Judėjimo „Lietuva yra čia“ atstovai Bundestage ieškojo atsakymo kaip apsaugoti Europos vertybes nuo neoliberaliojo globalizmo (nuotraukos, video) (3)

Judėjimo „Lietuva yra čia“ atstovai Bundestage ieškojo atsakymo kaip apsaugoti Europos vertybes nuo neoliberaliojo globalizmo | Alkas.lt, D. Jonelio nuotr.

Judėjimo „Lietuva yra čia“ atstovai Bundestage ieškojo atsakymo kaip apsaugoti Europos vertybes nuo neoliberaliojo globalizmo | Alkas.lt, D. Jonelio nuotr.

Balandžio 1-3 d. visuomeninio sambūrio „Lietuva yra čia“ delegacija lankėsi Berlyne ir dalyvavo Vokietijos parlamento – Bundestago  frakcijos „Alternatyva Vokietijai“ (AfD) surengtoje tarptautinėje  konferencijoje „Europos vertybės“. Šioje konferencijoje globalizmo iššūkius Europos vertybėms aptarė keliolika Vokietijos parlamentarų, Austrijos, Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Latvijos, Slovakijos ir kitų Europos šalių nacionalinių judėjimų atstovai. Sambūrio „Lietuva yra čia“ vadovas Arvydas Juozaitis skaitė pranešimą „Europos vertybės ir nacionalinė pažanga“. Savo pranešime jis atkreipė dėmesį į tai, kad neoliberalai globalioje erdvėje mėgina save pateikti taip, tarsi turėtų pažangos ir laisvės monopolį. Šitaip jie klaidina ir Lietuvos jaunąją kartą, skatindami nesitapatinti su savo Tėvyne.

Konferencijos dalyviai pabrėžė, kad bet kokia pažanga neša bendrąjį gėrį, tik jeigu ji įsišaknijusi nacionalinėje terpėje. Todėl vadinamieji Europos „nacionalistai ar populistai“ gali būti vadinami ne tik „tikraisiais konservatoriais“, bet ir nacionalinės pažangos, demokratijos ir laisvės judėjimais. Konferencijos dalyviai konstatavo, kad politinė neoliberalizmo sistema laisvės, demokratijos ir pažangos šūkiais dangsto stagnaciją ir mėginimus suvaržyti piliečių saviraišką. Pasak jų, vienas iš būdingiausių šios sistemos bruožų – tiesos baimė, todėl Latvijos tautininkų atstovai pasiūlė juos įvardinti „veritofobais“.   

Konferencija priėmė nutarimą dėl nacionalinės pažangos judėjimų tarptautinio bendradarbiavimo gairių, ginant Europos nacionalines valstybes ir Europos Sąjungą, kaip Tėvynių sąjungą.

Po konferencijos „Lietuva yra čia“ delegacija susitiko su AfD vadovu, Bundestago nariu Aleksanderiu Gaulandu (Alexander Gauland) bei kitais Bundestago nariais atsakingais už ekonomikos, švietimo, gynybos, tarptautinę politiką.

https://youtu.be/PKGuN_XwTeE

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

3 komentarai

 1. Skalvis:

  ” Judėjimo „Lietuva yra čia“ atstovai Bundestage ieškojo atsakymo kaip apsaugoti Europos vertybes nuo neoliberaliojo globalizmo” O gal jiems , pirma, reikėjo ieškoti atsakymo: kas yra Europos vertybės !?!

 2. ŽEMAITIS:

  Tai kad europos vertybes reikia apsaugoti nuo tokių kaip jūs…
  O neoliberalusis globalizmas – yra pozituvus reiškinys.
  Tiesa, problema ta, kad Vakarų šalyse liberalios politinės jėgos gana dažnai pasisako prieš globalizaciją ar ES integraciją.
  Vakarų liberalai gina savo rinką, neori, kad jų šalių biudžeto lėšos keliautų į kitas šalis ir t.t. Tad Europoje sunkoka rasti dešiniąsias liberalų (“neoliberalų) partijas, kurios būtų už globalimą. Paradoksalu? Griečiausiai ne. Polinkis į uždarumą – viena iš da-nesnių šiandienos liberalimo ydų.
  Tad paprastai didžiauisiais eurofederalizacijos ir pan. šalininkais yra centro kairieji – socialdemokratai, taip pat žalieji.
  Na, bet yra ir kitas liberalizmas, kuris nejaučia priešiškumo globalizacijai, eurofederalizmui ir pan. Ir, manau, perspektyvoje globalusis liberalizmas tik stiprės, o uždarusis neoliberalizmas – po truputį apleis turėtas pozicijas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: