Palangoje atidarytas modernus baseinas (0)

Palanga.lt nuotr.

Palanga.lt nuotr.

Palangoje penktadienį, kovo 1 d., duris atvėrė visuomenės ilgai lauktas modernus baseinas su sveikatingumo centru, tad jau šį savaitgalį palangiškiai ir kurorto svečiai kviečiami išbandyti bei įvertinti naująjį objektą. Neabejojama, kad baseinas, atitinkantis tarptautinius standartus, puikiai pasitarnaus ne tik plaukti besimokantiems Palangos mokinukams, bet ir profesionaliems sportininkams.

Į baseino atidarymo renginį gausiai susirinko Palangos bendruomenė, taip pat sulaukta garbių svečių – atvyko Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis, vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Kūno kultūros ir sporto departamento vadovė Kornelija Tiesnesytė ir kiti.

 „Išaušo ilgai laukta diena – Palanga beveik 15 metų neturėjo baseino, kuriame galėtų mokytis plaukti mūsų vaikai, kur vyktų sporto varžybos, kur galėtų lankytis mūsų miesto gyventojai ir svečiai. Už tai, kad šiandien atidarome šį ne tik palangiškiams svarbų objektą, esame dėkingi Vyriausybei (50 proc. baseino statyboms reikalingų lėšų skyrė Vyriausybė), Savivaldybės tarybai už vieningus sprendimus, Savivaldybės administracijai už tarsi nematomus, bet labai svarbius darbus – viešųjų pirkimų procedūras, dokumentacijos tvarkymą ir kt., rangovams – bendrovei „Conresta“, ­– baseino atidarymo metu kalbėjo Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.

Premjeras S. Skvernelis, sveikindamas palangiškius su šia neeiline diena, pasidžiaugė, kad projektas įgyvendintas skaidriai panaudojant jam skirtą finansavimą, ir baseinas pastatytas per išties trumpą laiką – pusantrų metų. „Palanga – gero stebuklo miestas. Čia viskas daroma pigiai, greitai ir užtikrintai. Linkiu, kad šie plaukimo takeliai vestų Palangą į ateitį“, – sveikindamas palangiškius kalbėjo S. Skvernelis.

Susirinkusiuosius taip pat pasveikino Vyriausybės kancleris A. Stončaitis, vidaus reikalų ministras E. Misiūnas, Kūno kultūros ir sporto departamento vadovė K. Tiesnesytė, UAB „Conresta“ direktoriaus pavaduotojas Tomas Grėbliauskas. Baseiną pašventino Palangos parapijos klebonas Kęstutis Balčiūnas.

Pirmieji – plaukikai

Pirmieji naujojo baseino galimybes susirinkusiųjų akivaizdoje išbandė jaunieji Klaipėdos sporto centro „Gintaras“ plaukikai. Savo sugebėjimus sportinėse estafetėse pademonstravo ir Klaipėdos veteranų rinktinė bei „Lietuvos šou ryklių“ komanda.

Skambėjo baseine ir melodijos – renginį pradėjo palangiškė dainininkė Paulina Skrabytė, ją keitė Palangos orkestras (vadovas ­– Vygantas Rekašius) bei Palangos kamerinis choras (vadovas – Edmundas Jucevičius).

Šventinio renginio metu publiką žavėjusios jaunosios sinchroninio plaukimo meistrės iš baseino dugno ištraukė skrynią, kurią atidariusios iš jos išėmė gintarais puoštą baseino atidarymo juostą. Ją kirpti pakviestas miesto meras Š. Vaitkus bei garbūs svečiai – S. Skvernelis, A. Stončaitis, E. Misiūnas, K. Tiesnesytė ir T. Grėbliauskas

Sportininkų poreikiams

Neabejojama, kad baseinas, įsikūręs strategiškai labai patogioje vietoje (Kretingos gatvėje, šalia dviejų Palangos mokyklų), taps populiarus sveikatinimo objektas ne tik tarp suaugusiųjų, bet ir tarp mažųjų kurorto gyventojų. Būtent mokiniams čia bus skiriamas labai didelis dėmesys – vadovaujantis Savivaldybės tarybos sprendimu, šiame baseine vyks nemokamos kūno kultūros pamokos. Vaikai bus mokomi saugiai elgtis vandenyje bei plaukti, o vyresni mokiniai – tobulinti plaukimo įgūdžius.

Didžiausias dėmesys, įrengiant baseiną, buvo skirtas sportininkų poreikiams – jiems pritaikytas baseinas yra 25 m ilgio 8 plaukimo takelių. Tiek jis, tiek baseine sukomplektuota ir įdiegta sportinė įranga (laiko fiksavimo sistema su atskira švieslente ir lietimo panelėmis, plaukimo lynai su bangų gesinimo įranga, starto bokšteliai šuoliams į vandenį su integruotais sensoriais ir kt.) atitinka tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) reikalavimus, todėl Palangos baseine bus galima vykdyti įvairias plaukimo varžybas, taip pat ir tarptautines.

Kad baseine rengiamos varžybos vyktų sklandžiai, būtų patogios tiek sportininkams, tiek organizatoriams, tiek ir žiūrovams, baseinų zonoje įrengtos 150 vietų tribūnos, kabinetai treneriams, medicinos personalui bei teisėjams.

Greta sportinio baseino įrengtas 13 m ilgio 2 takelių baseinas, skirtas vaikams mokyti plaukti.

Moderniausios technologijos

Siekiant modernumo bei ekonomijos, statant baseiną buvo naudojamos naujausios technologijos. Viena iš šalies viešuose baseinuose analogų neturinčių naujovių – įranga, kurios dėka yra galimas sportinio ir vaikų baseinų vandens paviršiaus uždengimas automatinėmis iš vandens iškylančiomis žaliuzėmis su specialiomis ant vandens plaukiojančiomis PVC panelėmis. Tai užtikrina mažesnį vandens garavimą į aplinką, padeda palaikyti stabilią baseinų vandens temperatūrą bei sumažinti vandeniui pašildyti reikalingos energijos poreikį, taip pat užtikrina geresnį patalpų mikroklimatą.

Taupyti lėšas leis ir pasirinktas baseino vandens šildymo būdas – šiam tikslui reikalingą energiją gamina ant pastato stogo sumontuoti saulės kolektoriai.

Dar viena naujausia ir pažangiausia technologija buvo pasitelkta sprendžiant baseino vandens valymo klausimą – siekiant minimalizuoti vandeniui valyti reikalingų chemikalų naudojimą, Palangos baseine vandens filtrų užpildams naudojami stiklo rutuliukai, apdirbti „nano“ būdu.  

Sveikatingumo zona

Sportinę baseino dalį puikiai papildo greta įrengta sveikatingumo zona, kurioje sudarytos puikios sąlygos sportininkams ir aktyvios bei sveikos gyvensenos mėgėjams atgauti jėgas. Šioje pastato erdvėje įrengti du baseinai suaugusiems ir vaikams su masažinėmis sistemomis, kitais įrenginiais, modernia apšvietimo sistema. Taip pat įrengtas ir kūdikiams skirtas negilus baseinėlis su delfino kompozicija dugne. Atskirai įrengta sūkurinė vonia, talpinanti apie 15 pramogautojų.

Norintieji jėgas atgauti pirtyje, gali pasinaudoti sveikatingumo zonoje įrengtomis 2 moderniomis garinėmis pirtimis ar pirtimi su natūralia Himalajų druskos sienute.

Baseinų ir SPA zonose vienu metu gali lankytis 250 žmonių.

Pietvakarinėje pastato dalyje įrengtos 220 kv. metrų ploto patalpos sporto ir treniruoklių salei su atskiromis  rūbinėmis, skirtomis vyrams ir moterims. O šiaurinėje dalyje – atskirą įėjimą turinti miesto viešoji  pirtis su  garine sauna. Pirtis talpina iki 50 lankytojų, joje yra persirengimo patalpos, dušinės, sanitariniai mazgai 25 moterims ir 25 vyrams.

Dėmesys neįgaliesiems

Palangos baseinas yra vienas iš pirmųjų, o gal ir vienintelis, baseinas šalyje, maksimaliai pritaikytas lankytis ir pramogauti visoms gyventojų grupėms. Tad čia patogiai gali jaustis ir neįgalieji – žmonėms, turintiems judėjimo ar regėjimo problemų, yra užtikrinta galimybė saugiai ir patogiai patekti į visas baseino pastato zonas bei naudotis teikiamomis paslaugomis. Visose zonose įrengti vedimo takai regėjimo problemų turintiems lankytojams, dušinėse bei sanitariniuose mazguose, netgi pirtyse yra sumontuota neįgaliesiems reikalinga įranga, taip pat įsigytas specialus vežimėlis judėjimo negalią turinčiam lankytojui nuleisti į vandenį.

Neįgaliųjų poreikiais pasirūpinta ir tvarkant Palangos baseino aplinką – pastato teritorijoje įengti patogūs takai ir automobilių stovėjimo vietos, pritaikytos žmonėms su negalia.

Sutvarkyta infrastruktūra

Siekiant sudaryti patogias sąlygas į baseiną atvykstantiems automobiliais, nutiestas patogus privažiavimo kelias, o sklypo šiaurinėje pusėje įrengta 10 vietų automobilių stovėjimo aikštelė su modernia dviejų vietų elektromobilių įkrovimo stotele, o gretimame sklype įrengta 65 vietų automobilių stovėjimo aikštelė.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: