Vilniaus mero nurodymu nuplėšta Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lenta (nuotraukos, tiesioginė transliacija) (59)

Jonas Noreika-Generolas Vėtra | Alkas.lt koliažas

Jonas Noreika-Generolas Vėtra | Alkas.lt koliažas

Liepos 27 d., šeštadienį, paryčiais apie 4 val. Vilniuje, Vilniaus miesto mero nurodymu nuo Mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos pastato sienos slapčia buvo nuplėšta Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lenta.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius BNS agentūrai paaiškino, jog lentą nuimti nusprendė, esą, siekdamas laikytis „vienodo principo“ visiems su totalitariniais režimais susijusiems – atminimo ženklams – tiek Žaliojo tilto skulptūroms, nukeltoms prieš ketverius metus, tiek J. Noreikos atminimo lentai…

„Būtent todėl priėmiau sprendimą nukelti atminimo lentą Jonui Noreikai, kuris, nors savo gyvenime daug pastangų įdėjo kovodamas prieš Lietuvos priešus, tačiau elgėsi nepateisinamai, prisiimdamas okupacinės valdžios jam suteiktą atsakomybę izoliuoti žydus ir konfiskuoti jų turtą, ir taip padėjo kurti sąlygas okupacinei valdžiai vėliau juos nužudyti”, – R. Šimašius pasiaiškinimą cituoja BNS.

Alkas.lt, K. Tamašausko nuotr.

Alkas.lt, K. Tamašausko nuotr.

Lietuvos Mokslų Akademijos (KMA) Vrublevskių bibliotekos direktorius Sigitas Narbutas  šį R. Šimašiaus poelgį pavadino „išpuoliu“:

„Šiąnakt LMA Vrublevskių biblioteka pergyveno dar vieną išpuolį prieš Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimą įamžinusią memorialinę lentą. Kiek po keturių prie Bibliotekos privažiavo krovininis automobilis, iš jo išlipę keli vyrai greitosiomis nupjaustė lentą prie sienos tvirtinusius laikiklius, o pačią lentą gabalais sumetė į automobilį ir ketino ryto prieblandoje dingti. Bibliotekos budėtojas pastebėjo piktavalius asmenis ir pranešė policijai. Ekipažui atvykus, „darbininkai“ jiems pateikė kažkokius dokumentus ir buvo paleisti. Pasiskambinus Vyriausiojo policijos komisariato budėtojui, gautas paaiškinimas, kad sulaikyti asmenys buvę UAB „Grindos“ darbininkai ir veikę su Vilniaus miesto savivaldybės žinia. Nesu tikras, kad visa tai yra tiesa: jei esama tokio savivaldybės sprendimo, apie jį Bibliotekai turėjo būti pranešta, o nebuvo. Be to, išpuolis surengtas Medininkų žudynių minėjimo išvakarėse. Negi Vilniaus miesto savivaldybė būtų neįvertinusi tokio savo sprendimo ir nurodymų jį vykdyti konteksto? Ar čia reikia dar kalbėti, kad tokie naktiniai antpuoliai kelia grėsmę ir pačiai įstaigai, ir joje saugomam vertingam kultūros paveldui?“ – po įvykio bibliotekos direktorius rašė asmeniniame Feisbuko puslapyje.

Alkas.lt, K. Tamašausko nuotr.

Alkas.lt, K. Tamašausko nuotr.

Primename, kad šių metų balandžio pradžioje J. Noreikos atminimo lentą kūju buvo sudaužęs žinomu advokatu prisistatantis tūlas Stanislovas Tomas kartu su prorusiškų pažiūrų propaguotoju Kazimieru Juraičiu, kuris šį išpuolį filmavo. Tuomet visuomenėje kilo didelė pasipiktinimo banga, o vandalą sulaikė policija. Tąkart visuomenės ir net Seimo spaudžiamas Vilniaus meras R. Šimašius pasirūpino, kad atminimo lenta būtų sutaisyta ir būtų gražinta į savo vietą.

Vandalizmo aktas - sudaužoma atminimo lenta J.Noreikai-Vėtrai | feisbuko nuotr.

Vandalizmo aktas – sudaužoma atminimo lenta J.Noreikai-Vėtrai | feisbuko nuotr.

Stanislovas Tomas su bendrininkais nusikaltimo vietoje | Feisbuko nuotr.

Stanislovas Tomas su bendrininkais nusikaltimo vietoje | Feisbuko nuotr.


17 val. prie LMA Vrublevskių bibliotekos  buvo surengta Visuomeninė protesto akcija:

#AšEsuVėtra

Posted by Sakalas Gorodeckis on 2019 m. liepos 27 d., šeštadienis

 

#Lietuva #AšEsuVėtra

Posted by Sakalas Gorodeckis on 2019 m. liepos 27 d., šeštadienis

Komentarai:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: