sprando baksnoti į pridarytą kampą, kol jis pakeičia elgseną.)

  2. Antanas:

    Jo statinys nebetinka siuolaikiniam gyvenimui tai nenugincijamas faktas,reikia kazko naujo,manau miesto valdzia tuo klausimu yra tikrai kompetetinga ir nuspres o mes palaikysim,o asmeninius interesus padesim uzgesinti…………

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: