Ukraina išrinko Przezidentą. Juo tapo juokdarys Volodymyras Zelenskis (video, tiesioginė transliacija) (12)

Prezidento rinkimai: Volodymyras Zelenskis prieš Petro Porašenko | Alkas.lt koliažas

Prezidento rinkimai: Volodymyras Zelenskis prieš Petro Porašenko | Alkas.lt koliažas

Balandžio 21 d., sekmadienį, Ukrainoje vyksta antrasis prezidento rinkimų ratas. Dėl Ukrainos prezidento pareigų varžosi 41 metų televizijos žvaigždė Volodymyras Zelenskis – juokdarys, išgarsėjęs prezidento vaidmeniu viename televizijos seriale „Liaudies tarnas“ ir dabartinis Ukrainos prezidentas 53 metų Petro Porošenką.

Apklausos rezultatai V. Zelenskiui žada net 73 proc. rinkėjų balsų, o už P.Porošenką, esą, linkę balsuoti tik 27 proc. apklaustųjų.

Antro rato balsavimo išvakarėse P.Porošenka socialinio tinklo Feisbuk puslapyje paragino ukrainiečius gerai pagalvoti prieš atiduodant balsą už jo varžovą V. Zelenski: „Penkerių metų prezidento kadencija – ne komedija, kurią galima lengvai išjungti, kai tampa nebejuokinga. Ji taip pat nėra siaubo filmas, kurį būtų galima lengvai sustabdyti“, – parašė P. Porošenka.

Balandžio 19 d., penktadienį, Kijevo olimpiniame stadione dešimčių tūkstančių žiūrovų akivaizdoje įvyko vieninteliai abiejų varžovų politiniai debatai. Juose priešininkai vienas kitam pažėrę aštrios kritikos. Reginys priminė daugiau šmaikštų ir kandų politinį teatrą nei rimtus politinius debatus:

V. Zelenskis kaltino iš šokolado verslo kapitalą susikrovusį P.Porošenką besirūpinus tik turtu ir nesugebėjus baigti 13 tūkst. žmonių gyvybių pareikalavusio karo Rytų Ukrainoje.

P. Porošenka teigė, kad V.Zelenskis išsisukinėjo nuo karinės tarnybos ir abejojo, ar jam pakaktų ryžto atsilaikyti prieš Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną. Be to jis nurodė įsavo varžovo glaudžius ryšius su prieštaringai vertinamu verslininku Ihoriu Kolomoiskiu.

Per pirmąjį rinkimų ratą dėl Ukrainos prezidento posto varžėsi 39 kandidatai. Į antrąjį ratą išėję V. Zelenskis ir P. Porošenka gavo atitinkamai  30,24 proc. ir 15,95 proc. rinkėjų balsų.

Tiesiogiai:

20 val. pasibaigus balsavimui buvo paskelbti rinkėjų apklausų duomenys. Pagal juos V. Zelenskis laimėjo prieš Porošenka. P. Porošenka pralaimėjo V. Zelenskiui visuose Ukrainos regionuose, įskaitant vakarus, kur jis paprastai sulaukdavo didelio palaikymo. Pagal apklausas V. Zelenskis gavo 73% balsų o P. Porošenka 25,5%.

Apklausos duomenys rodo, kad V. Zelenskis užsitikrino pergalę visuose Ukrainos regionuose. Vakarų Ukrainoje jis surinko 57 proc. balsų, vidurio Ukrainoje – 70,3 proc., pietų Ukrainoje – 85,4 proc., o rytų Ukrainoje – net 87,7 proc. balsų, o P. Porošenko tik 11,2 proc.

Paskelbus rinkėjų apklausų duomenis V. Zelenskis su savo štabu ėmė džiūgauti ir švęsti pergalę. Dėkodamas savo žmonai, artimiesiems, kariams, savanoriams ir visiems ukrainiečiams jis džiaugsmingai pareiškė: „Mes tai padarėme kartu!“

„Kol kas oficialiai dar nesu prezidentas, bet galiu pasakyti kaip Ukrainos pilietis visoms postsovietinės sąjungos šalims: pažiūrėkit į mus – viskas įmanoma!“ – džiūgavo V. Zelenskis.

P. Porošenka pripažino pralaimėjęs ir pasveikino V. Zelenskį su pergale. „Niekada nepasiduok“, tai girdžiu ir dabar, matydamas apklausų prie balsadėžių rezultatus, kurie suteikia pagrindą dabar paskambinti mano oponentui ir jį pasveikinti“, – sakė. P.Porošenką savo ugningoje kalboje pasakytoje po apklausų paskelbimo savo rinkimų štabe.

Jis pripažino, kad rinkimai buvo teisėti ir sąžiningi. P. Porošenka ryžtingai pareiškė, kad iš politikos nesitrauksiąs ir toliau „kovosiąs už Ukrainą“ ir jos provakarietišką geopolitinę kryptį.

„Aš paliksiu savo pareigas, bet noriu tvirtai pabrėžti – aš nepaliksiu politikos“, – sakė P. Porošenka.

Papildyta:

Štai kaip balsavo ukrainiečiai šalis regionuose (97.68% rinkiminių apylinkių duomenys):

Už Vladimirą Zelenskį

Už Petro Porošenką

Dabartinis prezidentas Petro Porošenka nugalėjo tik Lvovo srityje.

Balandžio 22 d. 10.30 val. Centrinei rinkimų komisijai suskaičiavus 100% užsienyje balsavusiųjų duomenis paaiškėjo, kad Volodymyras Zelenksis gavo 43,8% balsų, o Petro Porošenka – 54,7%.

Balandžio 22 d. 10.17 val. Centrinei rinkimų komisijai apdorojus 95,06% balsavimo rezultatų Volodymyras Zelenksis gavo 73,17% balsų, o Petro Porošenka – 24,50%.

Balandžio 22 d. 8.44 val. Centrinei rinkimų komisijai apdorojus 90,25% balsavimo rezultatų Volodymyras Zelenksis gavo 73,18% balsų, o Petro Porošenka – 24,49%.

Balandžio 22 d. 7 val ryto Ukrainos centrinė rinkimų komisija apdorojo 70,33 proc. balsavimo rezultatų. Pagal dabartinius rezultatus, Volodymyras Zelenksis gavo 73,00% balsų, o dabartinis prezidentas Petro Porošenka – 24,66% balsų.

2,32% apdorotų biuletenių buvo pripažinti negaliojančiais.

***

Štai taip juokdarys V. Zelenskis išsidirbinėjo prieš prezidento rinkimus:

Komentarai:

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .

12 komentarų

 1. Danielius:

  Kai pirmieji rusų tankai pradėjo riedėti Lietuvos vieškeliais, puskarininkis Mikėnas mirktelėjo savo vadui ir pasakė:-Tai bus juoko tamsta vade…(J.Šukys,”Visuomenės kalendorius” 1943m.) Kas juoksis Ukrainoj?

 2. Žmogus:

  Kodėl iš karto pradedate niekint pasirinkimą, juk rinkosi didžiulė tauta ir toks pasisekimas.

 3. !:

  Ale ir šūdo krūva šitas portalas! Net elertėdelfis taip netridalioja ant rinkimus laimėjusio Ukrainoje! Liaudis gi taip pasirinko, o šitas portalas triedžia ant jos!

 4. Jonas:

  Nu gražu , pagal alko pateikiamą informaciją susidarau nuomonę , kad alkas palaiko parazitą Porošenką , bet ne Aivaro Abromavičiaus remiamą “juokdarį”. Ar bent pasidomėjote kodėl Porošenka savo laiku eliminavo iš valdžios Abromavičių , Jaresko . Dėl kokių “realių” priežasčių pasodino į jau Ukrainos kalėjimą Nadią Savčenko ? Tai kas yra tas Alkas ? Sumautos pumprickaitės , miliūtės ir jakilaičio dubleris ?

  • Manote, kad turime rašyti kaip užsienio portalai – KOMIKAS vietoje juokdarys? Alkas.lt stengiasi naudoti lietuviškus žodžius. Inovacijos – naujovės, renovacija – atnaujinimas, edukacija – švietimas ir tt.

   • Bet kai parašai KOMIKAS atrodo solidžiau ar ne? Reikalas tas, kad lietuviški žodžiai į vatą nevynioja esmių. Kala tiesiai į kaktą? Nepatinka?

    • Jonas:

     Ačiū už reakciją . Jūsų poziciją supratau . Informacijoje aš tą žmogų būčiau pavadinęs aktoriumi . Šiandien aš su Jumis kaip ir vienoje gretoje būsimuose Lietuvos Prezidento rinkimuose . Ar gražiai atrodytų informacija , kad Lietuvoje rinkimus laimėjo “Rusijai atstovavęs plaukikas” ? O kad jis ten dar Sąjūdžio pirmeivis , žymus kultūrininkas ir t.t -. tiek to – visko juk neišvardinsi.

 5. Laimis:

  Pritariu Jonui. Juokdarys teisingas žodis.

 6. Žmogus:

  Vaiškūnui
  Išrinktas žmogus ir ne už tai, kad sugeba būti linksmas, o dėk kokių tai kitų savybių ir visų pirma, kad tai jaunas žmogus.Gerbkim- tai didžiulės tautos pasirinkimas ir nereikia čia lia lia

 7. Gabrielė:

  Jei išrinktas komikas pirmiausia pats kalčiausias – Porošenko. Čia jo netikusio darbo rezultatas. Jis nuvylė tautiečius. Lygiai taip ir lietuvių valdžios nuvylia mus: rūpinasi neoliberalizmo idejų įkalimu, ypač į mūsų vaikų sąmones, korumpuoti. Ir kai išrenka ne juos – nelaimingi. Ir ne rinkėjai lietuviai kalti, o politikai, kurie per rinkimus meluoja, nes į valdžią atėję nieko panašaus nevykdo. Tik išrinkus sąžiningą žmogų, galim pajudėti į priekį. /Ar gali su finansais ir bankais būti sąžiningi…greičiau kupranugaris per adatos skylę pralys…

 8. Dronas:

  Viskas teisingai, nereikia čia tragedijos daryt. Ukrainiečiai atsirinks kas jiems geriau. Štai vienas toks “vadovas” net į Rusiją pabėgo. Žmonės nebalsuoja už “senai žinomus”, kurie šitiek metų nė piršto nepajudino vardan valstybės gerovės, bet labai gerai “prasisuko” tvarkydami savo gerovę. Todėl nereikia čia sielotis ar stebėtis. Iš blogo pasirinkimo, pasirinko tą, kuris dar jiems kraujo negėrė, patogiai ant sprando sėdėdamas. Kas iš to gausis nežinia, bet jeigu reikia rinktis tarp blogo ir nežinia ko, žmonės rinks nežinia ką, nes blogu jau sotūs. Tai tiesiog akivaizdu ir mane stebina, kada kažkas paskui stebisi kai taip ir atsitinka. Jie geriau rinksis dar nežinomą, negu gerai žinomą (vagį ir trintuką), kuris akivaizdžiai nesiruošia kažkur kažką rimtai spręsti. Taip Lietuvoje atėjo “valstiečiai”-raudonaižalieji. Taip kituose rinkimuose jie eis šunims šėko pjauti, kartu su kitais žinomais-patikrintais. o vietoje kitų bus dar kažkas. Viskas teisingai, taip ir veikia demokratija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: