„Bendruomeniškas Vilnius“ apskundė teismui VRK sprendimą (2)

vrk.lt nuotr.

vrk.lt nuotr.

Visuomeninis rinkimų komitetas „Bendruomeniškas Vilnius“ kreipėsi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą (LVAT) su skundu dėl Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimo išbraukti septintuoju įrašytą kandidatą į Vilniaus m. savivaldybės tarybos narius Martyną Stanislovą Demšę iš kandidatų sąrašo.

Komiteto atstovas Liudvikas Ragauskis Teismo posėdyje Teismo prašė stabdyti bylą ir kreiptis į LR Konstitucinį Teismą, nes Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo nuostata, ribojanti statutinio policijos pareigūno teisę būti renkamam į savivaldybės tarybą, prieštarauja Konstitucijoje įtvirtintam visuotinės lygybės prieš įstatymą bei visuotinės rinkimų teisės principams. Atsiliepimo į skundą VRK Teismui apskritai nepateikė. Teismo posėdžio metu paaiškėjo, kad Vilniaus m. apygardos rinkimų komisija net neįregistravo kandidatų sąrašo, kaip to reikalauja įstatymas. Maža to, Teismo posėdyje dalyvavusi VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė pripažino, kad šio įstatymo reikalavimo VRK nepaiso ir taiko „savo praktiką“, t. y. pati VRK išviešina kandidatų sąrašus be Apygardos komisijos privalomo sprendimo. Komitetas laikosi pozicijos, kad teisinėje valstybėje negali būti taikomi dvejopi standartai ir įstatymo nuostatų laikymasis yra privalomas visoms institucijoms, visų pirmą pačiai VRK. Komiteto nuomone, toks atsainus VRK pirmininkės požiūris į įstatymus diskredituoja tiek demokratinius rinkimus, tiek visą viešąjį valstybės valdymą. Komitetas taip pat pažymi, kad VRK dėl priimto sprendimo net neinformavo nei Komiteto, nei paties M.S. Demšės.

M.S. Demšė yra Policijos departamento tyrėjas, aktyvus Žirmūnų bendruomenės narys ir pirmininkas, policijos pareigūnų profesinės sąjungos narys. Komitetas laikosi pozicijos, kad teisinėje demokratinėje valstybėje didžiausia vertybė yra Konstitucijoje įtvirtintų piliečių lygiateisiškumo ir visuotinų, teisingų bei demokratiškų rinkimų principų įgyvendinimas. Komiteto nuomone, draudimas statutiniam policijos pareigūnui būti renkamam į savivaldybės tarybą šiuos Konstitucijos principus šiurkščiai sulaužo. Kyla klausimas, jei eiliniam statutiniam policijos pareigūnui draudžiama tapti savivaldybės tarybos nariu, tai kodėl statutiniam pareigūnui – Policijos generaliniam komisarui – leidžiama tapti Vidaus reikalų ministru (t. y. taip pat politiku), kaip tai nutiko Sauliaus Skvernelio atveju? Ar tai vėl dvejopų standartų taikymas?

Sprendimą byloje LVAT skelbs rytoj, vasario 27 d., 9 val.

„Bendruomeniškas Vilnius“ yra įsitikinęs, kad šis LVAT sprendimas dėl M. S. Demšės atvejo bus testas mūsų teisėsaugos sistemai ir testas mūsų institucijoms bei demokratijai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: