Vilniaus mero nurodymu nuplėšta Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lenta (nuotraukos, tiesioginė transliacija) (59)

Jonas Noreika-Generolas Vėtra | Alkas.lt koliažas

Jonas Noreika-Generolas Vėtra | Alkas.lt koliažas

Liepos 27 d., šeštadienį, paryčiais apie 4 val. Vilniuje, Vilniaus miesto mero nurodymu nuo Mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos pastato sienos slapčia buvo nuplėšta Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lenta.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius BNS agentūrai paaiškino, jog lentą nuimti nusprendė, esą, siekdamas laikytis „vienodo principo“ visiems su totalitariniais režimais susijusiems – atminimo ženklams – tiek Žaliojo tilto skulptūroms, nukeltoms prieš ketverius metus, tiek J. Noreikos atminimo lentai…

„Būtent todėl priėmiau sprendimą nukelti atminimo lentą Jonui Noreikai, kuris, nors savo gyvenime daug pastangų įdėjo kovodamas prieš Lietuvos priešus, tačiau elgėsi nepateisinamai, prisiimdamas okupacinės valdžios jam suteiktą atsakomybę izoliuoti žydus ir konfiskuoti jų turtą, ir taip padėjo kurti sąlygas okupacinei valdžiai vėliau juos nužudyti”, – R. Šimašius pasiaiškinimą cituoja BNS.

Alkas.lt, K. Tamašausko nuotr.

Alkas.lt, K. Tamašausko nuotr.

Lietuvos Mokslų Akademijos (KMA) Vrublevskių bibliotekos direktorius Sigitas Narbutas  šį R. Šimašiaus poelgį pavadino „išpuoliu“:

„Šiąnakt LMA Vrublevskių biblioteka pergyveno dar vieną išpuolį prieš Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimą įamžinusią memorialinę lentą. Kiek po keturių prie Bibliotekos privažiavo krovininis automobilis, iš jo išlipę keli vyrai greitosiomis nupjaustė lentą prie sienos tvirtinusius laikiklius, o pačią lentą gabalais sumetė į automobilį ir ketino ryto prieblandoje dingti. Bibliotekos budėtojas pastebėjo piktavalius asmenis ir pranešė policijai. Ekipažui atvykus, „darbininkai“ jiems pateikė kažkokius dokumentus ir buvo paleisti. Pasiskambinus Vyriausiojo policijos komisariato budėtojui, gautas paaiškinimas, kad sulaikyti asmenys buvę UAB „Grindos“ darbininkai ir veikę su Vilniaus miesto savivaldybės žinia. Nesu tikras, kad visa tai yra tiesa: jei esama tokio savivaldybės sprendimo, apie jį Bibliotekai turėjo būti pranešta, o nebuvo. Be to, išpuolis surengtas Medininkų žudynių minėjimo išvakarėse. Negi Vilniaus miesto savivaldybė būtų neįvertinusi tokio savo sprendimo ir nurodymų jį vykdyti konteksto? Ar čia reikia dar kalbėti, kad tokie naktiniai antpuoliai kelia grėsmę ir pačiai įstaigai, ir joje saugomam vertingam kultūros paveldui?“ – po įvykio bibliotekos direktorius rašė asmeniniame Feisbuko puslapyje.

Alkas.lt, K. Tamašausko nuotr.

Alkas.lt, K. Tamašausko nuotr.

Primename, kad šių metų balandžio pradžioje J. Noreikos atminimo lentą kūju buvo sudaužęs žinomu advokatu prisistatantis tūlas Stanislovas Tomas kartu su prorusiškų pažiūrų propaguotoju Kazimieru Juraičiu, kuris šį išpuolį filmavo. Tuomet visuomenėje kilo didelė pasipiktinimo banga, o vandalą sulaikė policija. Tąkart visuomenės ir net Seimo spaudžiamas Vilniaus meras R. Šimašius pasirūpino, kad atminimo lenta būtų sutaisyta ir būtų gražinta į savo vietą.

Vandalizmo aktas - sudaužoma atminimo lenta J.Noreikai-Vėtrai | feisbuko nuotr.

Vandalizmo aktas – sudaužoma atminimo lenta J.Noreikai-Vėtrai | feisbuko nuotr.

Stanislovas Tomas su bendrininkais nusikaltimo vietoje | Feisbuko nuotr.

Stanislovas Tomas su bendrininkais nusikaltimo vietoje | Feisbuko nuotr.


17 val. prie LMA Vrublevskių bibliotekos  buvo surengta Visuomeninė protesto akcija:

#AšEsuVėtra

Posted by Sakalas Gorodeckis on 2019 m. liepos 27 d., šeštadienis

 

#Lietuva #AšEsuVėtra

Posted by Sakalas Gorodeckis on 2019 m. liepos 27 d., šeštadienis

Komentarai:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

59 komentarai

 1. !!!:

  Negi neatsiras padorių teisininkų kad pastatytų leftistus žolės vartotojus į vietą…

 2. Tvankstas:

  Šliaužianti pelėsiu visuotinė liberal-bolševikinė diktatūra.

 3. Antanas:

  Norėdamas dar labiau išgarsėti jis galėtų kaip, pvz., vienas antikos laikų žymus personažas padegti… Vilnių. VSD bei kitų spec. tarnybų, o pat greitosios pagalbos ekipažų prašyčiau nereaguoti į šį mano komentarą ir vertinti jį kaip anglišką humorą. 🤗

 4. Žemyna:

  Jums nesusidaro įspūdis, kad meras SĄMONINGAI, PIKTYBIŠKAI PROVOKUOJA, KAITINA SITUACIJĄ? Ar VSD nekyla toks įtarimas?
  Logiškai netapatintinos sprendimų priežastys suplakamos į vieną, veiksmai koncentruojami laike (Lukiškės, Škirpa, Noreika). Kaip tai vadinama – išpuolis rekognoskuotės tikslais (bandomasis ir žvalgomasis marš brosok)? Seimas nesusitvarko su runkelija, tad meras ima valdžią į savo rankas? Operacija „Želigovskis-2”?

  Skaitytojo komentaras iš Delfio.
  Martynas – 27.07.2019 13:23:57 – Anarchija ! Miesto meras,primeta savo nuotaikas visai Valstybei,Tautai ir t.t. Klausimas ? Prezidentas,Seimas, ar impotentai ? Saugumas kur ziuri ? Meras, Vatiniams pataikauja ! Apie Sauliu sajunga,ir Karininkus,is vis patylesiu.. Net protesto akcijos negali suorganizuoti !

 5. Akivaizdu ,kai Vilniaus meras tyčiojasi iš laisvės kovotojų ,nei seimui ,nei prezidentui tai nerūpi ,jie turi svarbesnių bizniukų.

 6. Kaunas tampa laikinąja sostine ,nes Vilniaus meras mėšlo krūva.

 7. Kęstutis:

  Tai gerai apgalvotas ir paruoštas psichologinis karas prieš Lietuvą. Tuo norima parodyti – jūs lietuviai neturite jokių didvyrių, esate visiški bėdžiai…Visi buvę Lietuvos didvyriai, tai tik nusikaltėliai pagauti arba dar ne. Judomasonai su vietinių kolaborantų pagalba išgaudys visus… Galite tuo net neabejoti, jei tinkamai nebus pasipriešinta. Padėtis labai panaši kaip pokaryje, tik karas persikėlė į informacinę erdvę. Dabar to didvyriškumo reikia ne ką mažiau nei pokaryje. Nors dabar ir nekankina, nežudo tiesiogiai, bet psichologinio smurto apstu ir pasekmės labai panašios. Tikriausiai nei metai nepraėjo kai vienas seimo narys (pavardė užkrito) skyrė 1000 eur premiją iš savo lėšų, už pranešimą apie lietuvšaudžius ir iš karto buvo apkaltintas antisemitizmu, ir nurimo… O jei jis būtų tuos eurus skyręs žydšaudžiams gaudyti, panašu, kad ir metų žmogumi būtų išrinktas. Kažkokia tai žydbobelė už tai, kad prisidėjo prie nekaltų kaimiečių iššaudymo gauną medalį, o generolo Vėtros atminimo lenta nukabinama?… Jau nebe keista kas dabar darosi, visuomenėje sąmoningų piliečių visada apie 5 nuošimčiai, likusieji “programuojami zombiai”, o informaciniame kare Lietuvos pralaimėjimas po pralaimėjimo. Aišku “užprogramuoti” galima žmogų ir tautiškai, bet tam turi būti skiriami pakankami žiniasklaidos pajėgumai…

 8. Ei:

  Išdavikai pradėjo siautėti. Lietuvos istorija keičiama pagal “išrinktosios tautos” radikalų nurodymus. Tai yra tikrasis totalitarizmas.

 9. Lietuvis patriotas:

  Šimašių reik mest lauk iš darbo už Lietuvos Didvyrių žeminimą!!!

  • Antanas:

   Pamėgink, Tamstele! Atvarys vaisbrodai lietuvišką OMON’ą – bus tau tada, mažai nepasirodys… 🤕

  • ŽEMAITIS:

   Ne tu išrinkai, ne tu ir išmesi!

   • Žemyna:

    O apskritai kas nors rinko? Ar buvo bendruomenės sutartis su pretendentais į merus?

    • ŽEMAITIS:

     Žemyna, ką demokratijoje reiškia “bendruomenės sudėtis”? Kas ta “bendruomenė”?
     Gal tie, neskaitlingi garbaus amžiaus ekstravertų sambūriai, kurie garsiai save vadina “bendruomenėmis” (pvz., Antakalnio bendruomenė ir t.t.)? Ką jie atstovauja? Gal panašiai kaip mūsų profsąjungos – vienijančios tik kelis procentus dirbančiųjų, tačiau drįstančios kalbėti visų vardu???
     Demokratijoje, ypač – dideliuose miestuose neįmanoma kalbėti “bendruomenės vardu”. Nes pirmiausia nėra tokios vienos bendruomenės (o jei kas ir prisistato – tai tiesiog negausus ambicingų žonių sambūrėlis). Vilniuje yra labai daug įvairiausių bendruomenių, draugijų ir t.t. tačiau jos visos, kartu sudėjus vienija tik kelis nuošimčius miesto gyventojų.
     Tačiau yra kitas puikus instrumentas – tai DEMOKRATINIAI RINKIMAI. Ne pirmi metai gyvenante demokratijos sąlygomis, tai puikiai suvokiate, ką jie reiškia. Taigi, dauguma Vilniečių buvo už Šimašių (tame tarpe ir aš). Mes jį išrinkome, o kurie balsavo už kitus kandidatus – tie mažuma. Tad ir sakau – ne jūs išrinkote, ne jūs ir atšauksit!
     P.s., Aš nesakau, kad Šimašius būtinai teisus. Jau minėjau, kad lentų nuimėmui reikalingas tvirtas pagrindas (nenuginčiajami įrodymai ir pan.). Nesidomėjau šiuo atveju, tačiau pasitikiu savo rinktu meru ir manau, kad jis ne be pagrindo ir ne gandų pagrindu nuėmė paminklinę lentą (kaip ir anksčiau pervadino gatvę).
     O jei juo nepasitikite ir manote kad jis neteisus – rekomenduočiau bylinėtis – teismas viską sudėlios. Ir jei Šimašius bus neteisus – tai tikrai jo negisnsiu ir būsiu jūsų pusėje. Šiuo atveju taip pat kol kas dar nesu Šimašiaus pusėje – nes tiesiog nežinau. Prie didžiausios pagarbos kovotojams už Lietuvos laisvę, tačiau jei yra nors ir nežymus prisidėjimas prie žydų tautos genocido – tuomet neturime moralinės teisės kelti lentas. O jei kas nors mano kitaip (atleistinai žiūri į nusikaltimus žmogiškumui) – tuomet jis turi rimtų problemų su vertybėmis. Matyt problemos su socializacija ar serga kokia psichine liga.
     Tad nepirškit čia kažkokiu naiškių sutarčių su neaišku kuo (pvz., penkių bobučių draugija). Yra DEMOKRATIŠKI RINKIMAI – JIE IR YRA GERIAUSIA “SUTARTIS”. O jei kas sulaužo šią “sutartį” – tai jis tiesiog per kitus rinkimus nebeišrenkamas.

  • Žemyna:

   Tam ir teisinių priemonių rasis, tik reikia profesionalaus teisininko ir teisėtų veiksmų.

 10. Išties:

  Vilnius tapo Lietuvos didvyrių paniekinimo ir jų atminties naikinimo sostine.Tad, čia pagaliau veikti turėtų visų pirma LR Prezidentas, Seimas ir už saugumą atsakingos institucijos VSD, Policijos departamentas ir žiniasklaida.Tad, Lietuvos sostinę laikinai perkelti į Kauną.

 11. Ėmė siautėti Šimašius lyg Stalino totalitarizmo laikų “troika”. Be jokio teismo – trys parašai ir žmogus sudorotas – sušaudomas, atsiduria “gulage” arba ištremiamas su šeima prie Laptevų… Nors šiandien Konstitucijos 31 str. sako, kad asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu. Šimašius be teismo pripažinimo kaltumą vakar metė K. Škirpai, šiandien tai padarė Noreikai, tai rytoj – gal Kudirka… Tas daroma akivaizdžiai pažeidžiant Konstituciją. Kurgi yra Prezidentas, neseniai davęs priesaiką ginti Konstituciją… Akivaizdu, kad dėl tokių totalitarizmo tipo recidyvinių apraiškų – yra pažeidžiamas demokratinis įstatymo viršenybės principas. Tad kol ne vėlu dėl grėsmės demokratijai Vilniaus meras vertas būti nušalintas iš sostinės valdymo pareigų ir Vilniuje įvestinas tiesioginis Vyriausybės valdymas.

 12. Algis Dievų siūstas:

  Vilkaviškyje, prie Ąžuolo progimnazijos yr Lanzbergio pastatytas iš medžio baraljefinis stabas 1990 m.
  Jo paviršiuje nuo apačios ir kylant į viršų pavazduotas iki krikščioniškas mūs protėvių gyvenimqs ir kova už laisvę, o virš viso to pavaizduotas baisus senis katalikų misijonierius su kryžiaus lazda rankoje. Siūlyčiau ir gi nugriauti, nes tokia simbolika yr pažeminta mūsų tauta ir valstybė…

 13. Žemyna:

  Ar ne įtartina veiksmų LOGIKA:
  Kremliaus TV propagandos, užsienio organizacijos bei kelių litvakų (o gal tik vėliau, jau Sąjūdžio m. čia atsidūrusių?) pageidavimu jau keletą metų LT itin agresyviai psichologiškai dorojama, savo pačių kolaborantų batais trypiama į purvą, naikinama iš vidaus už tai, ko niekada savo laisva valia nedarė, kas Lietuvai apskritai nebuvo būdinga.
  Kolaborantiški veiksmai tik stiprėja, nors užsakovų tikslas nė nemaskuojamas, tad ir kolaborantų ausims bei akims jis turėtų būti daugiau negu aiškus – siekiama visapusiškai diskredituoti LT kaip tautą ir valstybę savų ir pasaulio akyse, kartu ir nuvainikuoti Tautos Didvyrius! Tikslas – įrodyti, jog kiekvienas lietuvių žingsnis dabar ir senovėje – neteisėtas, neteisingas, niekšiškas, nusikalstamas.
  O tuo pat metu iš Izraelio, į kadaise pogromų siaubtus UA miestelius, MASIŠKAI grįžta ir kuriasi Ž. – ne tik pabėgėlių palikuoniai, bet ir kiti (žr. „Nacionalinę ekspediciją“).
  Kiek pamenu, puolimas prieš mus ypač sustiprėjo nuo karo veiksmų UA pradžios. Ar ne įtartinai SINCHRONIŠKAI ir logikos požiūriu viskas vykdoma? Prieš LT, kas kartą suteikdavusią ž. tautai prieglobstį (būtent Lietuvoje jie visais laikais rasdavo SAUGŲ prieglobstį ir veiksmų laisvę), vykdomas aršus psichologinis karas, o ten, kur su jais būdavo realiai fiziškai susidorojama, buvusių pabėgėlių palikuoniai „reukrainizuojasi“… Keistokas Stokholmo sindromo variantas? Vadovaujantis ta pačia logika (t.y., jei iš tiesų LT viskas būt vykę pagal kiberkašpirovskių „naratyvą“ apie „genocido iniciatorius litofcus fašistus“), kitas – dar masiškesnis litvakų srautas – turėtų iš Izraelio į Lietuvą plūstelėti? Juk, vadovaujantis tokia sindromo logika, mes baisesni už tuos, kas nuo seno realiai praktikavo pogromus? Vienodai abi tautas vadindami fašistais, taip skirtingai reaguoja ir elgiasi? Keistoka, odnakož, ar ne, gospoda kremliovyje bei mūsiškai ponai patarnautojai?
  (O Dieve, kaip ciniškai „Panoramoje” skamba Kukliansky žodžiai apie tai, jog ji didžiuojasi savo valstybe Lietuva, nusikratančia istorijos dėmių! – Ar ne taip rūsyje skambėdavo KGB tardytojo žodžiai ilgai kankintai aukai: Na, matai, truputis pastangų, ir viską, kas reikėjo, pasakei – šaunuolis! Didžiuotis tuo, ką IŠTRĖŠKEI… Studijų, darbo metais ir šiaip aplink turėjau daug litvakų draugų, bendradarbių ar gerų pažįstamų. Nė vienas jų nei šiai poniai, nei kaltinimams nepritartų. Tačiau tie, inteligentiškieji, išvažiavo į Izraelį ir daugumos jau gyvų nėra. O kas liko??? – Laikas parodys.)

  • Antanas:

   O ko, Tamsta, iš šitos buvusios Lietuvos TSR milicijos tardytojos, norėti? Milicininkas ir Afrikoje – milicininkas… Ji didžiuojasi savo valstybe Lietuva?! Oi, nejuokinkite mano suplyšusių šlepečių, nes jos dar labiau suplyš. 🤣

 14. Skalvis:

  Tai BNS patvirtino mero patarėjas Aleksandras Zubriakovas. Anot jo, lenta bus saugoma savivaldybės įmonėje „Grinda“. Mane stebina, kad Lietuva iš leidžią milijardus ginybai nuo rusų, bet patarėjai rusai, be rusiškų kanalų nieko nerasi, rusų lavinos iš Ukrainos…. totali rusifikacija ir krūvos šlamančių vardan tos Lietuvos į komunist-kagbist rankas.

  • Žemyna:

   Na, mane tai stebina tas entuziastingas „disidentų” iš abiejų šalių kvietimas be jokios atrankos. Laiko Kremlių kvailu ar žioplu – kad praleis tokią progą dar sykį skaudžiai apkvailinti ne sykį jau kvailintą tautą?

 15. Skalvis:

  Jei kas nors rasit kvailesnę tautą už lietuvius – galėsit prisišikti kelnes ir sakyti, kad aš jas prišikau.

 16. ŽEMAITIS:

  Čia vėlgi svarbu tai, ar gen. Vėtra prisidėjo prie žydų genocido, ar ne?
  Jei nors kiek prisidėjo (kad ir neteisiogiai) – tokiam asmeniui (nesvarbu jo vėlesni nuopelnai) neturi būti kabinamos atminimo lentos, ir jo vardu vadinamos gatvės. Tai dėl to – jokių abejonių.
  Tik, žinoma, tam turi būti pateikti įradymai (dokumentai ir pan.).

  • Antanas:

   Jau seniai įrodyta, kad nei prie jokio genocido, nei prie holokausto jis NEPRISIDĖJO!!! Ar tą reikia kartoti kasdieną kaip poterius?! Ir ar mes, lietuviai, dabar jau turėsime reaguoti į kiekvieną semitų-chamitų palikuonių pirstelėjimą?! O jei Lietuvoje kažkam blogai, tai, kaip sako rusai, “volnomu – volia” (laisvam – laisvė). 🤗

  • Žemyna:

   Nepainiokime žydų genocido su lietuvių kova prieš okupantus (primenu: tautybė – ne indulgencija! Klausimas tik vienas – SU KUO TU – su okupantu, t.y., PRIEŠ ar SU Lietuva? Taigi, tu pats pasirinkai). Ne Lietuvos Laisvės kario kaltė, kad kažkas buvo tos ar kitos tautybės!
   Okupacijos sąlygomis net ir už kerštą negalima kaltinti kovotojo, jei šis akis į akį susidūrė su tuo, kas visai neseniai jo ar kito artimuosius į vagoną šautuvo buožėmis grūdo, ar, prieš pasprukdamas nuo artėjusių vokiečių, tardymo rūsyje užkankino (o dar ir nufotografavo, o sovietmečiu nuotrauką publikavo su užrašu „Fašistų žvėriškai nukankinti tarybiniai piliečiai”!). Sakyčiau – netgi nusikalstama už kerštą kaltinti tuos, kas iki okupacijos nebuvo dresuoti tapti profesionaliais žudikais! – Specialiai nedresuoti (kaip kad spec. m-klose ruošti, tada ir iki šiol viešai partizanais vadinti diversantai, kuriuos naktimis nuleisdavo parašiutais BY ir LT miškuose ir kurių užduotis buvo formuoti čia „partizanų”, t.y., stribų būrius) – jie ne Štirlicai, kad būtų mokėję ir pajėgę tokiomis aplinkybėmis šaltai ir apskaičiuotai veikti. Natūrali, bet kokiam gyviui būdinga reakcija, susitikus akis į akį su išgama, kankinusiu ar žudžiusiu tau brangius žmones, yra ir suprantama, ir psichologiškai pagrįsta. Dėl tokios – gal net jam pačiam netikėtos, nes normaliomis aplinkybėmis nebūdingos – reakcijos ne jis kaltas, o tie, kas jį į tokią situaciją įstūmė – okupacija ir okupantai! O tokia, didžiulę įtampą kėlusi, sveikatą žalojanti situacija, nebuvo vienkartinė, momentinė, – ji truko non-stop metų metus, o ne 24 val.!
   Kiek pamenu, okupacijos vykdytos ne frakuotų vyrukų su fantazijomis kišenėlėse, avėjusių lakuotais bateliais. Ir geopolitinės piršlybos vyko ne Vienos pokylio salėje baltom pirštinėm Vienos valso turo metu. Tad ir šokdinamoji pusė pasirinkimo neturėjo – BUVO PRIVERSTA laikytis tokio paties „protokolo” bei „aprangos kodo”!

   • ŽEMAITIS:

    Na, gerb. Žemyna, atvirai sakant, nelabai domėjausi gen. Noreikos asmenybe, tada konkrečiai apie jį nagaliu spręsti.
    Labai gerbiu pokario partizanus – giminaičių tarpe jų būta, o mano vienkiemyje gyvenę seneliai buvo ir jų globėjai. Giminaičiai pasitikėjo tik savais, tad retkarčiais pas juos užsukdavo pernakvoti. Negaliu teigti, kad seneliai tuo labai džiaugėsi – būta daug baimės, kad kas nors nepastebėtų, neišveštų į Sibirą ir pan. Tačiau visuomet partizanus įsileidavo juos pavalgydindavo, daržinėje apnakvindindavo. Anot močiutės – jie paprastai ateidavo tryse ir visi buvo puikūs žmones. Giminaitis – jaunas gimnazistas, ir dar du inteligentiški. Ir jokių požymių, kad bent vienas būtų agresyvus ar prisidėjęs prie žydų genocido ar kaip nors skriaudčs kitus civilius. Tad tokie pasakojimai man suformavo itin teigiamą požiūrį į pokario partizanus. O greta – dar kiti faktai – aį pats prieš kelioliką metų rinkau atsiminimus apie mano tėviškės partizanus. Buvo įvairių pasisakymų, tačiau tikrai nemenka dalis partizanų partizanauti iįėjo net ne iš karto po karo, o vengdami tranybos sovietinėje kariuomenėje, arba (gal net dažnesnis atvejis) – buvę ūkininkai, jų sūnūs, kurie tikrai negalėjo susitaikyti su šalies okupacija, taip pat jų atimta nuosavybe ir pan. Net nedvejoju, kad tokiojse situacijoje, kai mano Tėvynę okupuotų priešai ir dar iš manęs būtų atimta nuosavybė, aš pats išeičiau partizanauti. Tuo net nedvejoju, nes kitaip elgtis nesugebėčiau.
    TAČIAU (kalbėsiu ne apie gen Noreiką, nes nesidomėjau, kuo jis yra kaltinamas ir kokie yra jo kaltės įradymai, kalbėsiu plačiąja prasme). Jei asmuo, kad ir vėliau tapęs prieš okupantus kovojusiu didivyriu, prieš tai rankas susitepė nekaltų žmonių (ne priešo kareivių, o civilių – moterų, vaikų, vyrų) krauju – jis jau nevertas divyrio vardo ir atminimo lentos jam negali būti įrenginėjamos. Kaip kad negali būti ir jo vardu vadinamos gatvės ir t.t. CIVILIŲ ŽUDYMAS BET KOKIU ATVEJŲ YRA NEPATEISINAMAS (pabrėžiu – CIVILIŲ, o ne priešo kareivių ar valdininkų). Tad nesvarbu, ar tai buvo sovietmečio funkcionieriaus (net ir pateis aršiausio), ar žydų, ar kt. vaikai, žmonos tėvai, seserys, broliai – jų žudymas (net ir vienetinis atvejis) yra NEPATEISINAMAS. Ir nebūtinai tiesioginis žudymas. Kartais tėviškėje teko girdėti tokį absurdišką pasiteisinimą “ne, jis nešaudė, jis tik saugojo”. Tarsi tiesioginis šaudymas būtų didesnė kaltė, o saugojimas, įskundimas, sąrašį sudarinėjimas ir t.t., ir tp. – “mažesnioji”. Nieko panašaus! Net kurstymas suimti, žudyti jau yra nusiklatimas. etgi nusikalstama raginti atimti (ne pagal padarytą nusikaltimą, o pagal tautybę ir pan.) pilietines teises, turtą. Aišku, šiuo atveju nusikaltimas gerokai mažesnis (nei genocidas), tačiau tokie asmenys taip pat nenusipelno pagarbos.
    KITAIP TARIANT, JEI TIK ĮRODYTA kad asmuo nors kažkuo (kad ir kurstymu) prisidėjo prie žydų genocido. Viskas – visos lentos turi būti nukabintos.
    Kaip jau minėjau, šiuo konkrečiu atveju asmeniškai nseidomėjau, tačiau labai abejoju, kad Šimačius būtų veikęs neturėdamas tam tvirto pagrindo. manau, kad įrodymų pakanka. Tik tokiu atveju, kad nekiltų nesusipratimų (kai ir šios lentos atveju) – įrodymai turėtų būti pateikti spaudoje NURODANT NUSIKALSTAMĄ FAKTĄ, JO PAGRĮSTUMĄ IR KAS TAI PAGRINDĖ (iastorikai, teismas ir pan.). Nes iš tiesų, reikia sutikti, kad gali būti ir “iš piršto laužtų” įrodymų. Tad įrodymai turi būti pakankamai tvirti ir visuomenė juos turėtų žinoti.

 17. Žodžio laisvė...:

  O nepamirškite,kad obuolys nuo obels netoli nukrenta.Jakelaitis pateisina Šimašiaus išpuolį prieš
  Lietuvos didvyrius.O kur dirba Jakelaitienė???Na,taip! ! !Teisingai.Užsienio Reikalų Ministerijoj,
  kuriai vadovauja Linas Linkevičius,kuris irgi anksčiau yra pasisakęs ,kad gen.Vėtros lentą reikia nuimti.
  Naujasis Prezidentas labai nori pasilikti sau Liną Linkevičių.Tai ,vadinasi,ir naujasis Prezidentas be
  sovietinės smarvės nenori nutolti.

  • Antanas:

   Patį Linkevičių reikia “nuimti” kol dar pralenda pro ministerijos duris… 😄

  • Skalvis:

   Ir: kad visos tos niekšybės nesikartotų ir nesikartotų be paliovos, jei būtų: pakakę ryžto užsispirti ir priversti valdžią atskleisti tiesą dėl Abromavičiaus, dėl Paleko, dėl Pociūno,dėl Kedytės…dėl dešimčių pakištų po velėna. Bet, ne – baisu, kinkos virpa, bet norim būt šaunuoliai. Turim ką nusipelnėm. Kuo toliau – tuo gražiau karo maro mafija viešpatauja. O kodėl ne ?

 18. Teisinis precendentas jau yra:

  S. Tomas apkaltintas ir už viešos pagarbos vietos išniekinimą, ir už viešosios tvarkos pažeidimą, o prokuratūros nuomone toks jo žygdarbis turėjo jam kainuoti 30 tūkst. baudos.
  Taigi, šiuo atveju tiek prokuratūros, tiek teismo nuomonės sutapo: tai NUSIKALTIMAS (tik dėl bausmės nesutapo): žr.
  15min.lt/naujiena/aktualu/nusikaltimaiirnelaimes/netiketas-nuosprendis-stanislovui-tomui-prokurorai-prase-baudos-bet-teiseja-pasiunte-uz-grotu-59-1141498?copied
  Tačiau R.Š. demonstratyviai ignoravo teismo nuosprendį ir toliau sauvaliaudamas Lukiškių a., ir išniekindamas generolo atminimo lentą!
  Recidyvisto vardo vertas elgesys?

 19. Merams nepriklauso:

  teisinė neliečiamybė?
  Bent jau man taip tik ką parašė?

 20. Būkim biedni, bet teisingi!:

  Ne kiekvienas taip mikliai ir taip kokybiškai perimtų profesionalių plėšikų darbo metodus: jau antrą kartą užgriūti netikėtai, dar beveik nakčia, apsiginklavus reikiamais įrankiais, žaibiškai įvykdyti suplanuotą niekšybę ir dingti. Galima sakyti, jog jau antrą kvalifikacinį egzaminą eksternu 100kui išlaikė! (Lukiškės buvo pirmas?)
  Žiū, ar tik nesulauks lavinos tokio darbo pasiūlymų iš visų pasaulio kampų? Pvz., organizuoti bankų plėšimus? Ne bambėti, o didžiuotis turėtume tokiais savo tautiečiais – apie tokius pasaulio spauda rašo, pelningus filmus stato!

 21. Prašalietis:

  Ne mažesnis šiandieninis tautinis, demokratinis, tarptautinis ir visoks kitoks patriotas, kaip ir Ramanauskas -Vanagas “buvo Lietuvos valstybės vadovu”, Jonas Noreika savo “Pakelk galvą lietuvi!!!” 1933 metais rašo: Lietuva priklauso tik Lietuviams!!! Mūsų krauju Ji išpirkta, mums ir valia Joje būt esamųjų kapitalų savininkais…..Žemaičiai, Aukštaičiai, Dzūkai ir Klaipėdiečiai! Gerove ir turtais pilna Jūsų ateitis! Mes turime tą gerai žinot! Nes nuo mūsų pačių priklausys, ar mes patys naudosimės tąja gerove, ar atiduosime ją žydams, vokiečiams ir kitokiems svetimtaučiams, kurie veržiasi į Lietuvą! Jie mato, kad čia kvepia geriausias pragyvenimas visame pasaulyje! Taip! Ne mes kitur, bet kiti pas mus važiuos užsidirbti krūvas pinigų!…… Belieka tik konstatuoti, kad tautinis patriotas Jonas Noreika “palinkėjo”, kiti “tautiniai patriotai” Vytautas Lansbrikis su užsislapstinusių KGB-istų kompanija ir A. Brazauskas su savo persivertusių komunistų kompanija J.Noreikos 1933 metų palinkėjimą per trumpą istorinį laikotarpį”sėkmingai įgyvendino” šiandieniniame lansberginiame Durnių laive… Tie patys profesionalūs”tautiniai patriotai” su komjaunuolišku įkarščiu ir komunistinėmis patriotinėmis dainomis šveitę 50 metų rusų tankus, šiandiena su dar didesniu komjaunuolišku įkarščiu ir “tautinėmis patriotinėmis” dainomis, kurių pagrindinė “tautinė mintis” yra- ” mes išsilaisvinome nuo priverstinio rusiškų tankų blizginimo ir šiandiena, tautiškai blizginame savo noru tankus tiems, kam patys norime juos blizginti”- blizgina jau blizgintus tarpukaryje vokietukų tankus….

  • Antanas:

   Niekas čia jūsų, prašaliečių, Lietuvoje per “gvoltą” nelaiko. Kažkas nepatinka – čemodan-vokzal-Rossija!!! 🤗

   • Prašalietis:

    Lansberginio durnių laivo profesionalių pseudo patriotinių “Antanų” blizginusių 50 metų rusų tankus, o dabar su dar didesniu komjaunuolišku įkarščiu ir uolumu blizginančių vokiečių ir amerikiečių tankus, tikri lietuviai neklausė prie komunistų, neklausia ir dabar kur jiems būti- jankyne, Vokietijoj ar linksmintis užsislapstinusių KGB-istinių beretinių ir komunistinių runkelių ir jų palikuonių vairuojamame lansberginiame durnių laive….

  • Žemyna:

   Sąvokai ,,Lietuva lietuviams” (galima įrašyti bet kurias kitas tautas, gyvenančias SAVO ETNINĖSE žemėse susikurtoje valstybėje!) suteikiama prasmė priklauso ne tik nuo ją tariančio, bet ir nuo ją girdinčio asmens sugedimo laipsnio.
   Padorios šeimos augintam žmogui tai SAVAIME SUPRANTAMA ir NEGINČIJAMA TIESA – atėjus į kito Asmens ar kitos Tautos namus – gerbiu ir paklūstu ŠIŲ Namų tvarkai, papročiams. Net jei jie man neįprasti ir nelabai patinka. Ir jokia kita pasaulio valstybė, jokia kita politinė jėga NETURI TEISĖS juose nieko diktuoti, kištis į vidaus reikalus, primesti savo norus ir pažiūras. Nepatinka, nesusigyveni – nenusimink. Tai ne paskutinė pasaulio tauta ar valstybė – važiuok, žvalgykis, rinkis ir būk laimingas.
   Palyginkime su mūsų buitimi: tamsta pasistatėte namus, susitvarkėte, įsirengėte sau jaukų šeimos lizdelį, o aš, tamstos uošvė/marti, kasdien ateinu, rodau savo nepasitenkinimą, netgi pradedu sauvališkai tamstos namuose viską savaip pertvarkyti, verčiu tamstą patį įgyvendinti mano įsivaizdavimą, kaip tamsta PRIVALAI gyventi, nes MANO požiūriu tai pažangu ir teisinga. Taip paverčiu tamstos namus kažkuo nuodingu, kur nesinori grįžti.
   Svarbiausia šeimoje ir valstybėje – neįsinešti jokio viruso iš svetur. Nei biologinio, nei moralinio, nei politinio. Nes, jei asmens, šeimos ar tautos valstybės organizmas nespės išsiugdyti jam imuniteto, tai reikš ŽŪTĮ. Nebent tamstos tikslas toks ir yra. Arba užsakovo, kuriam uoliai tarnavote. Tačiau verta prisiminti lenkų repatriacijos pamoką – kai kaimynei reikėjo, ji pasinaudojo lengvai nuperkamų kolaborantų paslaugomis. Bet savais nepripažino ir ,,repatrijuoti” jų nepriėmė. Bet juk tai – KLASIKA, tai kartojosi per amžius visose šalyse! Išdavikais tik naudojamasi, tačiau jų niekas negerbia. Net ir tie, kieno užsakymu įvykdei niekšybę, saviems peilį į nugarą įsmeigei.

 22. ŽEMAITIS:

  Prieš kelioliką metų man pačiam teko rinkti atsiminimus apie mano tėviškės partizanus. Iš tiesų esu didelis pokario partizanų gerbėjas, nes mano giminėje taip pat yra sąsajų su partizanine kova pokaryje. Buvo įvairių pasisakymų, tačiau tikrai nemenka dalis partizanų partizanauti išėjo net ne iš karto po karo, o vengdami tranybos sovietinėje kariuomenėje, arba (gal net dažnesnis atvejis) – buvę ūkininkai, jų sūnūs, kurie tikrai negalėjo susitaikyti su šalies okupacija, taip pat jų atimta nuosavybe ir pan. Net nedvejoju, kad tokiojse situacijoje, kai mano Tėvynę okupuotų priešai ir dar iš manęs būtų atimta nuosavybė, aš pats išeičiau partizanauti. Tuo net nedvejoju, nes kitaip elgtis nesugebėčiau.
  TAČIAU (kalbėsiu ne apie gen Noreiką, nes nesidomėjau, kuo jis yra kaltinamas ir kokie yra jo kaltės įradymai, kalbėsiu plačiąja prasme). Jei asmuo, kad ir vėliau tapęs prieš okupantus kovojusiu didivyriu, prieš tai rankas susitepė nekaltų žmonių (ne priešo kareivių, o civilių – moterų, vaikų, vyrų) krauju – jis jau nevertas divyrio vardo ir atminimo lentos jam negali būti įrenginėjamos. Kaip kad negali būti ir jo vardu vadinamos gatvės ir t.t. CIVILIŲ ŽUDYMAS BET KOKIU ATVEJŲ YRA NEPATEISINAMAS (pabrėžiu – CIVILIŲ, o ne priešo kareivių ar valdininkų). Tad nesvarbu, ar tai buvo sovietmečio funkcionieriaus (net ir pateis aršiausio), ar žydų, ar kt. vaikai, žmonos tėvai, seserys, broliai – jų žudymas (net ir vienetinis atvejis) yra NEPATEISINAMAS. Ir nebūtinai tiesioginis žudymas. Kartais tėviškėje teko girdėti tokį absurdišką pasiteisinimą “ne, jis nešaudė, jis tik saugojo”. Tarsi tiesioginis šaudymas būtų didesnė kaltė, o saugojimas, įskundimas, sąrašį sudarinėjimas ir t.t., ir tp. – “mažesnioji”. Nieko panašaus! Net kurstymas suimti, žudyti jau yra nusiklatimas. etgi nusikalstama raginti atimti (ne pagal padarytą nusikaltimą, o pagal tautybę ir pan.) pilietines teises, turtą. Aišku, šiuo atveju nusikaltimas gerokai mažesnis (nei genocidas), tačiau tokie asmenys taip pat nenusipelno pagarbos.
  KITAIP TARIANT, JEI TIK ĮRODYTA kad asmuo nors kažkuo (kad ir kurstymu) prisidėjo prie žydų genocido. Viskas – visos lentos turi būti nukabintos.
  Kaip jau minėjau, šiuo konkrečiu atveju asmeniškai nseidomėjau, tačiau labai abejoju, kad Šimačius būtų veikęs neturėdamas tam tvirto pagrindo. manau, kad įrodymų pakanka. Tik tokiu atveju, kad nekiltų nesusipratimų (kai ir šios lentos atveju) – įrodymai turėtų būti pateikti spaudoje NURODANT NUSIKALSTAMĄ FAKTĄ, JO PAGRĮSTUMĄ IR KAS TAI PAGRINDĖ (iastorikai, teismas ir pan.). Nes iš tiesų, reikia sutikti, kad gali būti ir “iš piršto laužtų” įrodymų. Tad įrodymai turi būti pakankamai tvirti ir visuomenė juos turėtų žinoti.

 23. ŽEMAITIS:

  DAR VIENAS SVARBUS FAKTAS, ĮRODANTIS, KAD LIETUVOS PARTIZANAI (BENT JAU JŲ DAUGUMA) BUVO GANA DEMOKRATIŠKŲ PAŽIŪRŲ IR GERBĖ ŽMOGAUS TEISES.

  Tai 1949 m. Mintaičiuose priimta LAISVĖS KOVŲ SĄJŪDŽIO DEKLARACIJA, kurioje akcentuojama, kad ginkluotas partizaninis judėjimas Lietuvoje remiasi Žmogaus teisių deklaracija bei 1922 m. Lietuvos Respublikos Konstitucija.
  T.y., ne kokia nors smetoniška nedemokratiška 1936 m., o DEMOKRATIŠKOS LIETUVOS RESPUBLIKOS 1922 M. KONSTUTICIJA!
  Manau, kad tai be galo svarbūs faktai, įrodantys partizaninio judėjimo Lietuvoje esmę.

 24. Žmogus:

  Vandalizmas,…naktį, kai visi miega,…. jei jautiesi teisus, tai ko čia bijoti . o dabar niekam nesakęs, kaip vagis ir ką čia tau ta lenta padarė, ar trūksta populiarumo, man regis su Ūso paskendimu saujoj vandens jau pakankamai išgarsėjai kvailumu .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: