S. Buškevičius kreipėsi į prokuratūrą dėl R. Šimašiaus veiksmų (21)

Stanislovas Buškevičius | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Stanislovas Buškevičius | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Liepos 27  d. partijos „Jaunoji Lietuva“ pirmininkas Stanislovas Buškevičius kreipėsi į Lietuvos generalinė prokuratūrą dėl Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus veiklos. Kaip žinia, R. Šimašiaus nurodymu ankstų šeštadienio rytą, slapčiomis nuo Mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos pastato sienos buvo nuplėšta karininko, laisvės kovotojo, 1947 metais okupacinės valdžios sušaudyto Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lenta.

„Šis Vilniaus mero R. Šimašiaus veiksmas prieštarauja teisės aktams, yra provokacinis, vandalinis ir kiršina visuomenę. Prašau Jūsų dėl šio fakto pradėti ikiteisminį tyrimą ir išsiaiškinti, ar R. Šimašiaus veiksmai prieš Lietuvos valstybę – K. Škirpos alėjos vardo panaikinimas, šios dienos įvykis, baltarusių disidento, einant R. Šimašiui Teisingumo ministro pareigas, išdavimas Baltarusijos valdžiai, nėra koordinuojami su priešiškomis Lietuvos valstybei specialiosiomis tarnybomis. Prašau Jūsų apginti viešąjį interesą“, – pareiškime prokuratūrai rašo S. Buškevičius.

Savo pareiškime Generalinei prokuratūrai S. Buškevičius priminė, kad Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) yra atmetęs piliečio Granto Arturo Gochino (Grant Arthur Gochin) skundą prieš Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrą (LGGRTC). G. A. Gochinas prašė teismo įpareigoti Genocido ir rezistencijos tyrimo centrą pakeisti savo istorinę išvadą dėl J. Noreikos veiklos Antrojo pasaulinio karo metais, teigdamas neva J. Noreika kolaboravo su naciais ir dalyvavo Holokauste. Savo ruožtu Centras G.A. Gochino medžiagą teismui įvertino kaip „nacių propagandos atkartojimą, kad už Holokaustą Lietuvoje neva atsakingi ne vokiečiai, o lietuviai.“

VAAT sprendime pabrėžiana, kad Centro 2018-07-18 raštas G.A. Gochinui „yra išsamus, detalus, jame aptariami visi pagrindiniai pareiškėjo klausimai dėl Jono Noreikos veiklos, pateikta LGGRTC pozicija dėl pareiškėjo nurodomų argumentų, susijusių su Jono Noreikos asmenine ir darbinės veiklos įtaka žydų žudynėms. Minėtame rašte LGGRTC išdėstyta pozicija yra aiški, pateikiami konkretūs LGGRTC dėstomų argumentų pagrindai, t. y. istorinių tyrimų, archyvų duomenys, istorinis aplinkybių kontekstas, mokslinių straipsnių ištraukos. „Nėra pagrindo sutikti su pareiškėjo nurodomais teiginiais, kad Centro atsakymai pateikti selektyviai pasirenkant atsakymo temas, iš ginčijamo rašto turinio matyti, kad Centras pateikė visapusišką poziciją dėl Jono Noreikos veiklos“, – rašoma VAAT sprendime.

„Raginu visus neabejingus žmones daryti tą patį – siekiant apginti viešąjį interesą kreiptis į prokuratūrą. Teisėsaugos įstaigos turi žinoti, kad visuomenė, kuriai rūpi jos istorija ir tautos didvyrių atminimas, neleis tyčiotis iš tautos ir valstybės pamatus saugojusių Lietuvos didvyrių. Užtvindykime prokuratūrą pareiškimais“ – sakė jaunalietuvių pirmininkas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: