Islandija sveikina Lietuvą Baltijos kelio 30-mečio proga (1)

Islandijos prezidentas Gudnis Jouhanesonas | Shutterstock nuotr.

Islandijos prezidentas Gudnis Jouhanesonas | Shutterstock nuotr.

Rugpjūčio 23 d. Islandijos Respublikos Prezidentas Gudnis Jouhanesonas (Gudni Johannessonas) pasveikino Lietuvą Baltijos kelio 30-mečio proga.

Islandijos vadovas oficialiame laiške akcentavo draugišką bendradarbiavimą su Lietuva ir priminė apie prieš 80 metų pasirašytą Molotovo–Ribentropo paktą, kuriuo iš suverenių valstybių buvo atimta jų nepriklausomybė ir laisvė, panaudota ekstremali jėga prieš teisę tarptautiniuose santykiuose.

„Prisimenant šį tragišką mūsų bendros istorijos epizodą, leiskite Islandijos tautos vardu išreikšti viltį dėl mūsų tolesnės draugystės ir bendradarbiavimo su Lietuva bei palinkėti Jūsų nuostabiai šaliai šviesios ateities“, – rašoma Islandijos Prezidento laiške.

Islandijos Prezidentas prisiminė, kad, 1989 metų rugpjūčio 23 dieną Lietuvos, Latvijos ir Estijos žmonėms susikibus už rankų ir taip išreiškus savo nepriklausomybės troškimą, Islandija žavėjosi šia galinga solidarumo išraiška.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: