Išmaniųjų telefonų ateitis: sugebės fotografuoti objektus, esančius už betoninės sienos (3)

Išmaniųjų telefonų ateitis: sugebės fotografuoti objektus, esančius už betoninės sienos | VU nuotr.

Išmaniųjų telefonų ateitis: sugebės fotografuoti objektus, esančius už betoninės sienos | VU nuotr.

Tobulėjant telekomunikacijų technologijoms, verslo įmonės intensyviai ieško gerą inžinerinį išsilavinimą telekomunikacijų srityje turinčių specialistų. Šiuo metu jie yra itin paklausūs.

Europoje ir kituose žemynuose pradedami diegti ilgai laukti 5G tinklai, kurie žada vis gausėjantiems vartotojams užtikrinti dar spartesnį duomenų siuntimo srautą, spartesnį mobilųjį ryšį, didesnės raiškos televiziją. Smarkiai auga telekomunikacijų vaidmuo pramonėje. Dėl labai mažos 5G delsos atsiranda galimybė įvairius procesus valdyti realiu laiku: automatizuoti gamybą, sukurti daiktų interneto industriją, plėtoti bepiločių lėktuvų ir automobilių taikymus, e. mediciną, robotiką, intelektualaus eismo sistemas ir t. t.

Visa tai išties smagu, todėl Vilniaus universiteto (VU) Fizikos fakulteto Taikomosios elektrodinamikos ir telekomunikacijų institute (TETI) vykdomi moksliniai tyrimai yra orientuoti į ateities technologijas. Visi sutinka, kad tiek dabartinis 4G, tiek būsimas 5G skirti užtikrinti didesnę duomenų srauto spartą. Jau kalbama apie 6G technologijas, kurios leistų ne tik siųsti informaciją Tbps sparta, bet ir belaidžiu tinklu perduoti vaizdo hologramą į reikiamą vietą. Šiais metais vykusioje konferencijoje „Brooklyn 5G Summit“ dalyviai svarstė apie terahercų technologijas ir minėjo ateityje telefonuose diegsimas kameras, kurios sugebės fotografuoti objektus, esančius už betoninės kelių metrų sienos.

Minėtų technologijų sėkmė priklauso nuo galimybės sukurti efektyvią elektroniką, veikiančią terahercinių (THz) dažnių juostoje. THz dažnių juosta (0,3–10 THz) pasižymi plačia fizikinių reiškinių įvairove. Šioje dažnių srityje elektromagnetinė spinduliuotė sąveikauja su diskrečiais molekuliniais vibraciniais ir rotaciniais virpesiais, būdingais skysčiams ir kietiesiems kūnams. Ši ypatybė suteikia THz dažniams svarbią vietą medžiagų spektroskopijoje ar medicinoje, pavyzdžiui, stebint odos vėžio pažeistas ląsteles, nudegimus ir žaizdų gijimą. Tai atveria naujas perspektyvas medicinos mokslo srityje, o daugumos medžiagų skaidrumas leidžia panaudoti šią spinduliuotę paslėptų ginklų ar sprogmenų kontrolei, neardantiesiems patikros metodams farmacijoje ir aero pramonėje. Vis dėlto dėl fizikinių ir technologinių iššūkių THz dažnių juosta dar vis laikoma viena iš mažiausiai technologiškai išvystytų elektromagnetinės spinduliuotės sričių.

Šiuo metu TETI institute atliekami įvairūs tyrimai bendradarbiaujant su Vokietijos kosmoso tyrimų institutu (DLR) ir Europos kosmoso agentūra, kuriais siekiama nustatyti, kaip TETI kuriami THz elektronikos įrenginiai gali būti panaudojami šių agentūrų atliekamuose moksliniuose tyrimuose.

Tie, kurie norėtų prisidėti prie elektronikos srities mokslinių tyrimų, turi galimybę rinktis elektronikos ir telekomunikacijų technologijų studijų programą VU Fizikos fakultete. Čia aktyviai tyrimus atliekantys mokslininkai dalysis savo patirtimi, žiniomis ir padės tapti geriausiais savo srities specialistais.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

3 komentarai

 1. Lietuvos pilietė:

  Kiekviena spinduliuotė yra pavojinga gyviems organizmams, todėl ar verta dėl spartesnio ryšio aukoti savo ir savo artimųjų sveikatą ar net gyvybę? Šiuo metu internete galima pasirašyti Peticiją “Stop 5G ryšiui!” Pasirašykime vardan savo artimųjų ir visų žmonių sveikatos ir gyvybės.

  • Žemyna:

   Kiaurai fotografuojantys telefonai naujovė? Negi? Ogi Kūrėjas seniai įspėjo, jog jis viską kiaurai mato ir girdi, žino, kokią mintį mūsų galvų staklės audžia… Mes tik pamėgdžiojam…
   Gal ir be reikalo Kūrėjas tą paslaptį išdavė. Jei neprasitartų apie tokią galimybę, gal šiandien nuo jokių 5 ar 55G, jų antenų gintis netektų…

 2. Jūs dar NEĮKLIUVOTE?:

  O aš vakar vakare el. laišką gavau:
  I am a hacker who has access to your operating system. I also have full access to your account.
  I’ve been watching you for a few months now. The fact is that you were infected with malware through an adult site that you visited.
  If you are not familiar with this, I will explain. Trojan Virus gives me full access and control over a computer or other device. This means that I can see everything on your screen, turn on the camera and microphone, but you do not know about it. I also have access to all your contacts and all your correspondence.
  Why your antivirus did not detect malware?
  Answer: My malware uses the driver, I update its signatures every 4 hours so that your antivirus is silent.
  I made a video showing how you satisfy yourself in the left half of the screen, and in the right half you see the video that you watched. With one click of the mouse, I can send this video to all your emails and contacts on social networks. I can also post access to all your e-mail correspondence and messengers that you use.
  If you want to prevent this,
  transfer the amount of $500 to my bitcoin address (if you do not know how to do this, write to Google: “Buy Bitcoin”).
  My bitcoin address (BTC Wallet) is: 39k1YbXkBsNCK5gW15N7Uzj3GieYDJHPAM
  After receiving the payment, I will delete the video and you will never hear me again.
  I give you 50 hours (more than 2 days) to pay. I have a notice reading this letter, and the timer will work when you see this letter.
  Filing a complaint somewhere does not make sense because this email cannot be tracked like my bitcoin address.
  I do not make any mistakes.
  If I find that you have shared this message with someone else, the video will be immediately distributed.
  —————————————-
  KAS TURITE PATIRTĮ, KĄ TURĖČIAU DARYTI? Iš tų, kas turėtų patarti, negavau jokio praktinio patarimo, k. Laiko kaip ir nedaug liko.
  Labiausiai mane nustebino, kad atsisakoma gaudyti tokius siuntėjus, pasinaudojant jų laiškų standartinėmis frazėms, kuriomis aiškinama, jog, kam ir kur jų auka turi susimokėti, tam skiriamas laikas ir grasinimas, kuo tai baigsis. Negi šių kelių frazių nepakanka tokius laiškus išgaudyti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: