Lietuvos Valstybės atkūrimo minėjimas Maskvoje pritraukė didelį būrį Lietuvos draugų (0)

urm.lt nuotr.

urm.lt nuotr.

Vasario 13 dieną valstybiniame A. Puškino muziejuje Maskvoje iškilmingai paminėtos Lietuvos valstybės atkūrimo 101-osios metinės. Į Lietuvos ambasados Rusijoje surengtą minėjimą susirinko Rusijos valstybinių ir nevyriausybinių institucijų atstovai, užsienio šalių ambasadoriai ir diplomatai, kultūros, žiniasklaidos, visuomenės veikėjai, lietuvių bendruomenės nariai ir Lietuvos bičiuliai.

Lietuvos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas, kreipdamasis į gausų svečių būrį, akcentavo tarp Lietuvos ir Rusijos menininkų susiklosčiusius kultūrinius saitus. Ambasadorius atkreipė susirinkusiųjų dėmesį, kad šiuo metu net trys lietuvių režisieriai – Rimas Tuminas, Mindaugas Karbauskis ir Kama Ginkas – yra populiariausių Maskvos teatrų vadovai ir režisieriai, o vienam iš žymiausių Lietuvos kamerinių orkestrų Vilniuje jau daugiau kaip 10 metų vadovauja Maskvoje gimęs menininkas Sergejus Krylovas.

„Toks glaudus kultūrinis bendradarbiavimas ne tik padeda geriau pažinti abiejų valstybių istorinį ir kultūrinį palikimą, bet ir plečia kontaktus tarp žmonių, kurių stiprinimas ir išsaugojimas ypač svarbus yra šiandien, kai Lietuvos ir Rusijos santykiai nėra patys geriausi“, – savo kalboje pabrėžė R. Motuzas.

Iškilmingo minėjimo vykusio priėmimo metu svečiai turėjo galimybę susipažinti ir su Lietuvos kulinariniu paveldu.

urm.lt nuotr.

urm.lt nuotr.

 

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: