Čikagos lietuviai paminėjo lietuvių karius žuvusius už JAV (nuotraukos) (0)

Minėjimo iškilmės Lietuvių tautinėse kapinėse | E. Lukošiavičiaus nuotr.

Minėjimo iškilmės Lietuvių tautinėse kapinėse | E. Lukošiavičiaus nuotr.

Gegužės 26 d. Čikagoje (JAV)  Lietuviu Tautiniu kapinių Čikagoje Valdyba, tautinėse kapinėse surengė žuvusiųjų lietuvių karių, tarnavusių JAV kariuomenėje, paminėjimą. Minėjoime dalyvavo Čikagos šauliai, skautai, skautų atšakos „Miško broliai“ skautai, Dariaus ir Girėno vetaranų posto #271 nariai, lietuvių Masonų klubas, lietuvių tautinių kapinių taryba ir kitos organizacijos.

JAV jūrų pėstininkų korpuso veteranas Peteris Karlovicsas (Peter Karlovics) šventinėje kalboje šventinėje kalboje priminė JAV prezidento Džono Fidžerald Kenedžio (John Fitzgerald Kennedy) žodžius: „Neklausk ką tavo šalis gali tau padaryti, bet klausk ką tu gali padaryti savo šaliai“(„Ask not what your country can do for you – ask what you can do for your country“). Per antrąjį pasaulinį karą jis panaudojo savo tėvo ryšius, kad patektų į Amerikos karinį laivyną. Už narsumą buvo apdovanotas aukščiausiu apdovanojimu. Šventėje taip pat buvo pabrėžta, kad 2019 metai Lietuvos Respublikos Seimo sprendimu buvo paskelbti Lietuvos šaulių sąjungos 100-mečio ir Pasaulio lietuvių metais! Po šventės dalyviai aplankė artimųjų kapus, juos puošė gėlėmis ir lietuviškomis trispalvėmis.

Kapų puošimo diena (Memorial Day) Amerikoje yra švenčiame nuo Amerikos pilietinio karo laikų ir yra įteisinta kaip federalinė šventė nuo 1971 metų. Gegužės 27 d. amerikiečiai aplanko kapus ir memorialus, dalyvauja paraduose, pagerbdami vyrus ir moteris, kurie tarnavo JAV karinėse pajėgose.

Lietuvių tautinėse kapinės Čikagoje yra vienintelės visoje Amerikoje kapinės, išlaikiusios lietuvišką pavadinimą ir priklausančios lietuviams. Jose nuo 1911 metų palaidota daugiau kaip 13 tūkst. mūsų tautiečių, tarp jų ir daug gerai žinomų Lietuvoje: Lietuvos žvalgybininkas ir diplomatas, Klaipėdos sukilimo vadas Jonas Budrys, rašytojas Marius Katiliškis (Albinas Marius Vaitkus), dailininkas Adomas Varnas, kompozitorius Vladas Jakubėnas, varpininkas, laikraščių redaktorius Juozas Adomaitis-Šernas,mokslininkai ir visuomenininkai broliai Vaclovas ir Viktoras Biržiškos. Kapinėse pastatytas ir simbolinis paminklas Lietuvos himno autoriui Vincui Kudirkai.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Naujienos, Užsienio lietuviai, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: