Zapyškio aitvarų renginys sujungs vėją, žemę ir vandenį (0)

Zapyškio aitvarų renginys | Ežerėlio kultūros centro nuotr.

Zapyškio aitvarų renginys | Ežerėlio kultūros centro nuotr.

Gegužės 11 d., Zapyškis vėl pakvies į įspūdingą šeimų šventę – aitvarų renginį „Tarp žemės ir dangaus“. Šiemet į dangų pakilsiantys aitvarai bus ypatingi, nes juose bus įamžinti miestų, miestelių ir kaimų pavadinimai – taip rengėjai paminės Lietuvos vietovardžių metus.

„Džiaugiuosi, kad šis, jau tryliktus metus skaičiuojantis renginys, nenustoja augti. Didžiuojamės šiuo renginiu, nes tai puiki galimybė praleisti laisvalaikį su šeima, draugais, pasimėgauti gražia aplinka, pasikrauti gerų jausmų“, – sakė renginio globėjas, Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Šventė vyks Zapyškio kurortinėje teritorijoje, šalia šiuo metu restauruojamos gotikinės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios. Aitvarų varžybose dėl prizų kasmet rungiasi daugiau kaip 100 dalyvių, kartu jie dalyvauja ir laimingiausio aitvaro loterijoje. Ne mažiau atkakli kova vyksta ir lėktuvėlių modelių varžybose. Prizus varžybų nugalėtojams sukūrė jaunosios kartos stiklo menininkė Valda Verikaitė.

Šventę rengiančio Ežerėlio kultūros centro direktorė Inutė Strašinskienė sakė, kad be tradicinių aitvarų dirbtuvių, varžybų, atvirlaiškių pašto, muilo burbulų pūtimo, šiemet šventėje bus rodomas erdvinis kinas, kuris suteiks galimybę iš arčiau pažvelgti į nakties dangų – žvaigždes ir žvaigždynus.

Šalia Zapyškio bažnyčios kiekvieną pavasarį vyksta didžiausias Lietuvoje aitvarų renginys | Ežerėlio kultūros centro nuotr.

Šalia Zapyškio bažnyčios kiekvieną pavasarį vyksta didžiausias Lietuvoje aitvarų renginys | Ežerėlio kultūros centro nuotr.

Iš Vilniaus atvykę Labdaros ir paramos fondo „Rugutė“ atstovai surengs Palankaus vėjo malūnėlių kūrybines dirbtuves. Jau antrus metus renginyje lankysis B. Oškinio vaikų aviacijos mokykla su balansuokliu „Tununuku“. Aitvarų renginio logotipą, kurį prieš penkerius metus sukūrė Raminta Kriščiūnaitė, galės išpurkšti tatuiruočių meistrai, norintieji šį ženklą įsiamžins ir ant marškinėlių.

Kaip visuomet renginyje skambės gyvo garso muzika. Pirmiausia koncertuos Raudondvario kultūros centro muzikinių projektų grupė „Vitražai“.  Savo pasirodymą surengs ir Kaunas + Kauno rajonas – „Europos kultūros sostinė“ ambasadoriai – jaunatviška energija pulsuojanti grupė „The Roop“. Baigiantis renginiui į sceną pakils aktorius Kostas Smoriginas. Jam talkins muzikantai Audrius Balsys ir Martynas Kuliavas.

Aitvarų renginio skelbimas 2019 Zapyškis | Ežerėlio kultūros centro nuotr.

Aitvarų renginio skelbimas 2019 Zapyškis | Ežerėlio kultūros centro nuotr.

Renginio „Tarp žemės ir dangaus“ vieta išskirtinė tuo, kad į ją galima atvykti įvairiomis transporto priemonėmis. Žadantiems automobilius palikti namuose, į Zapyškį patariama keliauti dviračiais, atplaukti laivais „Kaunas“, „Vilkija“ ir „Perlas“, kurie plauks nuo senosios Kauno prieplaukos, arba atvykti viešuoju transportu iš Kauno autobusų stoties.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: