Seimo narių grupė ragina Rusijos Federaciją nutraukti neteisėtus veiksmus prieš Gruziją (0)

urm.lt nuotr.

urm.lt nuotr.

13 Seimo narių grupė pakartotinai reiškia tvirtą paramą Gruzijos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui tarptautinės bendruomenės pripažįstamų sienų ribose ir ragina Rusijos Federaciją laikytis tarptautinės teisės, nutraukti neteisėtus veiksmus prieš Gruziją ir jo piliečius, visiškai įgyvendinti prisiimtus tarptautinius įsipareigojimus.

Seimo narių grupė pareiškime reikalauja atšaukti neteisėtą Gruzijos Abchazijos ir Cchinvalio (Pietų Osetija) regionų „nepriklausomybės“ pripažinimą, įleisti į okupuotus Gruzijoe regionus Europos Sąjungos stebėsenos misiją bei tarptautinius žmogaus teisių stebėtojus ir kviečia tarptautinę bendruomenę toliau aktyviai kartu siekti taikaus konflikto sprendimo ir Gruzijoe teritorinio vientisumo atkūrimo.

„Lietuva visada būdavo pagrindinė Gruzijoe sąjungininkė Vakaruose – prieš 11 metų tokį patį rugpjūtį, kuomet Rusija įsiveržė į Gruziją, mes irgi buvome vieninteliai, kurie bandė įtikinti ES ir NATO šalis nepalikti Gruzijos vienos – deja, tada Vakarų pasaulis mūsų balso neišgirdo ir sureagavo per vėlai, tik po Ukrainos okupacijos. Negalime leisti Rusijai toliau provokuoti mūsų sąjungininkės ir visi privalome nedelsiant reaguoti į tolesnius bandymus destabilizuoti padėti Gruzijoje. Neabejoju, kad šis klausimas bus aptartas ir būsimo Gruzijos Prezidentės Salomė Zorubašvili (Salome Zourabichvili) vizito Lietuvoje metu, kuomet ji pagerbs savo dalyvavimu trečiąją Prezidento Valdo Adamkaus konferenciją“, – pažymėjo vienas iš pareiškimo iniciatorių, Tarpparlamentinių ryšių su Gruzija grupės pirmininkas Žygimantas Pavilionis.

Seimo narių grupė parengė viešą pareiškimą po atnaujintų Rusijos Federacijos provokacijų šalia okupacinės linijos, nelegalių dirbtinių užtvarų okupuotoje Gruzijoje Cchinvalio (Pietų Osetija) regiono Gugutiantkari gyvenvietėje statymo, humanitarinės situacijos gyvenvietėje ir jos apylinkėse bloginimo, neteisėto Gruzijos piliečių sulaikymo šalia Adzvistavi ir Akhalubani gyvenviečių, tolesnio saugumo padėties regione destabilizavimo.

Pareiškimą pasirašė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai: Žygimantas Pavilionis, Audronius Ažubalis, Laurynas Kasčiūnas, Mantas Adomėnas, Emanuelis Zingeris, Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariai: pirmininkas Ramūnas Karbauskis, Rūta Miliūtė, Egidijus Vareikis, Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos nariai: Juozas Bernatonis ir Gediminas Kirkilas, Mišrios Seimo narių grupės narė Aušrinė Armonaitė ir užsienio reikalų ministras Linas Antanas Linkevičius.

Primename, jog prieš vienuolika metų Rusijos Federacija okupavo Gruzijos Abchazijos ir Cchinvalio (Pietų Osetija) regionus, o agresyvūs kariniai veiksmai ir įvairios provokacijos vykdomi iki šiol.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: