Vakaras „Kad vaikų vaikai atmintų“ – In Memoriam aktoriui Tomui Vaisietai (1)

Tomas Vaisieta | Menų faktūros nuotr.

Tomas Vaisieta | Asmeninio archyvo nuotr.

Kovo 27 d., 18 val., sostinės Adomo Mickevičiaus bibliotekos Didžiojoje salėje (Trakų g. 10), įvyks literatūrinis muzikinis vakaras iškiliam aktoriui ir skaitovui Tomui Vaisietai atminti. Įėjimas laisvas.

Kaip teigė T. Vaisieta, geriausias aktoriaus darbo įvertinimas – kai jo atliekami kūriniai pasiekia klausytojų širdis. Unikalaus aksominio balso tembro savininkas išskirtine intonacija, įsijautimu į skaitomus kūrinius užburdavo klausytojus, pažadindavo jų jausmus. Žiūrovai gaudyte gaudydavo kiekvieną aktoriaus žodį, klausydamiesi jo ir verkdavo, ir juokdavosi. „Tai tiesiog dvasinė atgaiva klausytis jo lūpomis sklindančios kūrybos“, – dalinosi įspūdžiais viena iš žiūrovių.

Tomas Vaisieta nepaprastai brangino Lietuvą, visada nešiojosi ją savo širdyje ir skleidė lietuvybę ne tik savo šalyje, bet ir visur, kur yra lietuviškų salelių – Amerikoje, Kanadoje, Australijoje. Poetų žodžiais jis perteikė Tėvynės didingumą, grožį, kvietė mylėti ją ir savo kalbą.

Teatro dienos proga prisiminti Lietuvos kultūros šviesulį kviečia Tomo Vaisietos vaikai – aktoriai Ginvilė Vaisietaitė ir Perlis Vaisieta, parengę programą „Kad vaikų vaikai atmintų“.

Programa sudaryta remiantis aktoriaus Tomo Vaisietos kūrybiniu credo. Labiausiai branginęs šeimą, gimtąją kalbą ir Tėvynę, šias vertybes jis perdavė vaikams it brangenybes, skatindamas jas saugoti, puoselėti ir perduoti ateinančioms kartoms.

Tomas Vaisieta | Asmeninio archyvo nuotr.

Tomas Vaisieta | Asmeninio archyvo nuotr.

Renginio metu skambės lyrinės kompozicijos iš Just. Marcinkevičiaus, J. Strielkūno, K. Bradūno, B. Brazdžionio, I. Abašidzės, J. Degutytės, Liūnės Sutemos, V. Bložės, B. Sruogos, M. Martinaičio poezijos, taip pat ištraukos iš K. Sajos ir S. Šaltenio prozos kūrinių. Literatūrinį žodį programos metu papildys B. Kutavičiaus ir M. K. Čiurlionio kūriniai fortepijonui. Tarsi patvirtindamas, kad vaikų vaikai gali ir privalo tęsti savo protėvių pradėtus prasmingus darbus, skleisti jų idėjas, literatūrinę programą apjungs pianistas M. K. Čiurlionio proanūkis Rokas Zubovas.

Renginio partneriai – Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka, M. K. Čiurlionio Namai, Lietuvai Pagražinti Draugija, Neregėta Lietuva, Vilniaus krašto bajorų sąjunga.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: