Pusryčiai Vilniuje (0)

„Šventaragio sodas“ | sventaragiosodas.lt nuotr.

„Šventaragio sodas“ | sventaragiosodas.lt nuotr.

Pusryčiavimo svarba yra grindžiama maistingais ir sveikais produktais, galinčiais visai dienai suteikti reikalingos energijos.

Pradėti reiktų nuo to, jog pusryčiams visuomet būdavo suteikiama didelė svarba. Nuo senų laikų, kai Lietuvą dar valdė kunigaikščiai, pusryčiams buvo skiriama daug dėmesio ir laiko. Netgi pasakojama, jog to meto pusryčiavimas – tarsi kelių veiksmų vaidinimas puošniame teatre. Didingų kunigaikščių stalai buvo nukrauti  daugybės padėklų su įvairiausiais patiekalais, o pats pusryčiavimo ritualas trukdavo net apie dvi valandas…

Dabar pusryčiavimo įpročiai šiek tiek pakitę, tačiau jų svarba abejoti nereikėtų.

Ką rinktis pusryčiams?

Trumpai tariant, pusryčius turi sudaryti pasirinktas patiekalas ir šaltas arba karštas gėrimas (kava / arbata arba sultys).

Šiuolaikinių pusryčių pasirinkimas šiuo metu yra gana platus. Galima rinktis maistą pagal savo poreikius. Pavyzdžiui, grikių, miežinę ar avižinę košę, kuri išsiskiria skaidulinių ir mineralinių medžiagų, vitaminų, augalinių baltymų bei sudėtingųjų angliavandenių gausa. Taip pat labai dažnas pasirinkimas – pieno produktai, ypač varškė (varškės sūris, varškėčiai ir kt.), pagardinta šaldytomis ar šviežiomis uogomis. Pusryčiams kartkartėmis naudinga pasirinkti ir saikingą porciją virtų kiaušinių ar kiaušinienę, pagardintą įvairiausiomis daržovėmis (pomidorais, špinatais, paprika, svogūnais ir kt.), nes joje gausu baltymų, mineralinių medžiagų bei vitaminų D, A ir B2.

Rytinių sumuštinių gurmanams vertėtų atkreipti dėmesį į kelis aspektus: naudoti nesijotų miltų duoną arba duoną su grūdais. Saikingai naudoti sviestą ir svarbiausia neužmiršti griežinėlio šviežio pomidoro ar agurko.

O skubantiems – sausų pusryčių idėja: javainiai su grūdais, dribsniai ar sausi pusryčiai su viso grūdo dalių miltais, užpilti jogurtu ar liesu pienu.

Vis dėlto, stingantiems maisto idėjų, neturintiems laiko ar noro gaminti pusryčius savarankiškai, siūlomi pusryčiai Vilniuje, kuriuos teikia žinomas restoranas „Šventaragio sodas“. Sotūs ir skanūs pusryčiai padės jaustis žvalesniems.

Kodėl naudinga pusryčiauti?

Pusryčiauti priežasčių yra tikrai labai daug, jie:

  • puikios nuotaikos šaltinis. Tinkamai papusryčiavus, pagerėja dėmesio koncentracija, susikaupimas bei darbingumo lygis. Be to, pusryčiai leidžia ilgiau nejausti alkio ir nepristigti energijos.
  • Sumažina persivalgymo tikimybę. nepapusryčiavę žmonės per dieną suvalgo žymiai didesnį kiekį maisto bei dažniau jaučia alkį.
  • padeda sustiprinti imunitetą. Tam, kad pusryčiai pastiprintų imunitetą ir saugotų nuo infekcijų, jų sudėtyje turi būti vitaminų bei įvairių vertingųjų medžiagų.
  • Puiki sveikata – Greitesnė medžiagų apykaita, lengviau reguliuojamas cukraus kiekis kraujyje, mažesnė cholesterolio koncentracija ir greičiau krentantis svoris – tai gerų pusryčių rezultatas.
„Šventaragio sodas“ | sventaragiosodas.lt nuotr.

„Šventaragio sodas“ | sventaragiosodas.lt nuotr.

Tikrai ne veltui pusryčiai apibūdinami kaip geros nuotaikos šaltinis, galingas fizinės ir protinės energijos užtaisas ir net būtinybė gerai sveikatai užtikrinti. Džiugina ir tai, jog jau kasdien galima mėgautis profesionalių virtuvės meistrų kruopščiai paruoštais pusryčiais. Pusryčiai Vilniuje – sparčiai populiarėjanti paslauga, kurią siūlo garsus bei puikiai vertinamas restoranas „Šventaragio sodas“.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: