Seimas po pateikimo pritarė referendumo dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo surengimui (8)

Seimas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Seimas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Vasario 14 d. Seimas po pateikimo pritarė siūlymui gegužės 26 d. surengti privalomąjį referendumą, kuriame būtų siūloma apsispręsti dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo.

Referendumo metu šalies piliečiams bus siūloma pagrindiniame šalies dokumente – Konstitucijoje – įtvirtinti, kad Seimą sudaro 121, ne 141 Seimo narys, kaip kad yra nustatyta dabar.

„121, tai yra panaši proporcija, kokia mes įsipareigojome savo Vyriausybės programoje mažinti valstybės valdymo aparatą. Tas procesas vyksta ministerijose. Lygiai tai pat šnekant apie Seimą, mes esame valstybės valdymo dalis ir šitoje situacijoje panašus procentas, kaip ir ministerijose, kaip ir departamentuose, ir taip toliau. Toks yra mūsų tikslas“, – pristatydamas projektą sakė Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis.

Už nutarimą „Dėl referendumo dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 55 straipsnio pakeitimo paskelbimo“ (projektas Nr. XIIIP-3222) balsavo 57, prieš buvo 41, susilaikė 4 Seimo nariai. 57 parlamentarams balsavus už, 36 – prieš ir 8 susilaikius, šį klausimą nuspręsta nagrinėti ypatingos skubos tvarka šiandien, vakariniame posėdyje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Ukrainos balsas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: