Dėl nusekusios Neries Lietuva kreipėsi į Baltarusiją (1)

Neris | am.lt nuotr.

Neris | am.lt nuotr.

Liepos 3 d. Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika kreipėsi į Baltarusijos gamtos išteklių ir aplinkos apsaugos ministeriją ir informavo, kad Neries upėje Lietuvos teritorijoje yra susidariusi kritinė padėtis. Smarkiai žemėjantis vandens lygis kelia grėsmę Neries baseino vandens ekosistemoms, augalijai ir gyvūnijai, taip pat laivybai tiek Lietuvoje, tiek Baltarusijoje.

„Tikimės, kad kaimynai, reguliuodami Neries vandens lygį, atsižvelgs į susidariusią padėtį. Jie gali paleisti daugiau vandens ir taip pagelbėti vandens augalijai ir gyvūnijai“, – sako Kęstutis Mažeika.

Laiške Baltarusijos gamtos išteklių ir aplinkos apsaugos ministerijai klausiama, ar Baltarusijos teritorijoje buvo vykdyta kokia nors veikla, dėl kurios, vyraujant sausringiems orams, galėjo pažemėti vandens lygis Neryje, ir prašoma imtis visų būtinų priemonių gamtiniam upės debitui palaikyti.

Kategorijos: Baltų žemėse, Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

1 komentaras

  1. Getas:

    Kad kreipėsi, tai gerai, tačiau reikia kalbėti apie siurblius kurie vandenį iš Naručio ežero pumpuoja į Svisločių, kuris teka pro Minską į Dnieprą ir neleidžia jam tekėti į Nerį. Tai turėtų būti derybų klausimas ar šis sovietinių laikų statinys-siurblinė yra reikalingas, nes tuomet didžiulę pramonę vystantis Minskas neturėjo pakankamai vandens, o dabar ta pramonė sumažėjusi.
    Aišku, kai Premjeras Šleževičius ir Prezidentas A. Brazauskas, kai apibrėžė sienas su Gudija apie tai nekalbėjo, nes ir 13 km. geležinkelio į Druskininkus per Gudiją pražiūrėjo, nors sanatoriją su sklypu Druskininkuose padovanojo Gudijai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: