Ukrainos Aukščiausiosios Rados rinkimus laimėjo prezidento V. Zelenskio partija (nuotraukos) (0)

Volodymyras Zelenskis | Alkas.lt ekrano nuotr.

Volodymyras Zelenskis | Alkas.lt ekrano nuotr.

Kaip ir buvo spėjama Ukrainos parlamento – Aukščiausios Rados (AR) rinkimus laimėjo Volodymyro Zelenskio partija „Liaudies tarnas“ („Sluha narodu“), gavusi apie 44 nuoš. balsų. Tokius duomenis rodo trijų rinkėjų apklausų po balsavimo vidurkis.

V. Zelenskio partija smarkiai aplenkė artimiausias varžovus. Antrą vietą rinkimuose užima prorusiška partija „Opozicijos platforma – už gyvybę“ gaudama 11,5 nuošimčių balsų. Į AR taip pat patenka buvusio prezidento Petro Porošenkos partija „Europietiškas solidarumas“, buvusios premjerės Julijos Tymošenko „Tėvynė“ ir Sviatoslavo Vakarčuko partija „Balsas“ („Holos“).

Apklausos po balsavimo duomenys 20 val.:

Pirmadienį, suskaičiavus 57,01% balsalapių, akivaizdžiai pirmauja V. Zelenskio partija „Tautos tarnas“ – 42.47% balsų.  Antrą vietą užima prorusiškoji „Opozicijos platforma – už gyvybę“ su 12.91% balsų. Petro Porošenkos partija „Europietiškas solidarumas“ kol kas užima trečią vietą (8,60%), buvusios premjerės Julijos Tymošenko „Tėvynė“ yra ketvirta (8,02%), Sviatoslavo Vakarčuko „Balsas“ – penktas 6.38%. Kitos partijos 5% ribos, reikalingos patekti į AR, neperžengia.

Šiuose rinkimuose rinkėjų aktyvumas buvo mažesnis nei prieš penkerius metus ir siekė apie 50 nuoš. Pirmieji rinkimų rezultatai paaiškės naktį iš sekmadienio į pirmadienį.

V. Zelenskio partijai teks sudaryti koaliciją, kad galėtų turėti daugumą AR.

Besikeičiančius rinkimų rezultatus daugiamandatėje apygardoje pateikiamus iš Centrinės rinkimų komisijos galite stebėti ČIA:

Ukr2-2400

Komentarai:

Partijos „Liaudies tarnas“ pirmininkas Dmitro Razumkovas pareiškė, kad jis gali tapti Ministru Pirmininku, tačiau pažymėjo, kad „šiuo metu apie tai dar nekalbama“.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: