A. Juozaitis trukdantiems rinkti parašus grasina teismu (audio) (6)

Kaziuko mugėje renkami parašai | A. Eigirdo nuotr.

Kaziuko mugėje renkami parašai | A. Eigirdo nuotr.

Kovo 2 d. prezidento posto siekiantis, Sąjūdžio pradininkas, filosofas Arvydas Juozaitis išplatino viešą pranešimą „Dėl dviprasmiškų VRK pareiškimų, galimai ribojančių Prezidento rinkimų kampanijos dalyvių teises“.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) kovo 1 d. pranešimą dėl informacijos apribojimų savivaldybių tarybų rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu (kovo 2 d. 1 val. – kovo 3 d. 20 val.) A. Juozaitis įvardijo kaip dviprasmišką, klaidinantį ir galimai neteisėtai ribojantį Prezidento kampanijos dalyvių teises.

„VRK pareiškime cituojamas prieš kelis mėnesius priimtas Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo 53 straipsnis, kuriuo savivaldos rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu buvo uždrausta rinkimų agitacija taip pat ir Prezidento rinkimų kampanijoje, nors tai yra visiškai kiti rinkimai ir jie vyks tik gegužės 12 d. Nuostabą kelia tai, kad valdančioji koalicija priima tokias rinkimų įstatymų pataisas, nors pagal Konstitucinio teismo išaiškinimą tokie dalykai neturėtų būti daromi likus mažiau kaip šeši mėnesiai iki rinkimų“, – rašo A. Juozaitis.

Pasak jo, iš VRK pareiškimo lieka neaišku, ar tokį draudimą numatoma taikyti taip pat ir parašų rinkimo kampanijai už teisę tapti kandidatu į Lietuvos Respublikos Prezidentus.

„Aš, kaip ir kiti pretendentai esu įsiregistravęs Prezidento rinkimų kampanijos dalyviu ir tapsiu kandidatu, kai bus surinktas įstatymo nustatytas piliečių, remiančių mano kandidatūrą, skaičius. Parašų rinkimui įstatymas numato ir nustatytą dienų skaičių. Įstatymas nenumato, kad VRK turi teisę kaip nors trumpinti piliečių parašų rinkimui nustatytą laikotarpį“, – teigė A. Juozaitis ir žadėjo kreiptis į teismą jei minėto VRK pareiškimo pagrindu būtų kaip nors trukdoma piliečiams įgyvendinti jų konstitucinę teisę rinkti parašus už jų remiamą kandidatą.

Parašai už A. Juozaitį jo rėmėjų ir toliau renkami Kaziuko mugėje Vilniaus Lukiškių aikštėje įrengtoje palapinėje, Klaipėdos Teatro aikštėje ir kituose Lietuvos miestuose.

Papildyta:

Kovo 2 d. 13 val. LRT žiniose VRK pirmininkė Laura Matijošaitytė tebetvirtina, kad rinkimų į savivaldybes išvakarėse ir rinkimų dieną (03.02-03 d.) negalima ne tik Prezidento rinkimų agitacija bei ir… negalima rinkti parašų skirtų palaikyti pretendentus būti kandidatais į Respublikos Prezidentus… Pasak VRK pirmininkės parašus rinkti draudžiama ir elektroniniu būdu… Tuo tarpu pačios VRK elektroninė parašų sistema nėra atjungta ir toliau sėkmingai veikia ČIA.

Parašai VRK interneto svetainėje 2019 kovo 2 d. 14:44 val ir 15:02 val. | Alkas.lt ekrano nuotr.

Parašai VRK interneto svetainėje 2019 kovo 2 d. 14:44 val ir 15:02 val. | Alkas.lt ekrano nuotr.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: