Lankytojus kviečia jubiliejinė knygų mugė (nuotraukos) (0)

Knygos | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Knygos | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

„Litexpo” duris atvėrė jau 20-oji Vilniaus knygų mugė. Jubiliejinėje Vilniaus knygų mugėje plati kultūrinė programa, naujos erdvės, susitikimai su lietuvių ir užsienio autoriais, taip pat naujo formato renginiai bei gimtadienio staigmenos.

Šiemet į mugę susirinko 360 dalyvių iš 8 pasaulio šalių. Numatyti  546 kultūriniai renginiai, 200 susitikimų su autoriais leidyklų stenduose, 5 ekspozicinės salės, 18 renginių erdvių.

Po teatralizuoto atidarymo Vilniaus knygų mugės globėjos, prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimo žodį perskaitė Prezidentės vyriausioji patarėja Rūta Kačkutė. „Per du dešimtmečius mugė bendro ir augo drauge su Lietuva. Nuo kuklaus renginio mugė išsiskleidė į daugiašakį kultūros įvykį, didžiausią visame Baltijos regione. Panašiai ir Lietuva per tą laiką tapo stipri, matoma ir girdima tiek Europoje, tiek visame pasaulyje. Čia matau didelį mūsų kūrėjų, kultūros žmonių indėlį. Ir nors mugės pristatinėti nebereikia, vis tiek norisi ja džiaugtis, kalbėti apie ją su pasididžiavimu, kaip apie išskirtinį, mums visiems svarbų reiškinį. Norisi, kad jaunus žmones ir vaikus mugės salėse pagautų kūrybos kibirkštis ir niekada nepaleistų. Labai linkiu kiekvienam augti, gyventi su knyga vis iš naujo atrandant skaitymo džiaugsmą“, – Prezidentę citavo patarėja.

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas savo atidarymo kalboje pabrėžė glaudų ryšį tarp knygos ir Lietuvos valstybingumo, faktą, jog pirmoji Vilniaus knygų mugė buvo itin svarbi iniciatyva visam kultūros laukui.

„Esame labai glaudžiai susiję su knygos istorija, ypatingas ir lietuvių tautos bei knygos santykis. Prieš dvidešimt metų patyrę išbandymus laisvąja rinka ir vartotojiškumu dabar matome visai kitokį vaizdą. Po istorinės kaitos knygos meilė sugrįžo. Svarbu ne tik pridėtinė, bet ir pamatinė erdvė. Kiek mes jos išsaugome, kiek jos sukuriame. Labai svarbus Knygų mugės turinys. Jis seniai tapo ne tik susipažinimu su knygų leidybos naujovėmis, bet ir forumu, kuris atliepia aktualiausias visuomenei temas, kur susirenka piliečiai svarstyti viešosios erdvės dalykus kartu su knyga“, – sakė M. Kvietkauskas.

Lankytojus kviečia jubiliejinė knygų mugė | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Lankytojus kviečia jubiliejinė knygų mugė | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Ministras įteikė Kultūros ministerijos padėkas Vilniaus Knygų mugės organizacinio komiteto nariams: Mildai Gembickienei, Lolitai Varanavičienei, Giedrei Kadžiulytei, Gyčiui Vaškeliui, Aušrinei Žilinskienei, Rasai Balčiukonytei, Arvydui Andrijauskui, Sigutei Chlebinskaitei.

Ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius sveikinimo kalboje teigė, kad knygų leidybac ypatingas verslas.

„Žinojimas yra vertingiausia šios dienos prekė, o knygos kultūra užaugino ištisas kartas, tuos, kurie sukūrė tokią Lietuvą ir tokį pasaulį kokį matome dabar. Knyga ir visa aplink ją besisukanti industrija kuria ir priartina pasaulio idėjas prie kiekvieno iš mūsų“, –  teigė V. Sinkevičius.

Ministras taip pat įteikė padėkas Vilniaus knygų mugės organizatorių atstovams: Lietuvos leidėjų asociacijai, Lietuvos kultūros institutui ir Lietuvos parodų ir kongresų centrui „Litexpo”.

Savo sveikinimo kalboje Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius pastebėjo, kad santykis su Vilniaus knygų muge – tai lyg santykis su pačia mylimiausia ir vertingiausia knyga.

„Daugelis turime labai daug knygų ir mūsų santykis su jomis skirtingas. Yra tokių, kuriomis pasidžiaugęs padedi į lentyną. Yra tokių, kurias perskaitai ir paskui atiduodi, padovanoji. Bet yra ir tokių tektų bei knygų,  prie kurių grįžti labai daug kartų. Vilniaus knygų mugė yra kaip tokia knyga – ta, į kurią grįžtu. Tai ne vienadienis nuotykis, o reiškinys, kur kaskart norisi sugrįžti. Ir pripažinkime, ne kiekvienam renginiui lemta tokiu tapti. Koks bus kitas mugės puslapis? Panašu, kad ji jau tapo kaip ta knyga, kuri perduodama iš kartos į kartą“, – kalbėjo Vilniaus miesto meras.

Baigdamas atidarymo ceremoniją poetas, Nacionalinės premijos laureatas Tomas Venclova perskaitė du eilėraščius.

Knygų mugė vyks keturias dienas.

Mugės darbo laikas:

 • vasario 21 d., ketvirtadienis, 10-19 val. – BIČIULIŲ DIENA;
 • vasario 22 d., penktadienis, 10-23 val. – DAR ILGESNIS PENKTADIENIS;
 • vasario 23 d., šeštadienis, 10-21 val. – NEKASDIENIAI PASIMATYMAI;
 • vasario 24 d., sekmadienis, 10-17 val. – ŠEIMOS DIENA.

2019-ųjų Vilniaus knygų mugės skaičiai ir faktai:

 • 360 dalyvių iš 8 pasaulio šalių: Lietuva, Baltarusija, Estija, Ispanija,  Omanas , Švedija, Rusija, Vokietija;
 • 25 užsienio dalyviai, 2 nacionaliniai stendai – Omano ir Baltarusijos;
 • 54 nauji  dalyviai;
 • 516 kultūrinių renginiai: 8 diskusijos, 24 renginiai Vaikų scenoje, 70 Kūrybinės studijos renginių, 15 kino filmų, 13 meno parodų, 35 renginiai Bibliotekų erdvėje, 15 pasikalbėjimų „Šortuose“, 50 renginių Muzikos salėje ir t.t
 • 204 autografų dalybos stenduose;
 • 75 stendai Muzikos salėje;
 • 18 renginių erdvių;
 • 17.200 m² – bendras mugės plotas su renginių zonomis;
Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: